Sneeuw Colofon Flitsen uit Amerika Kok Ede Grootverbruik resultaat van integratie Nieuwe directeur Grootverbruik Ahold Oud-minister commissaris Ahold Amerikaanse markt onderzoekers in Nederland pagina 2 Flitsen In New Jersey, het ge deelte van Amerika waar ik woon, kan het behoorlijk koud zijn in de winter. Vijftien gra den onder nul is niets bijzonders. De eerste winter die we hier meemaakten was heel streng en daar was ik niet helemaal op voorbereid. Een sneeuw storm kende ik niet en het weerbericht nam ik niet se rieus. Ais je in Amerika een dag verzuimt op je werk is dat een zonde maar in het ge val van sneeuw neemt nie mand het je kwalijk als je te laat of helemaal niet komt. Als de eerste vlok valt, trek ken de Amerikanen hun jas aan en rijden naar huis en nie mand die daar van opkijkt. Ik vond dit zelf nogal lachwek kend totdat ik merkte dat het een reden heeft. In dat eerste jaar bij mijn eerste sneeuw storm had ik iets te lang ge wacht. Toen ik alsnog opstap te om de kinderen van school te halen, zag ik al verschillen de auto's en bussen vast staan in de sneeuw, die met bakken uit de hemel viel. De kinde ren zaten op een school on der aan een berg en ik reed met een zeer oude auto (voor ƒ100 gekocht) naar beneden om ze op te halen. Die berg kwam ik dus niet meer op en wat normaliter een ritje van 10 minuten was, werd met omrijden twee uur. Gelukkig zijn de wegen meestal na een dag weer be rijdbaar. Scholen sluiten bij zware sneeuwval. Ongeveer twee uur rijden bij ons vandaan kan je skiën. Aangezien er dit jaar nog geen sneeuw gevallen is, zou je daar dus niet naar toe kun nen... maar uiteraard is dit geen enkel probleem: de kunstsneeuw is zo gemaakt. Vervolg van pagina 1 rein Frankcneng in Ede werd een geheel nieuw magazijn gebouwd met een capaciteit van 9-000 vierkante meter. Het totale oppervlak is daar mee op 30.000 vierkante me ter gekomen. Duidelijkheid Rikkers: „Het belangrijkste is echter dat de medewerkers achter de nieuwe formule staan en ook bereid zijn die naar buiten toe uit te dragen. Alleen dan kan constructief worden samengewerkt, al leen dan ontstaat er duide lijkheid voor de relaties. Daarom zijn en blijven alle medewerkers betrokken bij de stappen die nog moeten worden gezet. De medewer kers bepalen immers in be langrijke mate het succes van de nieuwe onderneming. Ik heb er alle vertrouwen in dat wij gezamenlijk erin zullen slagen dat Kok Ede Grootver bruik een goede toekomst te gemoet gaat." De heei' EA.II. Rikkers, direc teur Kok Ede Grootverbruik. met de groei van Ahold wordt eenduidige infor matie steeds belangrijker. Op de foto v.l.n.r. Bill Van- dermark (FNS), Hein van Gorp (Ahold USA), Bert van der Herberg (Ahold Nederland), Mike Egar (FNS), Dale Yurko (FNS), Bob Gorland (Giant Food Stores) en Erik Verhoe ven (BI-LO). Tom den Hertog, thans ad junct-directeur van Albert Heijn bv, zal door de Raad van Bestuur van Koninklijke Ahold nv worden benoemd tot algemeen directeur Grootverbruik Ahold b.v. Hij volgt hiermee Mark van Ste kelenburg op, die het dienst verband met Ahold beëindigt en als directeur in dienst treedt van Rykoff Sexton Inc. te Los Angeles (Verenigde Staten). Ahold heeft sinds 1 januari een nieuwe commissaris: oud-minister drs. J. de Ko ning (64). De Koning was van 1982 tot 1984 minister van Sociale Zaken en Werk gelegenheid in het kabinet Lubbers. Eerder was hij on der meer minister van Ont wikkelingssamenwerking en minister van Landbouw en Visserij in het kabinet Van Agt. De Koning is door de Raad van Commissarissen be noemd vanwege onder ande re zijn grote kennis op so ciaal-economisch terrein. Zowel de Commissie van Aandeelhouders als de Cen trale Ondernemingsraad zijn inmiddels akkoord gegaan met de benoeming. Het aan tal commissarissen bij Ahold is hiermee op negen geko men. spraken over verdere on derlinge samenwerking en afstemming. Dat laatste is nodig om de Raad van Bestuur op een eenduidi ge manier te kunnen in formeren over marktont wikkelingen. In verband Eind vorig jaar waren marktonderzoekers van Giant Food Stores, BI-LO en FNS op bezoek bij hun Nederlandse collega's. Doel van het bezoek was het uitwisselen van ken nis en het maken van af- FLITSEN Personeelsblad Koninklijke Ahold nv Januari 1991 48e jaargang No. 1 verschijnt 11 x per jaar Oplage: 50.000 Redactie secretariaat Mw. G.J. van Buuren Albert Heijnweg 1 KA 249 1507 EH Zaandam Tel. 075-595904 REDACTIE FLITSEN G. van Breen Marketingcoördinator AMS HK 1708, 075-592240 H. Dokman Marketing Services Marvelo P 410, 075-593253 W. van Geffen AH-filiaal 1133 075-172528 N. Hupkens Filialenbureau AH HK 803, 075-592552 H.S. Kolsteeg Marketing Services GVA, Ede 08380-78922 E. Muller Public Relations KA 248, 075-595720 Mw. V. Bruil Speciaalzaken Ahold P 545, 075-593226 A. Schoen, R.P. van Straten Public Relations KA 251, 075-595727/ 595731 A.de Roo PR-Bureau Van Hulzen Beveiligingsexpei'ts van FNS en BI-LO waren eind decem- her in Nederland. De Ameri kanen werden geïnformeerd ovei' de organisatie i an de be veiliging van A/jo/d's vestigin gen in Nederland. Op bet pro gramma stonden bezoeken aan AH-, Etos-, en Gall&Gall- fiHalen en Marvelo. V.l.n.r.: Robert Hull, Director Loss Pre vention ENS (regio Connecti cut), Michael Davidson, Di rector Loss Prevention ENS (regio Ohio) en Wald Kramer, Director Loss Prevention BI- LO.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 2