Het Flitsen Dominospel Geurende oliebollen, verlate toetjes en een bevroren waterleiding «op..* ::aV y\°z:: Herinneringen van Ahold-medewerkers aan Kerstmis en de jaarwisseling 0- ::$y XCf]** y^y Flitsen... Flitsen pagina 11 J L Begin bij deze letter Voor de donkere da gen voor Kerst heeft Flitsen voor u een do minospel om op te lossen. Maak er een goed lopende zin van, en win één van de drie waardebonnen t.w.v. 50,-, 100,-- off 150,--. Spelregels Leg de 40 dominostenen van links naar rechts zo tegen el kaar dat de zin die begint met 'Flitsen'wordt afgemaakt. De zin heeft natuurlijk te ma ken met de tijd van het jaar. De eerste letter van de aan vulling is de 'W' links boven in met zes ogen links en vijf ogen rechts. De tweede steen heeft dus aan de linkerkant vijf ogen. De stenen moeten zo worden gelegd dat de let ters te lezen zijn. Op zijn kop leggen kan dus niet. U mag een gebruikte steen niet op nieuw gebruiken. Om het niet al te gemakkelijk te ma ken zijn er meer mogelijkhe den. Veel puzzelplezier! Uw oplossing kunt u stu ren vóór 1 februari 1991 naar: Koninklijke Ahold nv Redactie Flitsen KA 249 Albert Heijnweg 1 1507 EH ZAANDAM [e] ©L^Jö© O ••{a} [f>* ImI Eind van het jaar, Kerstmis staat weer voor de deur. Sommigen zijn volop goe de voornemens aan het verzinnen, anderen we ten bij voorbaat al dat dat op niets zal uitlopen. Kersttijd is ook bij uitstek een periode om terug te blikken. Op het voorbije jaar, maar ook op de kerst viering in vorige jaren. Flitsen vroeg een aantal mensen wat kerst en nieuwjaar voor herinne ringen bij hen oproept. Zaanse tafereeltjes „Al 17 jaar maak ik ieder jaar voor Kerstmis een speciale kerstkaart met daarop mijn kerstgroet", vertelt Jaap Ilar- tog, al bijna 34 jaar tekenaar op het Albert Heijn-hoofd- kantoor in Zaandam. „Dat zijn dan meestal Zaanse tafereeltjes, want ik ben niet voor niets een echte Zaan- kanter. Van die kaart laat ik er dan ruim duizend drukken en die verspreid ik onder vrien den en kennissen en natuur lijk onder de medewerkers op het hoofdkantoor. Dit jaar heb ik gekozen voor een te kening van de oude meelmo- len in Oud Wormerveer, De nieuwste kerstkaart van Jaap Hartog. Geurende oliebollen „Voor mij begint oudjaars- avond altijd pas echt", vertelt Evert Bosscher, verkoper bij Etos te Groningen, „als ik zo op het eind van de dag alle maal mensen in de winkel krijg, die zakken met geuren de oliebollen bij zich heb ben. Dan pas realiseer je je, dat het de laatste dag van het jaar is en ga ik echt naar huis met een feestgevoel." Kerstbomen uitverkocht „Het is ergens in de jaren '60 geweest", graaft Nico Hup- kens, hoofd AH-filialenbu- reau te Zaandam, een oude herinnering op. „Er was een jongen aan de deur geweest bij wie we een kerstboom be steld hadden. Maar die kwam niet meer terug, zodat we op 24 december nog steeds geen boom hadden! Ik dus met de auto erop uit om er alsnog één te kopen. Nou, dat bleek een hele opgave. In heel Zaandam was geen boom meer te krijgen. Ver der dus naar Amsterdam, maar zelfs daar was alles uit verkocht! Uit armoede heb ben we toen maar een paar takken gekocht en die bijeen gebonden tot een soort van boom. Overigens heeft dat de pret niet gedrukt hoor." Verlate kerstgroet Een medewerker van Albert Heijn in Kerkradc was een aantal jaar geleden afde lingsmanager in een ander fi- 's winters met een flinke laag sneeuw erop. Toen iedereen in juli nog in de zon lag te bakken, ben ik begonnen met het tekenen daarvan en zat ik dus al in de sneeuw! Nou ja, ik vind het leuk om het te doen en je moet eigenlijk wel, want zo langzamerhand rekent iedereen erop." Een traditie die in stand gehou den moet worden, zo blijkt wel uit de prachtige versie van dit jaar. Ontroerend Een caissière bij een AH-fi- liaal heeft een goede herinne ring aan een klant: „Een paar De vorige kerstkaart i an Jaap Hartog. jaar geleden kwam er vlak voor Kerstmis een vaste klant naar me toe. Een vrouw met een paar jonge kindertjes, van wie ik wist dat ze het niet zo breed had. Ze betaalde haar boodschappen en gaf toen tien gulden extra aan mij. Ik begreep het niet en wilde het geld teruggeven, maar ze zei: „Koop hier maar een mooi kerstbrood voor, want jullie hebben me het hele jaar door zo fijn gehol pen." Dat vond ik echt heel ontroerend." liaal. „Een kerstbestelling die ik toen geplaatst had, be staand uit vooral veel toetjes en kaas, is toen in de nieuw- jaarsweek pas aangekomen! Niemand had er toen meer iets aan, maar ja, wij hebben het maar opgevat als een ver late kerstgroet." Vluchten voor de kou Benno Mulder, ploegchef in de AH Bloemencentrale te Woerden, heeft een minder leuke herinnering aan Kerst. „Kerst 1978, ik was net gaan samenwonen met mijn vrien din in een caravan. Maar dat bleek geen lang leven be schoren, althans die caravan niet. Tijdens de kerstdagen begon het zo hard te vriezen, dat we echt uit de caravan moesten vluchten. Het was één van de strengste winters, 's nachts was het -20° C. On- „Mijn dochter was toen ze ven en ze was plotseling, vlak voor Sinterklaas, opgenomen in het ziekenhuis. Ze had een onduidelijke infectie, maar de doktoren zeiden dat het ernstig was", vertelt Jef A Campo, bedrijfsleider van Etos in Lelystad. „Het was toen gewoonte, dat één van de ouders de hele dag bij het kind in het zieken huis bleef. Mijn vrouw nam graag die taak op zich. Twee weken leefden we in span ning, maar toen bleek geluk kig dat de diagnose verkeerd gesteld was en dat mijn doch tertje weer naar huis mocht. Mijn vrouw had echter zo veel spanningen moeten dra gen, dat zij toen eigenlijk af knapte, het niet meer zag zit ten. Daarom is ze toen samen met mijn dochtertje even op vakantie gegaan. Ik had in die tijd een eigen zaak en kon dus niet mee. Vlak voor Kerstmis kwamen ze weer thuis en pas toen merkte ik echt, wat mijn vrouw allemaal had moeten doorstaan. Ik realiseerde me toen wel heel goed, dat de gezondheid van je familie het allerbelangrijkst is. We heb ben toen een fantastische Kerst gehad." danks een extra butagasketel was het water in de fluitketel bevroren toen we 's och tends wakker werden, en stond het ijs op de binnen kant van de ramen. Natuurlijk had de waterleiding het ook begeven, om van de elektrici teit maar niet te spreken. Om de kou te ontvluchten, zijn we toen maar heel veel op visite gegaan. Op 3 januari konden we gelukkig een klein huurhuisje betrekken." Gezondheid het allerbelangrijkst

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 11