Klaar voor de kerstdrukte Speel het Flitsen Dominospel Nieuwe Kerst- Aller- Hande extra feestelijk Drie Marvelo- medewerkers reizen naar Roemenië Etos Haargala groot succes HOGER RESULTAAT DERDE KWARTAAL SAH002000544 Flitsen Landelijk december 1990 Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 47e jaargang no. 11 December 1990 Oplage 50.900 pagina 11 pagina 5 pagina 3 pagina 10 Het is nog niet helemaal einde van het jaar als u deze Flitsen in de bus krijgt, maar we zitten er wel zeer dicht tegenaan. In de winkels, distributiecen tra, produktiebedrijven en bij alle onderdelen van het bedrijf wordt in de hoogste versnelling door iedereen gewerkt om het de klant voor kerst en bij Oud en Nieuw extra naar de zin te maken. De Raad van Bestuur wil alle medewerkers bedanken voor hun grote inspanning om in december wederom deze topprestatie te leveren. Prettige kerstdagen en een prachtig nieuwjaar! Raad van Bestuur, Koninklijke Ahold nv Pierre Everaert, President. In de AH-Bloemencentrale in Woerden kwcim de Kerstman persoonlijk kijken bij het binden ran kerstboeketten. VIn r Angelique Eskamp, Esma Irans, Claudia Hoogenwerf en Jans Busscher. Voor Kerstman speelde liar aid Janssen. De kerstdagen vallen dit jaar midden in de week. De ergste drukte in de winkels valt op zaterdag en maandag voor de kerst te verwachten. Welke maat regelen zijn binnen Ahold getroffen om deze piek op te vangen? Een rondje langs een aantal bedrijfs onderdelen. mj. r j Bij Albro begint men de zon- - dag voor Kerstmis met het bakken van stokbrood. Maan ïwffizsf V dag wordt de grootste aflc- iyr// verdag van stokbrood van het jaar. Albro levert dan vier t f maal. Het wagenpark is voor 4 f die gelegenheid uitgebreid van 24 tot 36 auto's Het blijft -y l jr echter niet bij stokbrood al- l leen. Albro neemt in de twee weken voor Kerstmis ook nog trens de produktie van een half miljoen stollen voor zijn rekening. Het resultaat na belastingen over het derde kwartaal 1990 is ten opzichte van dezelfde periode in 1989 met 21,2% gestegen tot 56,7 miljoen. Deze stijging was te danken aan een verbetering van het bedrijfsresultaat en lagere rentelasten. De lagere dollarkoers had een negatieve in vloed van ca. 5 miljoen op het resultaat. De omzet in Nederland groeide met 5,7% en die in de Verenigde Staten met 9,3% De lagere dollarkoers voor kwam dat ook de totale omzet steeg. Die bedroeg in het derde kwartaal 3 983,8 miljoen en bleef daarmee nage noeg op hetzelfde niveau als in 1989. In Nederland wist Albert Heijn zijn marktpositie opnieuw te versterken, terwijl BI-LO, Finast en Giant Food Stores in Amerika hetzelfde deden. Het gezamenlijke bedrijfsresultaat over het derde kwartaal bedroeg 87,6 miljoen, een stijging van 13,7%Hierbij dient aangemerkt te worden dat vorig jaar AC Restaurants in het derde kwartaal nog belangrijk bijdroeg aan het resultaat. De toename was voor een groot deel te danken aan hogere resultaten in de Verenig de Staten. Ook het bedrijfsresultaat in Nederland nam toe. zij het minder dan in voorgaande kwartalen. Eerste drie kwartalen Over de eerste veertig weken van 1990 behaalde Ahold een resultaat na belastingen van 183 miljoen, een stij ging van 34,4% ten opzichte van 1989. De gezamenlijke omzet in guldens bedroeg 13-450,8 miljoen tegen 13.437,1 miljoen vorig jaar. De lagere dollarkoers had in de eerste drie kwartalen een negatief effect van 7,1% op de omzet. In Nederland nam de omzet toe met 5% tot 7.177,2 miljoen en in de Verenigde Staten met 9,3% tot 5 3-365,4 miljoen. De Raad van Bestuur verwacht dat het resultaat na belas tingen over geheel 1990 ruim hoger zal zijn dan dat over 1989. Feestelijke sfeer Bij Etos zijn de winkels begin november al in een feestelij ke sfeer gebracht. De meer alledaagse produkten heb ben het veld geruimd voor luxere artikelen die op de counters voor verkoop van depositaire merken aantrek kelijk worden gepresen teerd. De klanten worden volop in de gelegenheid ge steld tussen deze artikelen te 'neuzen'. Etos probeert op die manier de klanten zoda nig te binden dat zij er voor Lees verder op pagina 3

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 1