Winst Ahold stijgt tot recordhoogte Veel Ahold-deelnemers verwacht in Dam tot Damloop Alligators Voorzittershamer GVA overgedragen Flitsen uit Ame Informatie 01 er inscbriji ing t ooi- de Dam tot Damloop in het meinummer van Flitsen. Is de conditie al op peil? Cojofon d-fe. pagina 2 Flitsen van zijn individuele rang schikking aan de finish. Niet de tijd. maar het aantal lopers dat je achter je laat is dus van belang. Van ieder team wor den de punten van de beste vijf lopers bij elkaar opgeteld om de teamklassering te be palen. Vorig jaar deden in een veld van de beste Ahold-lopers van vorig jaar? Arnie Burle son. medewerker van de af deling Drop van Marvelo, won de Ahold Vastgoed-wis selbeker voorde beste indivi duele prestatie. ..Ik voel mij momenteel al sterker dan vo rig jaar." meldt Burleson. „Vorig jaar liep ik 1 uur en 4 Vervolg van pagina 1 bij aan de goede jaarcij fers. In Nederland nam het bedrijfsresultaat toe met 14.6% tot f 191,4 mil joen. Vooral Albert Hcijn behaalde door vergroting van het marktaandeel (van 25.2 naar 25.7% en goede beheersing van kosten een belangrijk ho ger bedrijfsresultaat. In de Verenigde Staten nam het bedrijfsresultaat toe met maar liefst 36.9% tot 94,1 miljoen. Ieder van de drie werkmaatschap pijen BI-LO, GFS en FNS toonde een aanmerkelij ke groei van het resultaat dankzij versterking van hun marktpositie, kosten beheersing en verbete ring van de winkelformu le. Van de totale omzet in guldens, f 17.5 miljard, kwam f9.5 miljard uit Ne derland en S 4,4 miljard uit de Verenigde Staten. De totale omzet in gul dens over 1990 is nage noeg gelijk als de omzet over 1989. Dit komt door de lage dollar, die bij om rekening naar guldens 7.5% minder opbrengt dan in 1889. AI met al is de Raad van Bestuur echter best tevre den over de resultaten van 1990 en wordt ook de- toekomst optimistisch te gemoet gezien. In het aprilnummer van Flitsen kunt u lezen hoe de ver schillende Ahold-onder- nemingen het gedaan hebben. Op 11 maart presenteerde de Raad rati Bestuur de jaarcij fers ran Ahold op een pers conferentie. Van linhs naar rechts achter de tafel. t'j. ran Dun, C.ll. ran der Hoeren, l'.j. Reenterl. R L Ahlqrist. R. Zwartendijk. De jaarlijkse Dam tot Damloop, een wedstrijd- en prestatieloop van Amsterdam naar Zaandam over 16,1 kilometer, komt eraan. Hoewel 29 september nog ver weg lijkt, is maart beslist niet te vroeg om te beginnen met een grondige voorbereiding. Vo rig jaar deden voor het eerst Ahold-lopers mee aan de bedrijfsloop. Dit jaar wordt een veel grotere Ahold-deelname verwacht, van medewerkers van alle werkmaatschappijen en uit het hele land. Overweeg je om dit jaar mee te doen. kijk dan alvast hoe je een gemotiveerd team met collega's bij elkaar krijgt en begin tijdig met de training. De regels voor de bedrijfs loop zijn eenvoudig. Per team moeten minimaal vijf en mogen maximaal tien per sonen meedoen. Iedere deel nemer krijgt punten op basis van 140 bedrijfsteams 7 Ahold-teams mee. De hoog ste klassering, een 22e plaats, was voor.Marvelo 1. De uit daging voor dit jaar ligt voor de hand. Meer teams en een hogere klassering van het beste Ahold-team. Schema's Hoe staat het met de conditie minuten, dit jaar wil ik het in minder dan een uur doen. Ook heb ik vertrouwen in het Marvelo-team van dit jaar. Vooral op de afdelingen Thee en Zoute Pinda's zitten ge motiveerde lopers. Wc zul len er veel aan doen om onze prestatie van vorig jaar. de 22e plek. te verbeteren." Ook Jan Brandjes, medewer ker DC Zaandam en met een tijd van 1 uur en 8 minuten de tweede Ahold-loper van vorig jaar, meldt dat de con ditie al aardig op peil is. Brandjes: „Mijn hoofdsport is eigenlijk kanoën, maar vooral in de winter loop ik vrij veel. In de maanden vlak voor de- Dam tot Damloop zal ik wat extra gaan lopen, want je be grijpt, nadat ik geroken heb aan de eerste plek in het indi viduele Ahold-kl assement. wil ik meer. Na mijn tweede plek van vorig jaar heb ik al een paar verzoeken om trai ningsschema's gekregen, ook van vrouwen. Ik verwacht dan ook dat we een goed team van DC Zaandam bij el kaar krijgen." De warming-up is begonnen. In het meinummer van Flit sen volgt informatie over hoe je kunt inschrijven voor de- Dam tot Damloop. Tom den Hertog (links op de foto) is benoemd tot al gemeen directeur Groot verbruik Ahold. Per 1 april a.s. volgt hij Mark van Stekelenburg (rechts) op. Tijdens zijn afscheidsre ceptie op vrijdag 1 maart jl. in Ede overhandigde Van Stekelenburg symbolisch de voorzittershamer aan Den Hertog. Den Hertog is afkomstig van Albert Heijn, waar hij ad junct-directeur is. De heer Van Stekelenburg is be noemd tot directeur van Ry- koff Sexton Inc. in Los Ange les. een bedrijf dat de derde plaats inneemt op de Ameri kaanse grootverbruikmarkt. FLITSEN Personeelsblad Koninklijke Ahold nv maart 1991 48e jaargang no. 3 verschijnt 11 x per jaar Oplage: 50.000 Redactie secretariaat Mw. G.J. van Buuren Albert Heijnweg 1 KA 249 1507 EH Zaandam Tel. 075-595904 REDACTIE FLITSEN G. van Breen Marketingcoórdinator AMS HK 1507, 075-592240 H. Dokman Marketing Services Marvelo P 410, 075-593253 W. van Geffen AH-filiaal 1133 075-172528 H. Gobes Hoofdredacteur a.i. KA 244 075595665 N. Hupkens Filialenbureau AH HK 803, 075-592552 H.S. Kolsteeg Marketing Services GVA. Ede 08380-78922 E. Muller Public Relations KA 248, 075-595720 Mw. M.M. RaaD Speciaalzaken Ahold P 545, 075-593226 A. Schoen, R.P. van Straten Public Relations KA 251, 075-595727/ 595731 A. de Roo PR- Bureau Van Hulzen Florida is. net als Spanje voor de Europeanen, een populai re vakantiebestemming voor de Amerikanen. Wij gingen naarSanibcl. een eiland in het zuiden van Florida aan de Golf van Mexico. Het blijft een verrassing om vanuit de- sneeuw weg te gaan en drie uur later aan te komen op een vliegveld tussen de palmbo men (met kokosnoten). Tot onze teleurstelling stormde het er flink de eerste twee- dagen en ik was blij dat we onze winterjassen bij ons hadden. Toen het weer op knapte bleek dat er dank zij de storm de meest fantasti sche schelpen op het strand lagen. Een gedeelte van het eiland is een prachtig natuur reservaat waar roze lepelaars, enorme roofvogels, pelika nen en schildpadden leven. Op één van onze bezoeken zagen wij twee enorme alli gators (krokodillen) liggen zonnen. Aangezien die in dit gebied dus veel voorkomen heb je verkeersborden die waarschuwen voor 'overste kende alligators' (ze hebben een snelheid van 10 kilome ter per uur). Dat de Amerika nen een creatief volk zijn. zag je weer aan de draagtassen die je bij de supermarkt kreeg. We hebben onder an dere tassen gekregen met voorschriften voor de ont moeting met een alligator (niet voeren...tassen in het geval van een orkaan (kaar sen aanschaffen..): en tassen waarop alle soorten schelpen stonden die je op het eiland kunt vinden. Verder zijn er op het eiland allemaal fietspa den zodat je rustig kan fiet sen. Dit in tegenstelling tot New York. waar niemand zonder helm op de fiets stapt. Florida, een heerlijke plek om een week uit te rusten en er vervolgens met alle ver kregen energie weer tegen aan te gaan. Over Florida worden ein deloos grapjes gemaakt. Het is de staat waarover ge zegd wordt dat je er pas kan gaan wonen als je de zestig gepasseerd bent. Ik was dus erg nieuwsgierig hoe Florida er in het echt uit zou zien toen ik de ge legenheid kreeg om er een week met man en kin deren naar toe te gaan.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 2