ar Zo maar Zo maar pagina 12 Flitsen Jaren geleden heeft Henri Koster bewust gekozen i oor een ander vak. 1990 in Mcppcl werkt. In augustus 1987 is hij begonnen bij Albert Heijn in Coevorden. Na twee jaar is hij naar Hoogeveen gegaan en van daar een jaar geleden haar Meppel. Hij is eigenlijk slager van zijn vak. Onder andere doordat Albert Heijn steeds meer verpakt vlees ging verkopen, is hij zich breder gaan oriënteren. Hij is nu Assistent Afdelings Manager en streeft er naar over enige tijd een eigen afde ling te hebben. Han is getrouwd met Gretha en heeft een zoontje van bijna 2 jaar. Henri Koster 27) is eigenlijk ook slager van beroep. Hij heeft 1 jaar geleden bewust gekozen voor een ander vak. „Ik wil graag verder kij- Verder is Henri nog actief in de voetballerij. I-Iij is aanvoerder van het eerste elftal van zijn club. Dat betekent twee avonden per week trainen en 's zondags een wedstrijd. Vaak gaan vrouw en kin deren mee. „Maar dat ligt wel aan het weer. Onze jongste is pas an derhalf en dan twee uur op een voetbalveld: nee, dat is haast niet te doen bij slecht weer." Daarnaast vindt hij ook nog tijd om te studeren: in januari hoopt hij zijn N1MA-A af te ronden. Zo vlot als Ilenri zijn vrijc-tijdacti- viteiten 'op tafel legt', zo veel moei te heeft de 21-jarige Jannie Cos- ter van de afdeling bake-off daar mee. Ze vindt zichzelf niet actief. ken. Kijken wat er in me zit. In gesprekken met de leiding heb ik laten weten wat ik graag wil: super marktmanager worden." Sinds begin 1990 werkt hij als afde lingsmanager van de versafdeling in Meppel. „Dat is wel even iets anders dan wat ik gewend was, maar het bevalt me prima." Henri is getrouwd met Harma en heeft twee kinderen. „We wonen in Nijeveen, enkele kilometers bui ten Meppel. Mijn vrouw komt vaak hier in de winkel boodschappen doen. Ons dochtertje van vier roept dan altijd: waar is mijn pap pa? Ze kijkt graag achter de scher men, waar klanten normaal gespro ken niet mogen komen." In Nije veen heeft hij twee jaar geleden een eigen huis gekocht. Hij heeft zelf een bijkeuken én een volière gebouwd. „Ik heb vogels. En echt, kanaries zijn mooie fluiters. Je zult het geloven of niet, maar ze heb ben te lijden gehad van de verhui zing twee jaar geleden. Ik zie dat ze er nu pas over heen komen. Het mooiste is altijd de jaarlijkse ten toonstelling van de vereniging waar ik lid van ben. Daar zie je dan de uiteindelijke kweekresultaten van het jaar." „Och ja, wat doe ik 's avonds, niet veel eigenlijk", zegt ze. Maar na even praten blijkt dat toch wel mee te vallen. Ze heeft ruim vier jaar geleden tij dens haar HAVO-opleiding al bij Al- bert Heijn aangeklopt voor werk. „Ik had niet veel zin meer in leren. De lol was eraf. Ik kwam toen in de slagerij en kantine." Ze heeft haar opleiding wel afge maakt maar er nooit over nage dacht om verder te leren. Sinds ze 2,5 jaar geleden full-time bij AH is gekomen, doet ze dat wel. Elke winter pakt ze een cursus op. Vorig winter heeft ze haar middenstands diploma gehaald. „Niet om zelf een winkel te beginnen hoor. Maar ge woon omdat ik vond dat ik weer iets moest doen." Deze winter hoopt ze de cursus tekstverwer king met succes af te ronden. Ze heeft er de tijd voor. Ze woont na melijk nog thuis: er wordt voor haar gezorgd. Als ze 's avonds tegen half zeven naar huis fietst, staat haar eten al klaar. Als ze niet leert, gaat ze borduren, breien of kleding naaien. „Het is niet zo dat alles in één keer af moet hoor. Soms doe ik er weken niets aan en dan avond aan avond wel." Jannie Coster is aan het sparen vooreen huis. bij AH in Roden. Drie jaar geleden is ze naar Meppel gekomen. Anne- lies woont nu in Ruinerwold en is een half jaar geleden getrouwd. „Mijn vriend heeft zich aangepast met zijn werkkring aan mij en niet andersom. Veel mensen hebben daar wel even gek tegenaan geke ken hoor. Ik heb nu een baan van acht tot vijf. Vroeger was ik pas tegen zeven uur thuis. Ik heb nu zoveel tijd, dat ik daar gewoon even aan moet wennen." Maar ze verveelt zich niet. Ze heeft het ko ken en het boodschappen doen overgenomen van haar man Johan. In de avonduren is ze op velerlei terrein actief, 's Zomers werkt ze graag in de tuin. Ze zwemt een keer in de week, ze heeft altijd geturnd en binnenkort gaat ze dat ook weer in Ruinerwold doen. Samen met haar man heeft ze altijd veel gedaan voor scouting. „Helaas is in Ruiner- Angelique Zwikken, MEAO-scholiere, wil graag haar eigen centen verdienen. Aan de Grote Akkerstraat midden in het centrum i an Meppel ligt één van de grootste en modernste AJrI-fiHalen in het noordoosten i an Nederland. Supermarktmanager is de 40 Jeu ige Roel Boer: ..We hebben hier alles watje elders niet i indt. We zijn compleet geautomatiseerd, hebben scanning en EFT (elektronisch betalen). Met 'een meter vis erbij'zijn we een S'filiaal AH Meppel, met 130 enthousiaste medewerkers, heeft een zeer breed assortiment artikelen. Er is o.a. een ambachtelijke slagerij, BUZ-afdeling, bake-off en een bloe- menafdeling. Roel Boer die drie jaar bij AH en sinds 1 oktober 1990 wold net vorig jaar de scouting groep opgeheven." Het scouting- werk heeft veel te maken met de natuur. Annelies houdt daar bijzon der veel van. Tijdens vakanties gaat ze het liefst met een trekkerstentje de natuur in: daarop kan ze zich Annelies Hanenbergh is een echte natuurliefhebster. in Meppel werkt, voelt zichzelf sterk aangetrokken tot de super markt. Als hem wordt gevraagd waarin Meppel zich onderscheidt van andere AH-fïlialen, noemt hij zonder aarzeling de slagerij. Roel Boer woont in Giethoorn, is gehuwd en heeft twee dochters van 18 en 19 jaar. Hij gaat samen met zijn gezin graag op vakantie naar de zon en de sneeuw. De ver dere schaarse vrije tijd brengen ze veelal samen door op de wateren rond Giethoorn, met zeilen en sur fen. Eén van de medewerkers bij AH Meppel is de 25-jarige Annelies Hanenbergh. Ze is filiaalmanage- mentassistente (FMA). Ruim 8 jaar geleden, toen ze nog op de MEAO zat, begon ze bij AH als part-timer. Nog tijdens haar opleiding werd haar gevraagd om fulltime te ko men werken. „Dat heb ik niet ge daan. Ik wilde eerst mijn opleiding afmaken. En dat is gelukt", vertelt Annelies. Begonnen als eerste cais sière III werd ze al snel chef Kassa enorm verheugen. En dan het liefst naar Noorwegen of Zweden! De 17-jarige Angelique Zwik ken, MEAO-scholiere, is één van de besten van de klas met hoge cijfers op haar rapport. „Ik wilde graag werken om mijn eigen cen ten te verdienen", vertelt ze. Ange lique koopt van haar verdiende geld kleren en spaart voor de vakantie in 1991. Onlangs heeft ze ook nog een computer gekocht. „Ik vind het heerlijk om daarmee bezig te zijn, en om allerlei pro gramma's uit te proberen." Voordat ze bij AH kwam, heeft ze bij een bakker gewerkt. „Maar dat klikte van twee kanten niet zo. Ik kon geen kruimel zien liggen. Ik ruimde alles op, terwijl dat niet hoefde." Ze is toen bij Albert Heijn in Mep pel binnengestapt. „Ik heb echt een half jaar lang steeds gevraagd of er geen werk voor me was. En nu ben ik hier al weer anderhalf jaar. En het bevalt me prima." Ze vindt het werk heerlijk, vooral het om gaan met mensen. Het is haar bedoeling om na de opleiding bij AH in vaste dienst te komen, bijvoorbeeld als assistente van Annelies. De scholiere om schrijft zichzelf als een druk type dat graag wat voor anderen doet. Ze vindt daar de tijd voor naast haar huiswerk („Ik hoef niet zo als anderen echt heel lang te leren"), AH-werk en haar vriend Harry. Ze houdt verder van uit eten gaan, zelf koken, bioscoop bezoeken (James Bond en Indiana Jones) en spel letjes doen. Veel vrije tijd heeft assistent afde lingsmanager Han Assen even min. Hij woont namelijk in Coevor den. Dat betekent 's morgens drie kwartier heen en 's avonds een uur tje terug. Denkt hij niet aan verhui zen? „Nee", zegt hij resoluut, „mijn Han Assen streeft er naar over enige tijd een eigen afdeling te hebben. vrouw werkt namelijk twee dagen als onderwijzeres in Coevorden en dat wil ze niet graag opgeven." Han en zijn vrouw willen zoveel mogelijk zelf voor opvang van hun tweejarig zoontje zorgen. Als de één vrij is, werkt de ander. Maar dat gaat niet altijd op. Dan springen Han's schoonouders bij. Hij is ver der regelmatig bezig met zijn eigen huis. „Komende zomer gaan we denk ik niet op vakantie. Ons huis, houtskeletbouw, heeft namelijk een schilderbeurt nodig. Dat doe ik dan zelf', aldus Han. Enkele avonden per week gaat hij vissen. Zijn favoriete sporten vol leybal en voetbal schieten er ech ter bij in. „Sport betekent voor mij voorlopig alleen sport kijken", al dus de 30-jarige Han die sinds april

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 12