AMS kruiden-roomkaas op het schap Computer aan snijband verbetert rendement slagerij Iedereen praat erover n ult Ameril HONDERD AH- FRANCHISENEMERS i pagina-2 Flit,sen roomkaas Colofon Wim Baars, manager zuiv Het eerste speciaal voor AMS-partners ontwik kelde produkt ligt sinds eind januari op de schappen bij Albert Heijn. Het is een plezie rig geprijsde kruiden- roomkaas die wordt verkocht onder het AH- huismerk. Waarin onderscheidt dit kruiden-roomkaas je zich van de talloze andere AH-huis- merkprodukten? Aan het woord is Wim Baars, mana ger zuivel voor Albert Heijn en tevens de grootste kaasin koper van Nederland. „Door een vergaande samenwer king tussen kaasinkopers van de AMS-partners, zijn we erin geslaagd samen met de Deense leverancier MD Foods, een produkt te ont- wikkelen dat voor alle deel nemende bedrijven interes sant is. Het kaasje, het kuipje en het kar tonnen doosje zijn voor alle deelnemers gelijk. Alleen de gedrukte tekst op het doosje verschilt per AMS- partner. Voor de leverancier betekent zo'n verregaande standaardisatie bij een grote omzet een flinke kostenbe sparing. Die kostenbespa ring, daar profiteren vervol gens ook de AMS-partners en de Europese consumenten van." Inmiddels ligt het Deense kruiden-roomkaasje ook op de schappen van de winkels van Dansk Supermar- ked. Andere AMS-partners volgen op korte termijn. Sommige partners verkopen het kaasje onder een huis merk, andere onder een merknaam. Het kaasproject is voor Albert Heijn één van de succesvolste AMS-projecten tot nu toe. Door de grote aan tallen die van verschillende leveranciers worden afgeno men, kunnen de AMS-part ners hun produkten direct, dus zonder tussenkomst van een agent of groothandelaar, importeren. „Albert Heijn heeft goed gebruik kunnen maken van de bestaande con tacten van Dansk Supermar- ked", zegt Baars. „En bij de onderhandelingen met Fran se leveranciers maken we nu gebruik van de contacten van Casino." Zelf heeft Baars een belangrijke bemiddelende rol gespeeld bij de export van Nederlandse kaas. Baars: „Vooral de Spanjaarden krij gen de smaak van Nederland se kaas goed te pakken." Zoals waarschijnlijk over al in de wereld staat de oorlog in het Midden-Oos ten hier centraal. Overal waar je komt staat de tele visie of radio aan. Veel mensen hebben als steun betuiging voor het Ameri kaanse leger de vlag uitge hangen. Iedereen praat erover. Vrijheid van mening staat hoog in het vaandel in Ameri ka. Toen de oorlog net be gon, was ik op bezoek in Was hington, DC. Al lopend door de stad kwam ik zowel een demonstratie voor de oorlog als tegen de oorlog tegen; beide op weg naar het Witte Huis. Langs de weg stonden kraampjes metT-shirts pro en anti oorlog. Aangezien de meeste Amerikanen positief denken, geloven de mensen hier in een snelle afloop. Ook op de scholen wordt de oor log uitgebreid behandeld. Mijn dochter van zes kwam thuis met de mededeling dat ze het 'nieuws' wilde zien om met eigen ogen te bekijken hoe een echte oorlog met bommen er uit zag. Erg ge boeid was ze niet, want ze kwam al snel aanzetten met 'mens erger je niet'. Mijn an dere dochter schrijft brieven met tekeningen naar de sol daten aan het front en kwam trots thuis met een brief uit de woestijn. Het wonderlijke van emigreren is dat je kinde ren zich eerder Amerikaan voelen dan jezelf en zich dan ook eerder kunnen identifi ceren met het land. Zij voe len dit als hun oorlog. Zelf voel ik mij zeker geen echte Amerikaan maar ik hoop met hen dat de oorlog snel voor bij is. (jtnA^^ FLITSEN Personeelsblad Koninklijke Ahold nv Februari 1991 48e jaargang No. 2 verschijnt 11 x per jaar Oplagei 50.000 Redactie secretariaat Mw. G.J. van Buuren Albert Heijnweg 1 KA 249 1507 EH Zaandam Tel. 075-595904 REDACTIE FLITSEN G. van Breen Marketingcoördinator AMS HK 1507, 075-592240 H. Dokman Marketing Services Marvelo P 410, 075-593253 W. van Geffen AH-filiaal 1133 075-172528 H. Gobes Hoofdredacteur a.i. KA 244 075-595565 N. Hupkens Filialenbureau AH HK 803, 075-592552 H.S. Kolsteeg Marketing Services GVA, Ede 08380-78922 E. Muller Public Relations KA 248, 075-595720 Mw. M.M. RaeD Speciaalzaken Ahold P 545, 075-593226 A. Schoen, R.P. van Straten Public Relations KA 251, 075-595727/ 595731 A. de Roo PR- Bureau Van Hulzen In de Verscentrale Zaan dam is onlangs een proef van start gegaan die tot doel heeft het snijrendement van de slagerij te verbete ren. De weegschalen van één van de snijbanden en die van de hakafdeling zijn gekoppeld aan een compu ter, waardoor er perma nent gecalculeerd kan wor den. Op die manier krijgen de slagers op hun werkplek voortdurend informatie over de produktie (bijvoor beeld over het gewicht van de gesneden karbonades) en kunnen ze indien nodig terstond bijsturen. De Verscentrale hoopt de ser vice aan de Albert Heijn-win- kels met dit nieuwe systeem nog verder te verhogen. Het experiment met permanent calculeren loopt tot april. Als de proef slaagt zullen alle snij banden en hakafdelingen van de vier verscentrales het sys teem invoeren. De eerste re sultaten zijn hoopvol. Pro jectmanager Jan Verzeilberg: „Het systeem levert betrouw bare informatie en is eenvou dig door de vakslagers te be dienen. Bovendien gaat er een zeer motiverende werking van uit, omdat de slagers direct aangesproken worden op hun ambachtelijk vakmanschap." Nico Groot, slager aan bancl, Moreno Trigo, Martin Stem mer en Charles Wienboven. Na de honderdste franchise- winkel in 1989 en het berei ken van een omzet van 1 mil jard gulden in 1990, heeft AH-franchising in 1991 op nieuw een mijlpaal bereikt. Half februari ging in Meern de AI I-winkel open van Ton- Boot: de honderdste franchi senemer en tevens het hon derdste lid van de Vereniging van Albert Heijn Franchisene mers (VAITF). (Het totaal aan tal AJI-franchisewinkels kwam daannee op 120, waaruil volgt dat sommige franchisenemers dus meer dan één AH-winkel exploite- ren). Een moment om bij stil te staan, vond de VAITF. Voor zitter Karei Zwetsloot toog daarom naar Zaandam om de AH-franchise-organisatie bloemen en een slagroom taart aan te bieden. „Een be zegeling van de goede sa- meitwerking", aldus Zwet sloot. Op de foto v.l.n.r. Liek Zeilstra (regiomanager AH Franchising), Karei Zwetsloot, Wielze Meijer (controller AH Franchising) en Mary Lampe (secretariaat AH Franchi sing).

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 2