SSTS k jlf con Marvelo gaat verhuizen FNS blaast binnenstad Cleveland nieuw leven in iieiiiiiiiiiH CAO-onder- handelingen Fresh Company Flitsen in kleur 50 jaar Ahold Opheffing BOR Op recordijs AH OP WEG NAAR 2000: WIJZIGINGEN IN DIRECTIE £3* SAH002000546 Flilsen Landelijk februari 1991 Personeelsblad Koninklijke Ahold NV g| 48e jaargang no. 2 9 W, rr d UlTfc Op dit moment zijn de on derhandelingen over de winkel-CAO in volle gang. De onderhandelende par tijen zijn: de VGL (Vereni ging van Grootbedrijven in Levensmiddelen), waar ook Albert Heijn deel van uitmaakt, het FNV en het CNV. Een van de punten die aan de orde komen is de winkelsluitingstijden. Binnenkort worden resul taten verwacht. The Fresh Company gaat dit jaar fors uit breiden. De ervarin gen in de twee filialen in Amsterdam en Eind hoven hebben daartoe alle aanleiding gege ven. De eerste van de nieuwe winkels zal eind maart worden ge opend in de Amster damse Beethoven- straat. Pag. 6. Ahold groeit en veran dert. Dus Flitsen ook. De ze maand al is op de voor- en achterpagina kleur te zien. In mei krijgt Flitsen nog meer kleur en zal de I gehele vormgeving zijn vernieuwd. Ze worden heel schaars. De jubilaris sen die een 50-jarig dienstverband kunnen vieren. Wim Hassink haalt herinneringen op. Pag. 9. De ondernemingsraden van Ahold voeren actie te gen het voorstel van de afdeling Personeel Or ganisatie om het Bureau Ondernem ingsraden (BOR) op te heffen. Eind februari neemt de Raad van Bestuur een besluit over het voorstel. Pag. 11. De AH-ploeg uit De Passage in Heerenveen liet zich fotograferen op de wonderijsbaan van Thialf, waar pas nog drie wereldre cords zijn gebroken. In Heerenveen blijken de AH-medewerkers ech ter nog meer te doen dan schaatsen (kij ken). Pag. 12. De Marvelo-fabriek aan de Oostzijde in Zaandam is aan vervanging toe. Een nieuwe fabriek zal ge bouwd worden op het in dustrieterrein Wester- spoor in Zaandam. De ver huizing staat gepland voor medio 1993- De bouw zal parallel lopen met de bouw van een nieuw, na- Ahold-dochter First Natio nal Supermarkets (FNS) opende de afgelopen ja ren drie nieuwe Finast-su perstores in de teruggelo pen buurten van Cleve land. „De buitenstaander zegt: 'FNS is gek om zich in die buurten te vestigen.' Maar de winkels die we daar hebben draaien als een trein." Cleveland, de thuishaven van FNS, telt 550.000 inwoners. burig AH-distributiecen- trum. 'Een verhuizing is om ver schillende redenen noodza kelijk," zegt Rob Zwarten dijk, binnen de Raad van Be stuur van Ahold onder ande re verantwoordelijk voor Marvelo. „De staat van de huidige behuizing en de Bijna de helft daarvan be hoort tot één van de vele et nische minderheden. Cleve land is een stad als vele Ame rikaanse steden: hoge kanto ren en hotels in het centrum, daaromheen de arme wijken, en aan de rand de welvaren de buitenwijken. De binnenstad wordt voorna melijk bevolkt door gekleur- den, waarvan velen rond het bestaansminimum leven. Met het vertrek van de welgestel- technologische vooruitgang zijn wel de belangrijkste. Maar ook in verband met toe komstige Europese ontwik kelingen kan een nieuwe fa briek van groot belang zijn. Het zou mooi zijn als Marvelo produkten kan gaan leveren aan onze Europese partners. Wij moeten daarop zijn voor bereid." welgestelden uit de city, daalde ook het niveau van de voorzieningen. Voor infor matie uit de eerste hand over het spraakmakende vesti gingsbeleid van First Natio nal Supermarkets in de bin nenstad van Cleveland, mel den wij ons ten kantore van Dick Bogomolny, de alge meen directeur van FNS. „Tien jaar terug had je A&P, Vervolg op pagina 4 Marvelo verwerkt en produ ceert de volgende produk ten: koffie, thee, wijn, pinda's, pasta's, hagelslag en drop. Er zullen in de nieuwe fabriek in principe geen nieuwe pro- duktgroepen bijkomen. Wel komen er zwaardere machi nes, die meer produkten, in kortere tijd kunnen verwer ken. De vloeren van het hui dige complex, dat dateert uit 1911, kunnen dergelijke zware machines niet meer aan. Naast de nieuwe fabriek Jack Voskamp, nu nog di recteur Marvelo, zal op 1 april 1991 toetreden tot de directie van Albert Heijn als directeur Personeel Organisatie. De taken van directeur Logistiek en Distributie Niek Visser, die binnenkort met pen sioen gaat, worden ge deeltelijk ondergebracht in de portefeuilles van de directeuren Krijn Dors man en Hille Bosma. De toekomstige nieuwe lo gistieke infrastructuur wordt ondergebracht in een op te richten 'topstaf- orgaan Infrastructuur' on der leiding van stafdirec teur Ronald van Solt. Dit zijn op korte termijn de belangrijkste organisatori sche consequenties van 'AH- 2000', een plan dat in grote lijnen de ontwikkeling van Albert Heijn in de komende jaren aangeeft. Het plan is ge baseerd op toekomstige ver anderingen in de markt. De belangrijkste ontwikkelingen die de AH-directie voorziet, zijn marktverzadiging, het oprukken van de concurren tie, het krapper worden van het arbeidsaanbod en een toename van de op AH afko mende milieuvraagstukken. Door bestaande activiteiten komt een nieuw AH-distribu- tiecentrum. Zwartendijk: 'Het is de bedoeling dat Mar velo in bepaald opzicht wordt aangesloten op het nieuwe DC. Logistieke lijnen worden op die manier letter lijk korter. Daarnaast kunnen bijvoorbeeld de aanleg van wegen en de energievoorzie ning gezamenlijk worden op gezet, waardoor aanzienlijke kosten kunnen worden be spaard." beter te doen, nieuwe activi teiten aan te zetten en één en ander boeiender en innova tief te realiseren, wil Albert Heijn deze uitdagingen te lijf gaan en wel zodanig dat AH ook in het jaar 2000 nog steeds marktleider in Neder land is. Om dat doel te bereiken zijn organisatorische wijzigingen noodzakelijk. De veranderin gen in de directie zijn belang rijke stappen in dat kader. „AH moet zich verder ont wikkelen tot een goed geïn tegreerde organisatie waarin het besef leeft dat we uitslui tend gezamenlijk, en niet lan ger per discipline, de uitda gingen van de toekomst moe ten aanpakken", aldus de di rectie. „In deze organisatie moeten we echt gestalte gaan geven aan 'de winkel als ver trekpunt'. Het bedrijf zal daardoor de komende jaren volop in beweging zijn." Binnenkort wordt een aantal projecten gestart om nieuwe stappen op weg naar 2000 te zetten. De projectbezetting zal telkens multidisciplinair van samenstelling zijn. De Groepsondernemingsraad en de OR'en van Albert Heijn zijn inmiddels over de voor nemens van de directie geïn formeerd. Bij Ahold Nederland werken 46.888 medewerkers. Onderstaande grafiek geeft een beeld van de 15-22 ia» jaar Bron- Personeel Organisatie Ahold

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 1