Het bruine boek van Wim Jansen ®Ö3 UUR MET IF~" pagina 10 m-sir - u nx: ~-\r ;'-rrj f Flitsen •i 'it aantekening verdwijnt in zijn bruine map. In de auto zet hij de verwarming wat hoger en gaat hij op weg naar de ande re kant van Den Haag, naar Kijkduin. „Even kennisma ken met een nieuwe part-ti- me-medewerkster. Ik wil graag weten wie er in de win kels werken." Motiveren Uit de bruine map tovert Wim de omzetoverzichten. In vrijwel één oogopslag is zichtbaar welke winkels ex tra aandacht nodig hebben. In bijna alle gevallen een kwestie van de juiste man of vrouw op de juiste plaats. „Kijk, ik heb groot respect voor m'n filiaalhouders. Zij moeten ontzettend veel kun nen; klantgericht werken, ad- ministratie bijhouden, be stellingen verzorgen, uren plannen, omzetten en geld- procedures in de gaten hou den en ook nog leidinggeven aan part-timers. Bovendien hebben sommigen door al die overnames diverse keren aan een nieuw administratie systeem moeten wennen. We zijn nu in een tussenfase en ik ga, nu Amsterdam aan m'n nieuwe collega wordt over gedragen, nog meer aandacht besteden aan het gelijktrek ken van verschillende cultu ren." De kennismaking met de part-timer in Kijkduin is 'een aangename verrassing', als blijkt dat de dame die aan het eind van haar proeftijd is al in haar eentje de winkel draaiende houdt. Hij belooft de filiaalmanager, die van een vrije dag geniet, daarover een compliment te maken. De volgende stop is een be zoek aan een oudere filiaal houder, die onlangs op eigen verzoek is overgeplaatst van een druk naar een rustiger fi liaal. De vraag voor Wim is of de man het echt zo naar z'n zin heeft als hij zegt. Wim wordt meer dan overtuigd. Lichtbakken Na kriskras door Den Haag gereden te hebben, arriveren we in het Benoordenhout. Een chique Haagse wijk, waar goed wordt gedronken. Het filiaal daar heeft een moeilij ke periode achter de rug, maar het gaat nu weer goed. Dave, de vrolijke filiaalhou der blijkt nog steeds onder de indruk van de handigheid van zijn regiomanager, met wie hij de winkel opnieuw heeft ingedeeld en die twee Terwijl Wim Jansen door de straten van Den Haag en omstreken rijdt, gaat er heel wat door z'n hoofd. Als regiomanager heeft hij de ver antwoordelijkheid voor het reilen en zeilen van 27 Gall Gall-filialen. Hij wordt dagelijks geconfronteerd met streefcijfers, integratie perikelen, procedures en emoties. Hij kent al z'n 100 medewerkers bij de voornaam, is lid van de ondernemingsraad en had er tot 16 februari ook nog tijdelijk de Amsterdamse re gio bij. Het is negen uur als Wim Jansen zijn witte Peugeot 405 voor de winkel van Jan in het Haagse Statenkwar tier parkeert. Met zijn bruine boek, met alle in formatie over de regio, onder de arm stapt hij de winkel binnen en wordt hartelijk begroet door de oudste filiaalhouder in Den Haag. „Brochard is mijn hoofdfiliaal. Hij neemt voor mij de tele foontjes aan, die ik, als het moet, direct beantwoord." Het is zijn eerste 'staande re ceptie' van de dag. Met een Door: H. NUNNINK kop koffie naast zich op een doos wijn belt hij naar de fi lialen, die expliciet om hem hebben gevraagd. Ziekte, vakantie en een verzoek om aanpassing van de sluitings tijd in Amsterdam vanwege een overval in de buurt, zijn de problemen die hij tussen de slokken koffie oplost. Ver volgens vertrekt hij naar het volgende filiaal. Wim werkt al sinds 1966 in de slijtersbranche en kent het wereldje door en door. Hij heeft ooit zelf een slijterij in zijn woonplaats Leid- schendam gehad, werd toen gevraagd om rayonmanager van Henkes te worden en was een van de architecten van de Aguilar-keten. Vervolgens kwam hij bij de PartyShop. Hij maakte de overname er van door Bols mee en kwam door de overname van Party- Shop door Ahold in dienst van Gall Gall. De afgelopen twee jaar werkte hij in zijn regio aan de integratie van één Gall Gall-organisatie uit de winkelketens van Al berto, Gall Gall en de Par tyShop. „Ik heb niet altijd buiten gewerkt. Nadat Agui- lar was opgezet, heb ik twee jaar een managementfunctie binnen gehad, maar dat is niks voor mij. Ik moet con tact met de basis blijven hou den, geen ivoren toren. Ik heb nu een kleiner rayon dan vroeger en dat bevalt prima. Ik heb meer tijd voor mijn gezin en vrienden. De afgelo pen zeventien jaar hebben m'n kinderen me vrijwel al leen in het weekend gezien, omdat ik door heel Neder land werkte en van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat onderweg was." Verbouwing Op het Erensplein in Den Haag informeert hij bij Albert en Ciska, die vanwege een 'verbouwing in een noodwin- kel staan, of ze het daar met de ingevallen vorst niet te koud hebben. Albert verze kert hem van niet: de nood- bezetting maakt het noodza kelijk dat de vakken regelma tig moeten worden bijgevuld en daar blijf je warm van. Sa men met Albert inspecteert hij de vorderingen van de verbouwing en bespreekt hij de openingsactiviteiten. „Dit was één van de minst geoutil leerde winkels in Den Haag", zegt Wim. „Samen met Albert heb ik me sterk gemaakt voor de verbouwing en het wordt mooi, niet Albert?" Er wordt instemmend geknikt. Bij zijn vertrek herhaalt hij nog even dat hij Albert na ruggespraak met het hoofdkantoor over het foldermateriaal bij de opening zal terugbellen. De Het is even voor zessen als Wim Jansen weer in zijn auto stapt voor zijn laatste rit die dag: naar huis. De 45-jarige, iets kalende en goedlachse regiomanager, verzekert dat hij zijn privé-leven, evenals goede gezondheid, ook be langrijk vindt. Enkele malen per week trekt hij de sport schoenen aan en jogt een res pectabel aantal kilometers. Waarschijnlijk haalt hij daar de energie vandaan om ook nog als OR-Iid te fungeren. "Ik ben er op verzoek van collega's ingestapt. Het is leerzaam. Je verlegt je gren zen, gaat je mening anders vormen. Niet alles van boven is goed en niet alle kritiek van onder is terecht." Hij kan er over meepraten, na de laatste twee 'tropenjaren' van reor ganisatie bij Gall Gall. ,Je bent constant bezig contact en afstemming te krijgen en te houden met je filialen en de consumenten. Het mooie van dit werk is dat je direct resultaat van je inspanningen ziet." Hij legt z'n bruine map op de passagiersplaats en stuurt z'n auto de straat uit. VWoxtw* StrehRiHfl**' lichtbakken in de etalage heeft aangebracht. Wim: „Ach, je neemt toch ook niet meteen een aannemer in de arm als thuis je voordeur klemt."

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 10