Kok Ede Grootverbruik resultaat van integratie Nieuwe naam op institutionele markt: EVERAERT IN KERSTSPEECH: BEVREDIGEND JAAR Johan werkt weer! Omzetten 1990 Ahold liiiiiiHiiniiiaioi Nieuwe presentatrice AH-tv- journaal AMS maakt tussen balans Zo maar. AH-filiaal Meppel Verslaafd aan triathlon /\Y SAH002000545 Flitsen Landelijk janan 1991 Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 48e jaargang no. 1 Januari 1991 Oplage 50.000 pagina 3 Flits pagina 5 pagina 12 pagina 10 Kok-Ede en Albert Heijn Grootverbruik, twee werkmaatschappijen van Koninklijke Ahold, zijn per 1 januari 1991 opgegaan in een nieuwe onder neming, Kok Ede Grootverbruik. Beide bedrijven zijn gespecialiseerd in de levering van food en non-food artikelen aan institutionele grootver bruikers, waaronder ziekenhuizen, bejaar denoorden en verpleegtehuizen. De integratie heeft geen gevolgen voor de werkgelegenheid van de circa 500 medewerkers. Volgens Frans Rikkers, direc teur Hoofdgroep Institutio neel van GVA, was een zelf standig voortbestaan van Kok-Ede en Albert Heijn Grootverbruik niet langer vol te houden. „De tijd was rijp voor een volledige inte gratie. In 1985, het jaar dat Ahold Kok-Ede overnam, lag dat nog anders. Op basis van de toenmalige marktbevin- dingen zou het onverstandig zijn geweest Kok-Ede en Al- bert Heijn Grootverbruik on middellijk te integreren. Er moest een rustpauze worden ingelast om zowel de markt als de eigen medewerkers te laten wennen aan de nieuwe situatie." Veranderde marktsituatie Kok-Ede en Albert Heijn Grootverbruik bedienden de grootverbruikersmarkt elk vanuit een eigen benadering en met een daarop afgestem- Met een toepasselijk ge dicht van zijn favoriete dichter Guido Gezelle be sloot Ahold-president P.J. Everaert op 21 december de jaarlijkse kerstspeech. De beginregels van het gedicht ('t Nieuwjaar! Och! 't Is altijd 't oude:/ zitten beven van de kou de) waren in elk geval niet van toepassing op Ahold. „De definitieve cij fers zijn nog niet bekend, maar we zullen opnieuw zowel een goede omzet als een goede winst boe ken", zo verzekerde hij zijn gehoor. De Ahold- president zag hierin het bewijs dat men door sa menwerking en volle in zet van iedereen de ge wenste resultaten kan be reiken. „We kunnen spre ken van een bevredigend jaar", concludeerde hij dan ook. „Dat hebben wc voor een zeer groot deel te danken aan de geweldi ge inzet van onze mede werkers. Namens de Raad De kerstspeech vond plaats in de hal van het A/:o/d hoofdkan toor van Bestuur wil ik daar voor mijn waardering uit spreken." Everaert adviseerde de medewerkers om tijdens de feestdagen, gezeten bij de kerstboom en onder het genot van een glas Brouwers-bier, eens diep na te denken. Bijvoor beeld over de toekomst. „Laten we hopen dat de situatie in het Midden- Oosten geen nadelige ge volgen zal hebben, zodat we er ook in het vervolg van de jaren negentig iets goeds van maken", aldus de Ahold-president. Of veel Ahold'ers zijn advies hebben opgevolgd valt te betwijfelen. Bij de kerst boom in de hal werd na afloop van de speech al thans geen Brouwers-bier gedronken, maar wel AH- huiswijn, waarvan de con sumptie overigens, zoals bekend, eveneens aanlei ding geeft tot diepe be spiegelingen. Het was de eerste keer dat de jaarlijkse speech werd afgestoken in het nieuwe Ahoid-kantoor. Ruim 200 medewerkers van de cen trale diensten, alsmede directies van de werk maatschappijen waren er bij aanwezig. drijven zou dit slechts ten de le het geval zijn geweest." Meer doelmatigheid Vooruitlopend op de integra tie werden in de afgelopen jaren reeds de magazijnen en de transportvoorzieningen van Kok-Ede en Albert Heijn Grootverbruik samenge voegd. De. bestaande maga zijnruimte in Ede is, om in te spelen op verdere groei, uit gebreid. In het verlengde van het bestaande gebouwen complex op het industrieter- Vervolg op pagina 2 de formule. Door de integra tie worden de sterke punten van beide formules samenge voegd. „Kok Ede Grootver bruik kan dientengevolge ef ficiënt inspelen op de veran derde behoeften van de markt. Deze vraagt meer dan ooit om service, kwaliteit, persoonlijke benadering, een breed assortiment en een aantrekkelijk prijsniveau. Door de samenvoeging kan volledig aan deze wensen van de markt tegemoet worden gekomen. Bij een zelfstandig voortbestaan van beide be- Met Johan Schoonderwald gaat het goed. Hij is weer aan het werk in het AH-filiaal Schoonderbeek. Zie pag. 8 Koninklijke Ahold realiseerde vorig jaar in Nederland een omzet van 9,5 miljard, een stijging van 4,8% ten opzichte van 1989. Als de omzet van de in het derde kwartaal 1989 verkochte AC Restaurants buiten beschouwing blijft, is sprake van een Ahold-omzetstijging in Nederland van 5,9% - In de Verenigde Staten bereikte Ahold vorig jaar met zijn supermarktketens BI-LO, Giant Food Stores en Finast een dollar-omzet van 4,4 miljard dollar, een stijging van 8,8% ten opzichte van 1989. De lagere omrekeningskoers van de dollar had een negatief effect van meer dan 7% op de geconsolideerde concern- omzet. Deze bedroeg 17,6 miljard, nagenoeg gelijk aan die van 1989. De Raad van Bestuur van Koninklijke Ahold bevestigt de eerder gedane uitspraak dat het resultaat na belastingen over 1990 ruim hoger zal zijn dan in 1989.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 1