Wèrkpatit schappij en FRESH COMPANY BREIDT UIT Amateur-fotograaf John Oosterhuis exposeert in ei Japanse maand bij Fresh Compan] Tie Fresh Company Marvelo pagina 6 Flitsen Aholds versspecialist bij uitstek, The Fresh Com pany, gaat fors uitbrei den. Na twee jaar experi menteren in twee win kels in Amsterdam en Eindhoven, is het be sluit genomen om diver se nieuwe verswinkels te openen. Dit jaar zul len tenminste drie nieu we vestigingen aan het filialenbestand worden toegevoegd. „Het succes van onze formule, een combinatie van een hoog waardig assortiment en een presentatie waarbij het water je in de mond loopt, bewijst dat de Nederlander rijp is voor specialistische produktcn die gebruiksgemak combineren met kwaliteit", aldus Fresh Company-directeur Anton In- nemee. Eind maart wordt in de Am sterdamse Beethovenstraat een nieuw Fresh Company-fi- liaal geopend. „Een uitsteken de lokatie", aldus Innemee. „Binnen een straal van twee kilometer wonen 100.000 Amsterdammers. Een grote potentiële klantenkring dus. Amsterdammers houden van lekker en bijzonder eten. Dat heeft het succes van onze eer ste vestiging aan het Konings plein wel bewezen. De formu le slaat aan." De nieuwe Fresh Company krijgt een oppervlakte van 200 m;. De inrichting zal niet veel afwijken van die van de be staande vestigingen: veel licht, marmer, hout op de vloer en een zeer smakelijke uitstalling van de verschillende produk- ten. Het assortiment zal ongeveer hetzelfde zijn als in de andere twee. Het nieuwe filiaal zal zich echter wat meer concen treren op culinaire gemaks voeding: eten dat snel en ge makkelijk te bereiden is. Margaret Zwarter worclt be drijfsleidster rati de nieuwe Fred) Company. Wegens groot succes in 1990 woedt er momenteel in de win kels van The Fresl) Company opnieuw een Japanse actie. Tot 2 maart wapperen de Ja panse banieren aan de gevels, Japanse vrouwen sen 'eren groene thee, Japanse koks ge ven demonstraties en bet assor timent bevat voor de gelegen heid zeer bijzondere Japanse gerechten en produkten. Ge heel in stijl dragen de mede werkers blauwe kimono's. De spectaculairste activiteitCom mercieel manager Joost Broek hoff: „De manier waarop u\ de Sukiyaki bereiden Dat i geen koken meer, dat is hoge school jongleren!" pï gg IMP 'M'n hart gaat open', was de eerste reactie van foto graaf Johan Weemhoff bij het zien van de fototen toonstelling van amateur-fotograaf John Ooster huis. „Dat is toch het mooiste compliment dat je van een beroeps kunt krijgen", zegt het hoofd Verkoop van Marvelo trots. Hij exposeert tot eind februari in het restaurant van Marvelo een serie natuur- en landschapsfoto's die hij maakte in Zweden. Met 'Zwerven door Zweden' toont hij voor het eerst zijn kunnen aan een groter publiek. John Oosterhuis is de eerste die een expositie organiseert binnen de Marvelo-muren. „Het leek me leuk om op het werk ook eens wat anders van mezelf te laten zien. Ik heb m'n foto's, een ander schildert, knoopt kleden of heeft mis schien een unieke verzame ling koffiewikkels. Er is voor mij meer dan Marvelo en dat wil ik graag aan anderen dui delijk maken." Dagboek De foto's laten in één oogop slag zien wat John Oosterhuis daarmee bedoelt. Ongerepte natuur, prachtige vergezich ten en zonsondergangen. Hij legde het allemaal vast in het midden en zuiden van Zwe den. Drie en een halve week trok hij al wandelend met vrouw, dochter en zoon door het land van bossen en fjor den. Van hut naar hut met voor de zekerheid nog een lichtgewicht tent in de rugzak legden ze flinke tochten af. „Ik wil de mensen graag laten zien wat voor een voortreffelijk mooi land Zweden is." Dat lukt hem aardig in een exposi tie van slechts 21 foto's. Thuis ligt de volledige serie van 496 foto's: ingeplakt en voorzien van een reisverslag. „Tijdens de reis hielden we met z'n vie ren een dagboekje bij. De her innering ligt dan vast. Want daar doe je het toch voor. Ik begrijp de mensen dan ook niet die de foto's in een ouwe schoenendoos bewaren." Klein verhaal Het selecteren van 21 foto's Een van de foto's van de expositie 'Zwerven door Zweden'. uit een stapel van bijna vijf honderd is een kunst apart. „Ik heb nu zeven serietjes van steeds drie foto's uitgekozen. In drie foto's vertel ik telkens een klein verhaal. Dat wei! heel leuk." De expositie is inmiddels o' anderen opgevallen. Een të toonstelling bij een bedrijf:

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 6