r Extra mooi, extra dik en extra feestelijk Klaar voor kerstdrukte BONBON BONBON BON BON BON BON De KerstAllerHande: Extern jaarverslag 1990 Flitsen pagina 3 Specialisten Aan AllerHande werken drie medewerkers van AH en drie medewerkers van VNU fullti me. Voor de rest wordt er ge bruik gemaakt van de kennis en kunde van freelancers en specialisten intern bij All en VNU. Op basis van de schetsen en van een uitgebreide lijst met wensen wordt vervolgens een aantal culinaire journalis ten aan het werk gezet om de menu's samen te stellen. De ze freelancers zijn vaak al goed ingewerkt en weten precies waaraan de menu's moeten voldoen. Alle ingre diënten die gebruikt worden moeten bijvoorbeeld in de tijd dat AllerHande uitkomt verkrijgbaar zijn in de AH-fi- lialen. De uiteindelijke me nu's worden ter beoordeling voorgelegd, soms uitgepro beerd en vervolgens gaan freelance fotografen aan het werk om er mooie foto's van te maken. Het fotograferen is een tijdrovende klus, waarbij vooral kwaliteit heel belang rijk is. Een vaste vormgever, in dienst van VNU, maakt er daarna een mooi geheel van. Uitklappagina Er is nog een extraatje in het blad opgenomen. Het topme- nu mocht volgens de redac tie wel wat extra aandacht krijgen. Daarom is er van de foto van dit menu een dubbe le uitklappagina gemaakt. Al leen voor het 'mooie'. „Want daar leent dit nummer zich vooral voor", vertelt Joop Ploeger, hoofd AllerHande en Speciale Uitgaven van Al- bert Ileijn. „We kunnen er al onze energie in steken om er iets moois van te maken. En eigenlijk is het ieder jaar weer een nieuwe uitdaging om van dit speciale nummer nog iets specialers te maken, en dan ook verder te gaan dan het jaar daarvoor." AllerHande is vooral bedoeld als cadeautje voor de klanten van AH. Met kerst is dat ca deautje extra feestelijk. Blankenspoor; „Het is niet onze bedoeling om de men sen precies datgene te laten maken wat er in AllerHande staat. Het gaat er meer om dat wij ideeën aanreiken waar een ieder mee kan doen wat hij of zij wil. De AllerHande- medewerkers maken thuis ook regelmatig wat uit Aller Hande. Tijdens de vergade ringen wisselen we onze er varingen uit. Op de manier zoals dat bij liefhebbers van lekker eten gaat. Je moet voor dit werk wél een klein beetje een smulpaap zijn." rond Kerst met een volledige personeelsbezetting te draai en. De produktie ligt bij Mar- velo fond de kerst volledig stil. De Expeditie-afdeling draait, samen met Orderver werking wel gewoon door. Bovendien is benodigd extra vervoer geregeld. Verkooppatronen Vers II AH denkt de piek wat te kunnen afvlakken door AGF-produkten met een wat langere houdbaarheid, zoals bijvoorbeeld aardappelen en uien, al zaterdagmiddag laat bij de filialen af te leveren. Op maandag voor Kerstmis kan men zich dan concentre ren op bladgroenten en ande re versprodukten. Daarvoor zal extra materiaal moeten worden ingezet. Dat zal op die maandag geen probleem opleveren, omdat nagenoeg heel Nederland dan 'plat' ligt. EmS Ook dit jaar geven enkele werkmaatschappijen een in tern jaarverslag uit dat verschijnt in de loop van april 1991, en dat uitsluitend verspreid wordt onder de eigen medewerkers. Tegelijkertijd ontvangen alle Ahold-me- dewerkers een extra editie van Flitsen, die zoals ge woonlijk geheel gewijd is aan de jaarverslaggeving. Naast gegevens over de financieel-economische en so ciale situatie bij Ahold komen hierin belangrijke gege vens van de verschillende werkmaatschappijen aan de orde. Over 1990 wordt natuurlijk ook een extern jaarverslag uitgegeven, met daarin voor namelijk financiële gegevens. Dit externe jaarverslag zal niet worden verspreid onder Ahold-medewerkers. Het is echter wel mogelijk het ver slag aan te vragen. Medewer kers dienen dit dan vóór 3 februari 1991 aan te vragen via onderstaande bon, bij Koninklijke Ahold nv, afdeling Public Relations, KA 246, Albert Heijnweg 1. 1507 HE Zaandam. Vanzelfsprekend kan de bon ook per interne post worden verzonden aan KA 246. Ondernemingsraadleden hoeven geen bon in te vullen. Zij ontvangen het externe jaarverslag automatisch. Ondergetekende afdeling/filiaalnummer verzoekt hem/haar t.z.t. een jaarverslag 1990 toe te zen den. Indien verzending per interne post niet mogelijk is, dan gaarne verzenden aan het volgende adres: S.v.p. met blokletters invullen De KerstAllerHande ligt weer in de winkels, gedrukt in een oplage van ruim 2 miljoen stuks. Ieder jaar is het weer een bijzonder mooi en vooral smake lijke uitgave. Met ge noegen kijken veel klanten van AH uit naar dit laatste nummer van het jaar. In juni, als het buiten 30° C is, de files naar Zandvoort al maar groter worden en veel mensen op vakantie gaan, vergaderen de redactieleden over smakelijke kerstmenu's en over feestelijk gedekte ta fels. De produktie van een kwalitatief goed blad als Al lerHande vergt veel voorbe reidingstijd. Op het moment dat het kerstnummer van de persen rolt is de redactie al weer bezig met het paasnum- mer. „In juni stellen we vast wat de rode draad in het kerst nummer wordt. We gaan na of er nieuwe trends zijn waar we aandacht aan kunnen be steden. Dit jaar hebben we bijvoorbeeld een Oriëntaals menu opgenomen omdat er steeds meer belangstelling V.l.n.r.: Stefan Berkvens (VNU), Rinus Vergeer (All), Annet Bonman (AU), Wim Groot (All), Jogcbum Straablug (VNU) en Joop Ploegers (All). voor Oosters eten is", zegt Reijer Blankenspoor, hoofd redacteur van AllerHande, en werkzaam bij VNU Media Partners, uitgever van veel bekende bladen. Topmenu Dit jaar staan zes verschillen de kerstmenu's centraal in Al lerHande. Voor elk wat wils, want de AllerHande kent veel verschillende lezers en ge bruikers. Voor de doorge winterde kok is er een top menu samengesteld, maar ook de beginner komt aan zijn trekken met een eenvou dig menu. En natuurlijk wordt tevens aan vegetariërs gedacht, zo langzamerhand een goede traditie in Aller Hande. Ook diabetes en men sen met een zoutloos dieet kunnen met een gerust hart AllerHande als leidraad voor een overheerlijk kerstmenu gebruiken. Kenmerk van alle menu's voor kerst is dat ze voor een groot deel van tevoren klaar gemaakt kunnen worden. Zo dat de gastheer of -vrouw niet te lang in de keuken hoeft te staan als de gasten er zijn. Zo kan ook de 'kok' vol op van de kerst genieten. Vervolg van pagina 1 Kerstmis hun inkopen ko men doen. Het accent ligt daarbij op produkten voor li chaamsverzorging en par fums. Etos kijkt bij dit alles meer naar trends dan naar de verkoopresultaten van het af gelopen jaar. Miniatuur Gall Gall heeft in verband met de te verwachten drukte extra leveranties in de be- zorgschema's ingepast. Bo vendien probeert men de piek iets af te vlakken door de klant met een kortingsactie eerder naar de winkel te ha len. Deze actie wordt in de week na Sinterklaas met een advertentiecampagne onder steund. Tevens haakt Gall Gall in op de recepten in Al lerHande van december. Hier komen in een aantal ge vallen vrij onbekende dran ken aan te pas. Bij Gall Gall zijn deze dranken in minia tuur verkrijgbaar. Bulk Het regionaal distributiecen trum Zaandam heeft de koel- capaciteit voor de kerstda gen fors uitgebreid. In Bever wijk is tijdelijk een koelpand gehuurd. Bovendien zijn ne gen pakhuizen gehuurd voor de opslag van vooraf klaarge maakte bestellingen. „Want je kunt wel van tevoren be stellingen klaarmaken, maar niet vervroegd afleveren", luidt de stelregel van het DC. Voor het transport vanaf de pakhuizen zijn 330 extra rit ten gepland. Het wagenpark zal hiervoor worden uitge breid met extra materieel. Desondanks verwacht het DC dat „er bij de filialen nog best wat pijn ter hoogte van de achterdeur zal ontstaan. Zij krijgen daar in één keer een geweldige bulk afgele verd." Kok-Ede en Albert Heijn Grootverbruik informeren hun relaties tijdig dat er in verband met kerst een aantal ritten uitvalt en stemmen met de klanten af op welke dag zij hun goederen gele verd willen hebben. Daarbij wordt rekening gehouden met de soms beperkte maga zijnruimte bij de klant en de vraag naar specifieke artike len rondom de kerstdagen. Dit heeft extra ritten tot ge volg. Deze kunnen met een efficiënte route-indeling voor een groot deel met het eigen wagenpark uitgevoerd worden. Daarnaast wordt vervoer ingehuurd. HIC, ook een GVA-werkmaat- schappij, benadert de klanten telefonisch en schriftelijk met het verzoek om waar mogelijk eerder te bestellen. Men probeert daarmee de werklast in het magazijn en bij het transport te spreiden. Bovendien wordt getracht door voorproduktie de top wat af te vlakken. Maar ook hier geldt dat de inzet van extra capaciteit onvermijde lijk is. Luxere vleeswaren De vraag naar luxere vlees waren is vlak voor de kerstda gen bijzonder groot. Om de kerstpiek te kunnen verwer ken, wordt bij Meester de laatste vier weken van het jaar in ploegendienst ge werkt en op de zaterdagen. Zuurstofarm verpakte vlees waren worden in voorraad geproduceerd voor zover de beperkte houdbaarheid dit toelaat. De voorraden die Marvelo heeft geproduceerd zijn daarentegen heel wat groter. Daarmee denkt men de forse pieken tijdens de kerstdagen volledig te hebben afgedekt. Marvelo is al geruime tijd be zig met het opbouwen van voorraden. De ervaring heeft namelijk geleerd dat het moeilijk is om in de periode I'LL) Alhro-medewerkers zetten alle zeilen bij. Duizenden kerststollen gaan op weg naar de filialen. V.l.n.r.: Said Bout Ferrelli (tijdelijke kracht), Martha Bakker (tijdelijke kracht), Gerard van He, produktieleider Ard van Diepen en

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 3