V4 Elfduizend nieuwe collega's! VroCyX Tas en Winst van Ahold stijgt met 25% tot recordhoogte >k. k- - rmmimum Jaarverslag Pasen Topsport OR Albro mondiger Raad van Bestuur optimistisch over 1991 Ahold neemt De Tuynen over Ahold met Tops Markets naar de achtste plaats in USA DE WINST VAN AHOLD Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 48e jaargang no. 3 Maart 1991 Oplage 50.000 Flitsen In april verschijnt er geen gewone Flitsen, maar zal het blad hele maal gewijd zijn aan het jaarverslag. Flitsen licht dan de belangrijk ste punten uit het jaarverslag van Ahold en uit de diverse jaarverslagen van de werkmaatschappijen. In mei zal bovendien de Flitsen zoals u hem nu kent van gedaante en van naam veranderd zijn. Ei, ei. wat een drukte. Paasdruktc natuurlijk. Dc paashaas kan in ieder ge val goed terecht bij Gall Gall, Albert Heijn. Albro en Etos. Want daar zijn de voorbereidingen al in vol le gang. Advokaat of whis ky in de aanbieding, eie ren bijna drie keer hoger opgestapeld, paasbroden in alle vormen en maten en kaarsen, verf en andere feestelijke attributen te k kust en te keur. Pag. 4 en 5. Jan van Gorkum leeft in twee werelden. Hij werkt als stafmedewerker bij Al- bert Heijn en is tegelijk j zo'n dertig uur per week fi professioneel pitcher bij y honkbal-landskampioen Pirates en bij het Neder- H lands honkbalteam. Hoe «f speelt hij dat klaar? Pag. 8 Bij de OR van Albro we ten ze van aanpakken. Vooral op het gebied van de Arbo-wet. Een samenwerking op Ar- bo-gebied tussen OR en directie heeft tot nu toe al het nodige suc ces opgeleverd. Het ziekteverzuim bij de Albro-Bakkerijen ligt nu onder het landelijk gemiddelde. Er heb- ben diverse kleine aan passingen plaatsgevon den, waardoor mensen met meer plezier naar hun werk gaan. Pag. 11 Ahold boekte in 1990 25% meer winst dan in 1989- De net towinst van f 243,3 miljoen betekent een nieuw record. Dat werd op 11 maart via een persconfe rentie en persbe richten bekend ge maakt. De toename van de winst werd vooral bereikt, zo meldde de Raad van Bestuur van Ahold, door een grotere omzet, lagere kos ten, hogere baten uit deelnemingen en la gere rentelasten. Ook voor het lopende jaar verwacht de Raad van Bestuur een verder stij ging van de winst, al zal die waarschijnlijk niet zo groot zijn als het afgelo pen jaar. De omzet en het bedrijfsresultaat zullen echter aanmerkelijk toe nemen. Groei Zowel de Nederlandse als de Amerikaanse werk maatschappijen dragen Vervolg op pagina 2 r Ahold heeft het voor nemen bekend ge maakt om De Tuynen bv, een kleine renda bele groep van zeven gezondheidsdrogiste rijen, over te nemen. De Tuynen, waarvan de aandelen tot nu toe in par ticuliere handen waren, sluit prima aan bij de acti viteiten van Ahold. F let as sortiment van de 'Tuin', de naam waaronder de winkels bekend staan, be staat voor 50% uit ge zondheidsartikelen. zoals vrij verkrijgbare medicij nen. vitaminen, voedings supplementen, homeopa thie en kruiden. De overi ge 50% bestaat uit zoet waren en traditionele drogisterij-artikelen in dc verzorgingssfeer, die aan sluiten bij het gezond heidsimago van de win kel. Tot De Tuynen be hoort ook het afvul- en verpakkingsbedrijf Eco- farm. Het is dc bedoeling dat De Tuynen als een zelfstandig opererende organisatie zal worden in gepast in dc groep Spe ciaalzaken Ahold. De 36 medewerkers van de Tuy nen kunnen hun dienst verband voortzetten. 17 van de nieuwe collega's in een Tops-filiaal Ahold zal door de overname van Tops Markets opklimmen van de elfde naar de achtste plaats op de lijst van de grootste supermarktketens in de Verenigde Staten. Verwacht wordt dat de intentie verklaring die Ahold en Tops eind februari teken den om tot overname te komen, binnen enkele weken wordt gevolgd door de ondertekening van het koopcontract. Ahold was al enige tijd op zoek naar een vierde keten in de VS om zijn marktpositie te versterken en de mogelijkhe den voor onderlinge samen werking tussen de werkmaat schappijen te verbeteren. Het nieuws van de voorgeno men overname van Tops kwam daarom niet echt als een verrassing. Rob Zwarten dijk, de verantwoordelijke man voor Amerika in de Raad van Bestuur: „Het plan om een vierde keten over te ne men had geen haast, maar we zijn in de loop van 1990 se rieus begonnen met zoeken. We kijken ook actief rond in Europa, maar daar ligt het wat complexer en duurt het wat langer, zodat we onze Amerikaanse plannen naar voren gehaald hebben." Buffalo Na BI-LO (1977). Giant Food Stores 1981en FNS 1988) wordt Tops Markets de vierde supermarktketen van Ahold in de Verenigde Staten. Tops opereert vanuit de stad Buffalo in het noord westen van dc staat New York. Het bedrijf exploiteert 145 winkels onder de namen Tops Friendly Markets 59 Wilson Farms 76 en B-Kwik superettes (10). Tops Friendly Markets zijn enorme supermarkten met vloeroppervlakten tussen de 3.000 m' en 8.000 nv'. Op dit moment wordt er een ge bouwd van maar liefst 11.000 m2. (Ter vergelijking: de grootste Albert Heijn-winkel is 4.000 m2). De Wilson Farms zijn buurtwinkels en meten gemiddeld 300 m De B-Kwik superettes komen qua afmeting in dc buurt van wat we in Nederland gewend zijn: tussen de 1.000 en 2.000 m2. Alle winkels van Tops vol doen aan de modernste ei sen. Vorig jaar behaalde Tops een omzet van 1.15 miljard dollar en een bedrijfsresultaat van 36,1 miljoen dollar. De totale omzet van Ahold USA komt na de overname op ongeveer 5,5 miljard dollar. Er werken 11.000 mensen bij Tops. Het aantal medewerkers van Ahold in de Verenigde Staten komt daarmee op ruim 50.000. In Nederland zijn het er momenteel 45.000. Veran- Vervolg op pagina 3 3.951 I CENT Op elke gulden die in 1990 in de kassa terecht kwam verdiende Ahold 1,39 cent. Dat is 0,29 cent meer dan in 198! Hierboven de cijfers van de afgelopen vijf jaar.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 1