„Het is onvoorstelbaar hoe men daar leeft" Etos Hellevoetsluis wint eerste prijs Sinterklaas verkoopactie Marvelo-medewerkers brengen kleding en voedsel naar Roemenië Flitsenpaging 5 Het Roemeense echtpaar Canahai lijk niet na te vertellen. Maar voor mij persoonlijk ligt er een film met een Roemeense vlag op mijn netvlies. Mijn besluit staat ook vast: volgend jaar in mijn vakantie ga ik weer met een gehuurde bus en breng ik daar weer kleding en voedsel heen. Mijn hart ligt daar." Herman Renting en Gerrit van Dam (3e en 2e van rechts) tussen de Roëmènen. voordeliger. Na overleg met onze chef Wim Jansen, die voor 10096 achter onze plan nen stond, besloten we met z'n drieën, Bertus en Gerrit van Dam en ik, naar Roeme nië te rijden." 15 september 1990: de grote dag „Om 6.00 uur vertrokken we, met een speciaal gekochte bestelbus vol kleding en voedsel. De lange reis verliep via Keulen, Frankfurt en Neu renberg. Om 20.00 uur kwa men we in Passau bij de grens van Duitsland en Oostenrijk aan. Daar ging het verder richting Wenen en de grens van Hongarije waar we snel door waren. Rond 11.00 uur bereikten we de grens van Roemenië. Spannend want ...kom je er wel in? Na het tonen van een brief van het ministerie van Verkeer en Waterstaat en het afgeven van drie blikjes Coca Cola ging de slagboom voor ons open." Troosteloos „En daar stonden wij dan in Roemenië. Ik was even stil en dankbaar. Daar stonden we dan, 1800 km van huis. We reden 400 km Roemenië in. Dor, droog en stoffig en troosteloze steden, 's Avonds om 21.00 uur stonden we voor de deur van de familie Canahai in Dirlos Sibiu, 2200 km van huis. De familie (10 personen viel ons huilend in de armen. Tot 's nachts 2.00 uur hebben wij met hen gepraat. Met han den, woordenboek en zelfge- stookte drank. De volgende dag kregen we een indruk van hun leefomstandighe den; volgens Gerrit was dit niet leven maar overleven. Men eet daar maïsbrood, maïskoek, maïspap. De kip krijgt maïs en de hond maïs pap. Alles is maïs: de eento nigheid ten top. Door het vi- taminentekort hebben ze ook allemaal hoofdpijn en pijn in de ogen. Het is on voorstelbaar hoe men daar leeft. Na een dag namen we weer afscheid van de familie. Ik had daarbij tranen in mijn ogen, maar ik beloofde dat ik terug zou komen. Thuis Woensdagavond laat waren we weer terug in Nederland. Ik was blij om weer thuis te zijn, in het Westen, waar ik weer TV en video kan kijken en een stukje kaas en vooral een glas koude melk uit de koelkast kan pakken! Wat ik beleefd heb is eigen- Herman: „Ik kreeg op 25 ja nuari 1990 een brief terug in het Roemeens geschreven en een tweede brief op 21 fe bruari. In de koffiepauze op het werk bij Goederen stroom Marvelo praatte ik daarover met mijn collega's. Henk Soek heeft met behulp van woordenboek en met kennis van de Franse taal en het Latijn de brieven ver taald. Wij kwamen er zo ach ter dat daar een voedselte kort (vitaminen) en een kle- dingtekort was. En zij vroe gen om meer." Herman ver telt wat er daarna allemaal ge beurde. „In maart stuurden we nog een pakket naar Dirlos Sibiu, gefinancierd door Marvelo- medewerkers. In april kreeg ik een volgende brief terug, met veel dank, en met de me dedeling dat er een kleding- tekort was. Dus toen gingen we allemaal kleding inzame len. Dit opsturen naar Roe menië bleek echter veel te duur. Zelf brengen was veel Op 20 december 1989 vond de opstand in Roeme nië plaats. Herman Renting, medewerker Goede renstroom bij Marvelo, voelde zich zeer begaan met de Roemenen. Hij deed mee aan een actie in zijn woonplaats Purmerend om voedselpakketten te sturen. Bij zijn pakket stopte hij een briefje met goede wensen en zijn naam en adres, niet vermoe dende wat dit allemaal teweeg zou brengen. „Bij Folkert en zijn meiden uit Hellevoetsluis, voelt iedereen zich door de goede service en de gezelligheid gewoon thuis. De sfeer is hier altijd optimaal. De Zwarte Piet en de Etosbeer zullen ook dit jaar weer prima kunnen winkelen in Nederlands Allerbeste en bovendien gezelligste Etos-filiaal." Met dit gedicht won het Etos- filiaal uit Hellevoetsluis een actie, die georganiseerd was door Henry ten Brinke, Etos- districtsleider. Het ging om een verkoopbevorderende actie rond de Sinterklaastijd, waarbij de jury vooral op punten lette als de Sint-Nico- laas-sfeer in de winkel, origi naliteit van de winkelinrich ting, aankleding van de etala ges plus de displays en de- verkoopkracht die de winkel uitstraalde. In het Hellevoetse filiaal was de „5" van 5 december een thema dat op originele wijze overal in de winkel terug keerde. Actie-deelnemers moesten ook een gedicht in sturen van maximaal zes re gels, waarin de woorden „Zwarte Piet" en „beer" moesten voorkomen. De beer is een motief in de inter ne motivatie-campagne van districtleider Ten Brinke. Het winnende Etos-team bestaat uit bedrijfsleider Folkert Sierts, Angelique Toussaint, Sylvia Timmerman, Gonny Wagenvoort, Angelique Ma- nurdin, Corrinda van der Jagt en stagiaire Saskia Blok. Het beregoede team ontving behalve de berebeker een set waardebonnen. V.l.n.r. Angelique Toussaint, stagiaire Saskia Blok, Gonny Wagenvoort, AngeliqueManurdin, Sylvia Timmerman en Corrinda van der Jagt.

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 5