Huilend begonnen, lachend aj WIM HASSINK VERTREKT NA 50 JAAR BIJ AH: Elitóën $agihn 8( Wim Hassink maakte 16 jaar, samen met Jo Keizer en Anton Smout, deel uit van de organisatie van de jaar lijkse tochten voor ge pensioneerden. Een zelfde periode deed hij door het land huisbe zoeken voor het fonds Bijzondere Voorzie ningen. In 1970 werd Hassink ge vraagd voor het team dat de Miro (grootschalige waren huizen) moest opzetten. Na een jaar van studie en stages in het buitenland werd hij al gemeen bedrijfsleider van de tweede Miro in Maastricht. „In totaal zijn we met ons ge zin negen keer verhuisd. Toen we naar Maastricht gin gen stond m'n kinderen het huilen nader dan het lachen. Of het nou eindelijk een keer afgelopen kon zijn met dat verkassen naar nieuwe scho len en nieuwe vriendjes." Geknokt In Maastricht kreeg Hassink te kampen met een ernstige ziekte. Een zware operatie en een herstelperiode van vier maanden vormden het eind van zijn zwervend bestaan. „Ik werd voor meer dan 50% afgekeurd, maar opgeven was er voor mij niet bij. Ik heb een racefiets gekocht, ben gaan tennissen en heb mezelf er bovenop geknokt. Een lei dinggevende functie in een filiaal kon niet meer, maar toen ik een baan kon krijgen bij de afdeling Woningzaken hapte ik toe. Ik moest in den lande op zoek naar huizen voor filiaalkader, onderhield contact met makelaars en ge meentelijke instanties. In plaats van leiding geven moest ik nu soms bedelen voor een huis. Maar ook dat went." Sinds 1983 ressor teert het werk van Hassink onder de Dienst Onroerende Goederen (DOG). Nostalgie Op 12 maart is het zover. Dan neemt Wim Hassink afscheid van Albert Heijn. „Ik heb een lijst gemaakt van 120 mensen die ik in ieder geval graag op mijn receptie zou zien. Een beetje nostalgie, natuurlijk. Vroeger, als ik in het perso- neelsrestaurant in Zaandam kwam, kende ik 80%nu mag ik blij zijn met 20%Ik zou het daarom zo leuk vinden om nog een keer een grote groep oude gezichten terug te zien." Met de besteding van zijn vrije tijd zal Wim Hassink geen moeite hebben. „Ik zal veel op m'n racefiets in de omgeving van mijn woon plaats Leusden rijden, ik ga wat vaker tennissen en langer met de caravan erop uit." En dan, na een korte stilte: „Ik ben bang dat ik het werk toch af en toe wel zal misssen. Na vijftig jaar weet je haast niet beter." De chef van het AH-filiaal in Ommen had gelijk toen hij vijftig jaar geleden ,een flinke jongen' vroeg en vervolgens Wim Hassink in dienst nam. De 14-jarige scholier was bepaald geen Tarzan, maar een doorzetter was ie wel. Een halve eeuw later kijkt Hassink terug op zijn loopbaan waarvan hij het eerste deel moeizaam fietsend aflegde. „Ik ben mijn carrière huilend begonnen maar ik ga lachend weg." Het spiekbriefje moet erbij als Wim Hassink (64) over zijn leven bij Albert Heijn vertelt. De inval van de Duit sers vormde de directe aan leiding voor Hassinks loop baan. „In 1941 woonde ik met mijn ouders in Ommen. De Duitsers vonden het no dig ons schoolgebouw - de Mulo - te vorderen en daar door kwamen de leerlingen op straat. Een paar dagen la ter hoorde m'n moeder dat ze bij Albert Heijn een flinke jongen vroegen. Omdat ze dat geslenter langs de straat maar niks vond ging ik erop af. Ik ben daarna nooit meer terug naar school gegaan." Een fotootje uit die tijd laat een tenger jongetje zien naast een haast even grote transportfiets. „Wat heb ik daarmee geworsteld. Ik moest de bestelde bood schappen rondbrengen. Dat betekende soms tochten van 20 kilometer over allerlei nauwelijks begaanbare zand paden. Ook tijdens de toen echt strenge winters tijdens de oorlogsjaren. Diverse ke ren ben ik met fiets en al op de bevroren karresporen on deruit gegaan en één keer zelfs in de sloot beland. Toen heb ik een flink potje staan huilen." Na een militaire diensttijd van drie jaar, die voor het grootste deel in Indiè werd doorgebracht, kon Wim weer in Ommen aan de slag. Niet meer als bezorger van boodschappen maar als 'hoorder', die wekelijks bij de klanten de bestellingen ging opnemen. De avonduren werden voornamelijk be steed aan het halen van vakdi ploma's. Verhuizingen De promoties kwamen en ook de daarbij horende ver huizingen. Een hoogtepunt noemt Hassink de benoe ming tot vervangend chef in de vier noordelijke provin cies, in '54 gevolgd door de aanstelling als chef in het fi- Een weekomzet van 6.000,- Hassink: "Dat halen we te genwoordig in een kwartier." In '64 vertrok Hassink met zijn gezin naar Amsterdam om daar een opleiding tot be drijfsleider in een super markt te volgen. In '65 werd Hassink chef van de supermarkt in Hengelo. Daar beleefde hij een andere topper uit zijn carrière. Na een jaar werd zijn filiaal uit geroepen tot Kampioen van Nederland. "We hadden in dat jaar de grootste omzet stijging geboekt en dat lever de me een wisselbeker plus een 16-daagse reis naar de Canarische Eilanden op." liaal Apeldoorn. "Ik moest daarvoor bij Gerrit Heijn op kantoor komen. Zijn eerste vraag was of ik verloofd was, want een chef zonder toe komstige vrouw, dat kon niet. Vervolgens deelde hij mee dat gestopt werd met de uitbrengwijk maar dat ik, on danks die omzetderving van duizend gulden per week, moest proberen de omzet op te trekken van vijf naar zes mille. Als me dat binnen een jaar zou lukken zou hij me persoonlijk komen felicite ren, beloofde meneer Gerrit. Binnen vier maanden kon ie me de hand komen schud den."

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 9