AH gaat kwaliteit Deli-afdeling verbeteren Opvattingen consument over supermarkten onderzocht Albert Heijn wint NIMA-marketing- prijs ZILVEREN BEZEM VOOR FRESH COMPANY Flitsen pagina 9 Begin januari maakte AII-directiei ooi-zit ter Jeroen Ilunfeld tijdens een nieuujaarsbijeenkomst in het AI I-kantoor bekend dat omzet, marktaandeel en bedrijfsresultaat van Albert Ileijn in 1990opnieuw zijn gestegen. Ilunfeld „Ondanks deze resul taten mogen we niet inslaap vallen. Een bekend gegeven is dat de omzet van i andaag geen i 'ooispelling is i oor de omzet i an morgen. De kosten zullen de komende jaren verder toenemen. Bovendien zijn de economische vooruitzichten sinds bet einde i an bet afgelopen jaar toch wat minder optimistisch. Er is dus geen tijd om rustig acb/eroi 'er te leunen. Het Centraal Bureau Le vensmiddelen (CBL), waarbij vrijwel alle su permarktorganisaties in Nederland zijn aan gesloten, heeft evenals vorig jaar een groot scheeps consumenten onderzoek verricht. Aan ruim 2.000 huis houdens zijn vragen gesteld over de manier waarop de Nederlander zijn dagelijkse bood schappen doet. Uit het onderzoek blijkt dat het belangrijkste motief voor de consument bij het kiezen van een supermarkt goede kwaliteit is. Eveneens belang rijk, maar ondergeschikt aan het motief kwaliteit, zijn lage prijzen en aantrekkelijke aan biedingen. Verder vindt de consument het in vergelij king met vorig jaar belangrij ker een goede versafdeling aan te treffen en snel en vriendelijk bediend te wor den. Vriendelijkheid en hulpvaardigheid, zo kwam uit het onderzoek naar voren, worden ook bij overig perso neel als een belangrijke ei genschap gezien. Van de ei genaar/bedrijfsleider wordt deskundigheid verwacht, bij het kassapersoneel noemt de consument vooral nauwkeu righeid en bij de ver.said din gen staat hygiënisch werken bovenaan het lijstje. Zaken die vorig jaar hoog ge noteerd stonden in de 'Erger nissen Top Tien', waren dit jaar duidelijk verbeterd. Klachten als 'onvoldoende kassa's open', 'wachten bij de kassa omdat een artikel niet geprijsd is' en 'gooien met boodschappen' kwamen in 1990 veel minder voor dan in 1989- Ook het oordeel van de consument over de des kundigheid en aanwezigheid van personeel in de winkel is ten opzichte van 1989 verbe terd. In de categorie 'extra dienstverlening' stonden bo venaan de verlanglijst dit jaar 'goede fietsparkeergelegen- heid/fietsklemmen' en een 'klantentoilet'. „Ze kunnen rustiger werken, terwijl toch de wachttijden voor de klant verkort wor den. Bovendien hebben de medewerkers nóg meer het gevoel dat ze een prima pro- dukt leveren!" De nieuwe werkwijze zal rond mei in alle Deli-afdelin- gen zijn ingevoerd. De voor bereiding zal reeds in het voorjaar plaatsvinden. wm—amÊÊiÊÊÊÊÊÊÊÊimÊÊimmm Albert Heijn is winnaar geworden van de m ark e ting- prijs van het Nederlands Instituut voor Marketing (NIMA). De prijs, een plastiek van kunstenaar Coen Kaayk, werd vorige week in ontvangst genomen. De NIMA-prijs staat in marketingkringen zeer hoog aan geschreven. V.I.nr. Anita van Pbijn, Anita de Boer en Christian Koetsier van bet AII-filiaal 1274 in Gouda. De presentatie van de Deli-afdelingen bij Albert Heijn zal dit jaar sterk worden verbeterd. Vitrines krijgen een betere indeling, de verlichting wordt aangepast en het snijden zal beter worden ge pland. Dat is het gevolg van ervaringen en proeven die vorig jaar in een aantal filialen zijn gedaan tijdens het landelijke deli-project. De ervaring heeft geleerd dat delicatessen zodanig gepre senteerd moeten worden, dat de klanten een beter overzicht krijgen op de aan geboden produkten. De deli- vitrines zullen zodanig wor den ingericht dat aan die eis tegemoet wordt gekomen. Daarnaast zal de belichting worden aangepast om aantas ting van de kleur van vlees waren tegen te gaan. De pre sentatie van de vleeswaren zal bovendien worden verbe terd door een nieuwe snij- en oplegtechniek. Voorts zal de tijd tussen snijden en verko pen dank zij een speciaal ont- wikkelde methode veel kor ter worden. Op die manier kunnen de delicatessen zo vers mogelijk worden aange boden. „Dat is nodig", zegt assortimentsmanager Peter Nol, „want onze klanten gaan steeds hogere eisen stellen aan kwaliteit, bediening en assortiment. Daar willen we natuurlijk graag aan tege moet komen, maar het moet tegelijkertijd voor de mede werkers op de Deli-afdeling en prettig werken blijven." En dat laatste is het geval, zo als bleek uit de bevindingen in de proeffilialen. „De mede werkers zijn positief', aldus projectleider Ronald Joustra. De Fresh Company op het Koningsplein is de schoonste winkel van Am sterdam. Vandaar dat di recteur Anton Innemee vorige week de Zilveren Bezem kreeg overhan digd. Een symbolische prijs die door VW, Politie en Stadsreiniging wordt toegekend aan een winkel in de Amsterdamse bin nenstad die behalve het interieur, ook het exte rieur en de trottoirs schoon houdt, waardoor de klanten met meer ple zier in de binnenstad win kelen. Innemee kreeg de prijs, een oorkonde en een ingelijste bezem, uit handen van de be kende acteur Piet Römer (links), Amsterdams unieke barbier Pasquale (rechts) als mede de oudste bewoonster van het Begijnhofje in de bin nenstad. Innemee maakte tij dens de uitreiking bekend dat er in maart aan de Beetho- venstraat in de hoofdstad een nieuwe Fresh Company zal worden geopend. Daarnaast staan ook andere openingen op het programma en breidt de succesvolle formule zich ook uit via de Albert Heijn- winkels. In een volgend num mer zal Flitsen hier nader op ingaan. Volgens de jury kreeg Albert Heijn de onderscheiding van wege „zijn consistente en succesvolle marketing". Het juryrapport noemt de win kelformule van AH „toonaan gevend in. Nederland" en „trendsettend". „Veel bran chegenoten trachten de for mule te kopiëren, zonder de ze te kunnen evenaren. Al- bert Heijn is er bovendien in geslaagd met z'n huismerk een positie te verwerven die even sterk is of zelfs sterker is dan die van de gevestigde A- merken", aldus het rapport. De groei van Albert Heijn schrijft de jury mede toe aan de „voorbeeldige inzet van de franchise-organisatie en de uitgekiende logistiek." De manier waarop Albert Heijn de afgelopen tien jaar zijn prijsbeleid aan het publiek presenteerde oogst eveneens lof, zo ook de andere media contacten met consumenten. Tenslotte prijst de jury het niveau van de communicatie met de medewerkers en de manier waarop Albert Heijn zijn medewerkers opleidt. Het was de tiende keer dat de prijs werd uitgereikt. Eerde re winnaars waren o.a. de He- ma (1978), Douwe Egberts (1979). Fokker (1985) en Heineken (1988).

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 9