Afdelingsmanager bij AH word je niet zo maar Noorse Hagen-Gruppen wordt elfde AMS-partner Ronald de Bruyne was ongemerkt de leukste thuis Duitse partner in beeld De emoties van het winkelen Giant geeft bomen weg Acht uur meteen nieuwe AH- mede werkster smCczz- TWEEDE TSJECHISCHE PARTNER Kandidaten ondergaan veelzijdige test Personeelsblad Koninklijke Ahold NV 47e jaargang no. 10 November 1990 Oplage 50.000 Zie pagina 4 Zie pagina 5 Zie pagina Zie pagina 9 De Hagen-Gruppen, qua omvang de tweede detailhandels-groep van Noorwegen, is als elfde lid toegetreden tot AMS. Op 1 januari 1991 zal de Skandinavi- sche detaillist, met een marktaandeel van 11% in Noorwegen, zich voegen bij Europa's grootste detailhandels marketing groep. Ha gen distribueert le vensmiddelen via 250 supermarkten, ver spreid door het land. Het merendeel van die supermarkten zijn ei gen winkels, de overi ge zijn franchise-win- kels. Hagen is een zeer snel groeiend bedrijf, waarvan de aandelen vrijwel volledig in bezit zijn van de familie Ha gen. De omzet over 1990, bijna 7 miljard Noorse Kronen, was twee maal zo hoog als in 1989. Ahold heeft een voorlopige samen werkingsovereen komst getekend met een tweede Tsjechi sche winkelketen: de Potraviny-groep. De winkels van deze groep liggen in Zuid- Moravië en het hoofdkantoor is ge vestigd in Bmo. Het bedrijf is qua om vang te vergelijken met Pramen Ostrava uit Noord Moravië, waarmee Ahold afge lopen zomer al een voorlopige samen werkingsovereen komst tekende. Gespannen zijn ze stuk voor stuk. De tien deelne- nemers aan het 25e Assessment Center dat in area 8810 wordt gehouden. Zenuwachtige blikken in sommige ogen en hier en daar een rood vlekje in de hals. Het is ook niet niks, waarvoor ze naar Zaandam zijn gekomen. Een 'pilotentest' die een belangrijk hulpmiddel is bij de selectie en bege leiding van de management-opleiding voor afde lingsmanager bij Albert Heijn. Op deze dag moeten de tien deelnemers een drietal op drachten uitvoeren te weten een klant met een klacht te woord staan, een groepsdis cussie over vijf fictieve per sonen leiden die zijn voorge dragen voor een vervolgop leiding terwijl er maar één plaats is en een goede werk- planning maken voor een loodgietersbedrijf. Alsof dat nog niet genoeg is, worden de tien kandidaten daarbij door tien 'assessoren' nauw lettend in de gaten gehou den. Die maken uitvoerig aantekeningen van het ge drag van de deelnemers. Or ganiseren, initiatieven ne men, stressbestendigheid, sa menwerken, flexibel gedrag; allerlei aspecten worden be keken en vastgelegd. Aan het einde van de dag komen de assessoren (bedrijfsleiders Zie verder pagina 2 Ronald en zijn vroi Edwin de Jong krijgt van assessor Philippine Iloeffnagel (ZPOE zone 8813) de laatste instructies vóór er een boze klant bij hem binnenloopt: een van de opdrachten tijdens het Assessment Center Ronald de Bruyne, AM Houdbaar van het AH-fi- liaal in Dongen, zal zijn trouwdag niet licht verge ten. De plechtigheid werd door een oom van zijn aanstaande vrouw op vi deo vastgelegd. Deze monteerde de beelden tot een 'blooper' en zond de ze buiten medeweten van het echtpaar naar Linda de Mol, presentatrice van het populaire televisie programma 'De leukste thuis'. In de blooper verschijnt Ro nalds aanstaande vrouw, ter wijl zij op het punt staat het jawoord uit te spreken, Close in beeld. Plotseling zegt een kinderstem: „Goh, wat is het hier donker." De camera 'pent' naar beneden waar on der de rokken van de bruid een jongetje te voorschijn komt. „Dat was een neefje van mijn vrouw. Hij was die dag bruidsjonker", vertelt Ronald. Zijn bezoek aan de televisie studio staat Ronald in het ge heugen gegrift. „Ik heb daar goed zitten zweethanden. Ik had het helemaal niet meer toen het publiek aan onze vi deo de eerste prijs toeken de." Die eerste prijs bestond uit een geldbedrag van 2500 gulden. Ronald en zijn vrouw hebben van dit geld inmid dels een computer gekocht. „Mijn vrouw volgt een com putercursus en wil later een baan in die richting zien te vinden." Op de dag van uitzending, vrijdag 21 september, wer den de klanten in het filiaal opgeroepen die avond vooral naar het programma van Lin da de Mol te kijken. „De medewerkers hadden via mijn moeder een foto van mij op de kop weten te tik ken. Deze hadden ze flink uit vergroot, enkelen malen ge kopieerd en vervolgens op een aantal plaatsen in de win kel neergezet. En dat alles met begeleidende posters waarin het publiek op mijn televisie-optreden werd ge wezen. Het was fantastisch, evenals trouwens de spontane reac ties van de klanten de volgen de dag. Die vonden het prachtig."

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 1