VERANDERINGEN BIJ AH TV-JOURNAAL PVC-vrije vleesfolie Ahold BONBON BONBON BON BON BON BON AH-medewerkers sturen voedselpakketten naar Rusland Extern jaarverslag 1990 Het oude en het nieuwe gezicht van AH TV Flitsen pagina 3 Het door AH-medewerkers best bekeken TV-pro- gramma, het AH TV-journaal, heeft met ingang van dit jaar een aantal nieuwe elementen in program mering en vormgeving opgenomen. Zowel de decors, de begintu- zal met ingang van 1 februari ne als de overgangsfilmpjes vervangen worden door Ka nissen de diverse onderdelen rin Douma. zijn veranderd. Ook het pre sentatieteam is gewijzigd. De KljKCljtefS gevierde AH-omroepster Met de gewijzigde vormgc- Wilke Durand is gestopt en vjng hoopt het AH-journaal nog meer kijkers aan de buis te kluisteren, hoewel het pro gramma al hoog scoort zoals de kijkcijfers aantonen. Uit het laatste onderzoek is na melijk gebleken dat 62% van alle AH-medewerkers het journaal minstens drie keer per maand ziet. Bij full-time medewerkers ligt dat percen tage zelfs op 75%Bovendien is de waardering voor het TV- journaal hoger dan de gemid delde waardering voor de programma's van de gewone televisie. Kijken naar het AH TV-journaal is dus leuk en het mooie is dat het ook nog ef fect sorteert. Uit een onlangs gehouden enquete onder su permarktmanagers en afde lingsmanagers kwam naar vo ren dat ruim 60% van hen vond dat hun medewerkers beter geïnformeerd waren dan vroeger, toen het TV- journaal nog niet bestond. „Dat is een goede basis voor het verwezenlijken van nog meer service en kwaliteit in onze winkels", aldus Guido van Woerkom. tot voor kort hoofd Interne Communicatie bij Albert Heijn. Het verschil is er aan de bui tenkant niet van af te zien, maar toch zijn de vleesver pakkingen die vanaf januari in de AH-filialen te vinden zijn, volledig veranderd. Na een lange periode van onder zoek zijn Albert Heijn en een Nederlandse leverancier er in geslaagd een een PVC-vrij afdekfolie te ontwikkelen. De nieuwe folie is gemaakt van poly-ethyleen en beschermt de vleesprodukten net zo goed tegen vocht, zuurstof en verkleuring als de vorige folie. Poly ethyleen is niet schadelijk voor het milieu bij vuilverbranding en storting. Met de invoering van het nieuwe folie is het percenta ge PVC-vrije verpakkingen bij AH opgelopen tot 90% AH heeft bij het ontwikkelen en het testen van het folie nauw samengewerkt met de Zwitserse AMS-partner Mi- gros. De Zwitsers willen, al vorens over te gaan tot het milieuvriendelijkere folie, nog een aantal testen uit voe ren. Ook AMS-partners Ar gyll, ICA, Kesko en Gruppo Rinascente hebben belang stelling getoond voor het nieuwe folie. Ook dit jaar geven enkele werkmaatschappijen een in tern jaarverslag uit dat verschijnt in de loop van april 1991, en dat uitsluitend verspreid wordt onder de eigen medewerkers. Tegelijkertijd ontvangen alle Ahold-me- dewerkers een extra editie van Flitsen, die zoals ge woonlijk geheel gewijd is aan de jaarverslaggeving. Naast gegevens over de financieel-economische en so ciale situatie bij Ahold, komen hierin belangrijke gege vens van de verschillende werkmaatschappijen aan de orde. Over 1990 wordt natuurlijk ook een extern jaarverslag uitgegeven, met daarin voor namelijk financiële gegevens. Dit externe jaarverslag zal niet worden verspreid onder Ahold-medewerkcrs. Het is echter wel mogelijk het ver slag aan te vragen. Medewer kers dienen dit dan vóór 3 februari 1991 aan te vragen via onderstaande bon, bij Koninklijke Ahold nv, afdeling Public Relations, KA 246, Albert Heijnweg 1, 1507 HE Zaandam. Vanzelfsprekend kan de bon ook per interne post worden verzonden aan KA 246. Ondernemingsraadlcden hoeven geen bon in te vullen. Zij ontvangen het externe jaarverslag automatisch. Ondergetekende afdeling/filiaalnummer verzoekt hem/haar t.z.t. een jaarverslag 1990 toe te zen den. Indien verzending per interne post niet mogelijk is, dan gaarne verzenden aan het volgende adres: S.v.p. met blokletters invullen Wilke Durand Karin Douma Wilke Durand was vanaf de eerste uitzending in 1987 als presentatrice aan het AH TV-journaal verbonden. Navier jaar is ze er nu mee gestopt omdat ze het werk voor AH TV niet langer kon combineren met haar rol als verpleegster in de populaire TV-serie Medisch Centrum West. Bovendien speelt ze vanaf begin deze maand in de theaterproduktie Amadeus met acteur Willem Nijholt. Wilke wordt met ingang van 1 februa ri opgevolgd door Karin Douma, die na een serie screentesten als beste uit de bus kwam en momen teel proefdraait. Karin heeft als verslaggever gewerkt bij het dagblad De Gooi- en Eemlander en in diverse functies voor programma's van de NCRV-radio. Over haar nieuwe functie bij het AH TV-joumaal zegt ze: „Ik dacht: dat doe ik wel even. Maar het is lastiger dan ik verwachtte. Er komt zoveel bij kijken. Je moet alles afweten van Albert Heijn. Mijn bewondering voor de mensen die in de winkel werken is de laatste weken ontzettend gegroeid." Op initiatief van twee AH- supermarktmanagers in Amsterdam is onder alle Amsterdamse AH-mede werkers een inzameling voor Rusland gehouden. Er werden pakketten ter waarde van 20,- samen gesteld, met produkten uit de winkel, zoals witte bloem, droge spliterwten, macaroni, koffie e.d. De medewerkers konden zelf uitmaken of zij alleen, met z'n tweeën of drieën zo'n pakket wilden bekos tigen. Bijna 800 pakketten zijn er uiteindelijk verza meld en via de Groente- centrale Beverwijk door gestuurd naar het centrale verzamelpunt in Lelystad. Gerard Huige van de Groen tecentrale Beverwijk toont de inhoud van één van de pak ketten.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 3