Zo maar Zo maar Albert Heijn De Passage Heerenveen Zo maar Zo maarZc^B^r pagina 12 Flitsen In het prachtige overdekte ABC-complex (Albert Heijn, Blokkeren C &A)in de Passage in het mekka i an de schaatssport, Heerenveen, is sinds tweejaar ook een nieuwe Albert Heijn te vinden. Supermarktmanager is Jacob Hoogeveen diesamen met zijn 110 medewerkers klaar staat om de klanten optimale service te bieden. Het AH-filiaal was de elfde in het land die in een ABC-complex onderdak vond en i olgensJacob Hoogei 'een slaat de formule bij het Heerenveensepubliek goed aan. „De klant i 'indt hier het complete pakket op één plaats.Het AHfiliaal bezit alle afdelingen, behalve verse vis. De supermarktmanager is trots op 'zijnwinkel waarover hij sinds eenjaar de scepter zwaait en trots opzijn medewerkers. tussen de middag vijftien tot twin tig mensen. Ik zet koffie en thee, smeer de broodjes, maak tosti's klaar en frituur kroketten. En ik hou de hele boel schoon", vertelt Hermien. „Ik vind het leuk dat ik helemaal vrij ben en mijn eigen tempo kan bepalen. Ik heb er een hekel aan als iemand me achter mijn vodden zit." Hermien werkt 28 uur bij AH en daarnaast thuis als 'regelneef op het loonbedrijf dat haar man bin nenkort met zijn drie broers gaat runnen. "Ik doe de boekhouding en de administratie en in het hoog seizoen moet je alles goed plan nen." Haar werk thuis en dat bij AH vindt ze heerlijk. „Stilzitten kan ik niet, daar heb ik geen geduld voor." Slager Arie Brouwer de Koning (42) snapt zijn collega op dit punt volkomen. Arie wordt door klan ten al bijna beschouwd als inte rieur van de winkel. „Als ik vakan tie heb, wordt er bezorgd geïnfor meerd of ik soms ontslag heb geno men", lacht hij. „Mijn werk is mijn voornaamste hobby. Die adv-da- gen mogen ze van mij direct af schaffen." Arie is derde slager en werkt vijftien jaar bij AH. „Het be valt me prima. Ik sta het liefst ach ter de toonbank, een babbeltje ma ken met de mensen. Ik ken mijn klanten en weet waar ze voor ko men. Nee verkopen doe ik niet. Als we iets echt niet hebben raad ik ze wat anders aan." Netheid is het belangrijkste, meent Arie. „Ik heb een vreselijke hekel aan rommel. De toonbank moet er pico bello uitzien, moet mooi ver sierd zijn. Ik vind ook dat er geen gaten op de vleesschalen te zien mogen zijn. Worden er twee kar- bonaadjes verkocht, dan schuif ik de rest aan. Het moet geen puzzel worden." In zijn vrije tijd is Arie een fervent hengelaar, ,,'s Zomers gaan we altijd naar Ameland. Dan ga ik zeevissen met mijn zoon. Of we gaan 's nachts palingvissen. Of aan het strand liggen. Ik ben ook een echte zonaanbidder." Sita Grondsma-Dijkstra (25) is sinds twee jaar Filiaal Management Assistent (FMA) en in die functie de rechterhand van Jacob Hooge veen. Ze werkt acht jaar bij AH. „Op mijn zeventiende deed ik vakantiewerk bij AH en nadat ik van de Middelbare Detail Handels school kwam vroegen ze of ik voor vast wilde komen. Ik werd afde lingschef van de kassa-afdeling van AH in Sneek." Sita heeft het in haar huidige functie erg naar haar zin. „Het is gewoon een heel leuke baan. Ik ben heel vrij en doe erg afwisselend werk. Ik duik in be paalde dingen en kijk of ze klop pen. Ik vind het leuk om dingen uit te pluizen. Ik ben twee dagen bezig met de administratie. Voor de rest kijk ik of alles klopt, zoals bijvoorbeeld de stand van al le weegschalen in de winkel. Het klinkt wel wat gemeen, maar als alles altijd in orde zou zijn, zou ik een stuk minder te doen hebben." Sita werkt vier dagen in de week, haar vrije dag spendeert ze aan haar huishouden, tennissen en dansles (met haar man) en haar wekelijkse fitness-avond. Hoewel haar man twee keer de Elfsteden tocht uitreed is Sita geen schaatsfa naat. „Ik volg de wedstrijden wel op televisie, maar blijf er niet voor thuis." Dat doet ook Karin Roeper (27) niet. Zij werkt op de bloemenafde- ling en counter. „Voor tv kijken heb ik nauwelijks tijd", vertelt Ka rin. Als ze haar bezigheden op noemt die ze in haar vrije tijd doet snap je dat meteen. Karin rondde de haute couture en kostuumoplei ding af en naait in haar vrije tijd in opdracht trouwjurken en pak ken, broeken, jurken en colberts. „Ik geef ook naailes, thuis, 's Zo mers ben ik dol op surfen, 's winters op skiën. En ik zwem elke morgen een uur voordat ik naar mijn werk ga. Je moet je conditie op peil hou den hè? Daarnaast zit ik nog bij een muziekkorps in Sneek. Ik speel ma rimba, een slaginstrument. Ja, we geven shows en concerten, ook in het buitenland. Ik ben verder dol op lezen, vooral detectives. Boven dien wil ik een cursus Frans gaan "We gaan wel eens met de hele ploeg van hét filiaal naar de wedstrijden in het Thialfsta- dion. Enorm gezellig is dat al tijd. Voor deze gelegenheid hebben de vijf medewerkers de schaat sen. ondergebonden en zijn ze naar het Thialfstadion getogen V.l.n.r. Hermien Prins, Sita Grondsma-Dijkstra, Jacob Hoo geveen, Karin Roeper en Arie Brouwer de Koning. volgen. Waar ik al die energie van daan haal? Ja, dat vraag ik me ook wel eens af', zegt ze lachend. „Ik heb ontzettend veel energie. Ik moet gewoon bezig zijn." Karin werkt nu elf jaar bij AH en bijna een jaar full-time. Ze wil beslist een car rière binnen het bedrijf opbou wen. „Ik ben begonnen als part timer op de kassa, maar heb ook bij de vleeswaren en deli gestaan en bij de slagerij. Het leuke is dat je van alles wat afweet en dat ook niet vergeet." Toen ze een 40-urig contract kreeg aangeboden aarzelde ze geen mo ment. „Ik wil hogerop en dat kan binnen AH heel goed. Het liefst zou ik assistent-afdelingschef worden. Het werk op de bloemenafdeling vindt Karin 'heel gevarieerd'."Ik vind het erg leuk om met allerlei verschillende mensen om te gaan. Soms vertellen ze me ook privé- dingen terwijl ik een leuk papiertje- om hun plant doe. Ze verwachten dan ook dat ik luister. Het aller leukste van deze baan is dat je de mensen een plezier kunt doen. Bij voorbeeld door iets leuk in te pak ken. Dan voel ik me heel tevreden. Zo van: weer een klant tevreden." Jacob Hoogeveen (40) werkt al negentien jaar bij Albert Heijn, waarvan acht jaar als super marktmanager. „Het belangrijkste in een winkel is de sfeer", vindt hij. „Is die goed, dan komen de resulta ten vanzelf wel. Onze medewer kers vangen elkaar op en zijn be reid elkaar te helpen en over moei lijke momenten heen te tillen." Su permarktmanager zijn noemt Ja cob 'een heel intensieve baan'. „En het wordt steeds complexer, om dat de consument kritischer wordt en het personeel mondiger. Maar het is ook een heel leuke baan om dat geen dag hetzelfde is. Ik houd van die afwisseling. Je moet wel heel flexibel zijn, maar dat maakt het ook spannend", vertelt Jacob, die elke dag van zijn woonplaats Drachten naar Heerenveen rijdt. "Ik ben verknocht aan Drachten. Je zit dichtbij alle voorzieningen op het gebied van sport en theater, en onderwijs." Jacob steekt veel vrije tijd in bestuurlijke aangelegenhe den van de Drachtster zwemclub DZPC, waar zijn twee dochters (13 en 15 jaar) trainen. Deze waterrat ten zijn elke ochtend anderhalf uur in het water te vinden om hun trai ningsprogramma af te werken. Dat wierp al snel vruchten af: ze ver overden op het Nederlands kam pioenschap al enkele medailles. Vorig jaar was een druk jaar voor de bestuurder: het Nederlands Kampioenschap vond plaats in Drachten en tevens werd daar het zwemprogramma afgewerkt van de Wereldspelen voor Gehandi capten in Assen. „Ik coördineerde het hele wedstrijdgebeuren. Prachtig!" Zwemmen doet Jacob zelf niet, maar hij is wel elke week op het tennisveld te vinden tijdens de bedrijfscompetitie. ,,'s Winters binnen en 's zomers buiten. Je wilt toch wat aan je conditie doen", zegt Jacob. Hij bezoekt ook graag met zijn vrouw de prachtige schouwburg De Lawei in zijn woonplaats. „Met het hele gezin hebben we een abonnement op het operetteprogramma. Dat is fan tastisch, die hele entourage. Ook gaan we geregeld naar toneelstuk ken." Als er ijs ligt, bindt het gezin Hoo geveen de ijzers onder. De happe ning in ijshal Thialf, waar het WK voor mannen plaatsvindt, zal Hoo geveen niet persoonlijk bijwonen. „Het is al maanden uitverkocht. We gingen wel eens met een hele ploeg van het filiaal naar wedstrij den. Enorm gezellig is dat altijd." Kantine juffrouw Hermien Prins (29) is helemaal niet sportief, zegt ze. „Ik schaatste vroeger wel, maar nu niet meer. Ik heb zwakke en kels." Wel zit de Friezin aan de buis gekluisterd als het WK wordt gere den. „Vroeger hielden we alles bij met schema's", herinnert ze zich nog. Hermien ('Mien' genoemd door haar collega's) werkt twaalf jaar bij AH. Ze heeft op vrijwel alle afdelingen gewerkt, maar voelt zich nu helemaal in haar sas in de kantine. „Er eten hier gemiddeld

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 12