AHOLD-PROJECT GEEFT WERKLOZEN BETERE Cadeautjes uit Eerste groep klaar met opleiding en stage Omzetkampioenen van Etos Valentijnsdag Flitsen pagina 5 nand met onder lbloemige nar- draiven en een dis de kleur van en van de lief- De eerste deelnemers aan het Ahold-project 'Scho ling en Stage' hebben hun opleiding en stage be gin deze maand afgerond. Het project, bedoeld om langdurig werklozen in de Zaanstreek betere kan sen op een vaste baan te geven, verloopt tot nu toe zeer positief. Binnenkort gaat een tweede groep deelnemers van start, later dit jaar volgt een derde groep. Wie wil voorkomen dat lang durig werklozen helemaal uit de boot vallen, zal iets extra's voor ze moeten doen. Dat was de reden waarom Ahold en Albert Heijn vorig jaar sa men een half miljoen gulden uittrokken om langdurig werklozen in de Zaanstreek een handje te helpen. „Het was natuurlijk gemakkelijk genoeg geweest om een paar banen boven de benodigde sterkte te bedenken en de loonkosten uit dat half mil joen te subsidiëren. Maar dat leek ons weinig zinvol. Uit gangspunt was en is om lang durig werklozen het zetje te geven dat ze nodig hebben om zich op de arbeidsmarkt te kunnen verkopen. Met een beetje hulp moeten ze in staat zijn bestaande functies te vervullen. Dat is de reden geweest om deelnemers aan het project geen baan bij Ahold te garanderen", aldus Hans van Westen, één van leden van de projectgroep die het project Scholing en Stage voorbereidde. TRAININGEN WERK Geen garantie op een baan bij Ahold, maar wel een cursus en een stage om de kansen op werk te vergroten. Het pro ject is een samenwerkings verband van Ahold, het Cen trum voor Volwassenen Edu- catie/Aktiva, het Arbeidsbu reau Zaanstreek en de Ge meentelijke Sociale Dienst (GSD) van Zaanstad. De op leiding bestaat uit zes weken scholing bij Aktiva-bedrijfs- cursussen, en zes weken ad ministratief, huishoudelijk of technisch werk bij Ahold of bij een Ahold-werkmaat- schappij in Zaandam. Tijdens de lessen wordt aandacht be steed aan Nederlands, pre sentatie en houding, sollicite ren, verkenning van de ar beidsmarkt en school- en be- roepenoriëntatie. De combi natie van training en werk is nodig om deelnemers meer sociale vaardigheden en ar beidsdiscipline aan te leren. Na twaalf weken moeten de cursisten in staat zijn zichzelf te presenteren, ze moeten in staat zijn zelf een baan te vin den en een sollicitiebrief te schrijven. CERTIFICAAT Uit een bestand van in totaal 1.400 langdurig werklozen selecteerde het arbeidsbu reau de eerste groep van veertien deelnemers. De groep, in zijn geheel be staand uit vrouwen, ging in november vorig jaar van start. Zeven deelnemers heb ben hun opleiding en stage begin februari afgerond, twee zijn nog bezig en vijf deelnemers zijn om uiteenlo pende redenen gestopt. Tij dens een afsluitingsbijeen komst in het AH-kantoor kre gen de zeven een certificaat dat de verrichte activiteiten vermeldt en dat gebruikt kan worden bij sollicitaties. Het is het bewijs dat de nodige werkervaring is opgedaan en dat de stage met succes is af gerond. POSITIEF Zowel deelnemers als cur susbegeleiders zijn positief over het project. Liz Somer- Danen, één van de deelne mers in de eerste groep: 'Ik denk dat de opgedane kennis en ervaring ons inderdaad kunnen helpen bij het vinden van een baan. Het was net de kleine push die je nodig hebt. Zowel de opleiding als de sta ge heb ik als heel positief er varen." Alle deelnemers aan het pro ject worden door het Ar beidsbureau en de GSD na af loop van hun stage nauwlet tend gevolgd. De eerste tast bare resultaten zijn er al. Liz Somer-Danen kon met een contract voor bepaalde tijd Foto: Liz Somer-Danen (midden) met certifi caat. Ze wordt geflan keerd door stagementor Bettina Schenk (l) en Aktiva-begeleidster Alice Baris. aan de slag bij het directoraat Communicatie van Ahold, dezelfde afdeling waar ze ook stage liep. Voor Ahold-pro- jectleider Tjaard Broesder een bewijs dat de deelne mers hun kansen dankzij het project hebben vergroot. Broesder toonde zich tevre den over de eerste resulta ten: „De aanloop van het pro ject laat zien dat we op de goede weg zitten. Er wordt momenteel gewerkt aan de samenstelling van de tweede groep. Die zal bestaan uit vrouwen èn mannen. In sep tember gaat de derde groep van start en die zal waar schijnlijk in z'n geheel be staan uit allochtonen. We ho pen dat het initiatief wordt overgenomen door andere bedrijven." Het streven naar een zo gun stig mogelijke omzet was bij Etos tijdelijk gekoppeld aan een wedstrijd onder de 146 Etos Beauty Case-filialen en 14 Etos Beauty Case franchi- se-zaken. Wie in een periode van vier weken relatief het meeste geld per klant in het laatje bracht, mocht zich Omzet Periode Kampioen (OPK) noemen. Met de OPK- wedstrijd wilde Etos het commercieel gevoel onder de filiaal-medewerkers sti muleren. Het startschot voor de OPK- wedstrijd viel begin septem ber 1990. De 160 deelne mende Etos Beauty- Case-za ken waren onderverdeeld in Hoe bezorg ja iemand een onvergetelijke Valentijnsdag? liet winnende Etos-team uit Wychen. V.l.n.r. Janny B/ankers (BL) en Helen Grim, achter Marian Mars, Bettina de Laat en Dorien Lumhach. zeven filiaaldistricten en één franchise-district. Het doel van de wedstrijd was ver koopbevordering en dus was de factor omzet bepalend voor de uitslag. Alle medewerkers van het fi liaal dat tot Omzet Periode Kampioen werd uitgeroe pen, ontvingen een exclusie ve zilveren speld. Bij de filialen kwam het Etos team uit "Wychen als winnaar uit de bus en bij de Franchise- teams behaalde Etos Beauty Case Lochem het beste resul taat. Het winnendefranchise-team uit Lochem, v.l.n.r. Elly de Vties, Dil/y Temmink (BL) en Erika Gerritsen. Kloosterbroeder 'Valentijnsdag, donderdag 14 februari' stond er ge schreven op grote harten in de Etos-filialen. Er gin gen heel wat meer geurtjes over de toonbank dan in een normale week. Vaste klanten van Etos Beauty Ca se in Sassenheim en in Nij megen aan de Molenstraat profiteerden van een vriendinnenactie. Ze kon den naam en adres van een vriendin opgeven. De vriendin werd door middel van een brief, waarin de naam van de opdrachtgever werd genoemd, uitgeno- Valentijn was een klooster broeder die leefde in de 3e eeuw. Hij kweekte bloemen en planten en had volop aan dacht voor zijn medemens. Met de kruiden die hij kweek te genas hij zieken en de men sen die hij met raad en daad terzijde stond gaf hij na afloop van een gesprek steevast een bloem uit zijn tuin. Valentijnsdag, de dag waarop je een geliefde op bijzondere wijze toont wat je voor hem of haar voelt, leeft in Nederland nog niet zo sterk als in Ameri ka. In Aholds Amerikaanse su permarkten worden enorme aantallen kaarten verkocht met afbeeldingen die de lief dessentimenten, al dan niet op komische wijze, breed uitme ten. Als het waar is wat de insiders voorspellen, zal Valentijnsdag in de toekomst in Nederland steeds populairder worden. digd om op 14 februari cadeau te komen aflia De Valentijnssurprise uit een cadeaubon van een mini-lipstick en kleinigheid. Een voorjaarsmand andere cissen, blauwe rode strik (rood is Valentijnsdag en van de), leverde de Bloemencen- trale in Woerden aan de Albert Heijn-filialen ter gelegenheid van Valentijnsdag. Bij Gall Gall werd de fles- post nog eens onder de aan dacht van de klanten gebracht. Want ook met het versturen van een fles heerlijke drank kun je laten zien dat je wat om iemand geeft. W.B. Faher, beheerder Gall Gall filiaal Blaricum.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 5