m ar Zo maar Zo maar f, Ter Huume Hollandmarkt in Buurse ro" |p pagina 12 Flitsen Geen bedrijf binnen Ahold ligt zo uniek als de Ter Huume Hol landmarkt in het Overijsselse Buurse. Het tankstation, de supermarkten de ingang i an het restaurant liggen op Nederlands grondgebied. Gaan de kinderen even spelen in de speeltu in, dan zijn ze in Duitsland |m, Spielgarten Ter Huume Hollandmarkt is een grenswinkel die zich helemaal richt op onze oosterburen. Adver tenties verschijnen alleen in kran ten in het Ruhrgebied. Koffie, kaas. verse groenten, bloemen en siga retten zijn dé artikelen waar de klanten uit het buurland op afko men. Bij Ter Huurne in de winkel wordt dan ook voor negentig pro cent Duits gesproken. Bedrijfslei der van de supermarkt is Emile van der Heijde: „Onze klanten komen met bussen tegelijk. Ze rijden zo'n 80 kilometer en maken van het be zoek aan Ter Huurne een compleet dagje uit." Grote 'trekkers' in de supermarkt zijn de gezellige Hollandse stal letjes met vis en bloemen. Verder is er een overdekte winkelgalerij met slijterij en diverse andere klei ne winkels. Velen eten tussen de middag een hapje in het restaurant terwijl de kinderen zich kunnen uitleven in de speeltuin. Ter Huurne heeft in totaal twee supermarkten en vijf pompstations langs de grens met Duitsland. Zo'n 250 mensen hebben bij Ter Huur ne een baan van wie 120 in Buurse. Met vijf van hen praten we over hun wel en wee na werktijd. Algemeen medewerker Hans Westendorp is 22 jaar, woont in Buurse en werkt een halfjaar bij Ter Huume. „Ik heb een aantal ja ren op een diepvriéswagen als met plezier in het werk, een goede gezondheid en een gelukkig gezin. Collega van Hans is Yvonne Ko- nings uit Enschede. Ze is 25 jaar en werkt vijf jaar als verkoopster van vleeswaren en kaas. Maar ze werkt al veel langer bij Ter Huur- programma met spelletjes en han denarbeid samengesteld. Alle voorbereidingen daarvoor en de organisatie van vakantiekampen nemen nog eens een avond in be slag, evenals het bijwonen van de scoutingvergaderingen voor het organiseren van feestavonden. Daarnaast vindt Astrid het leuk om zelf kleding te maken. „Dat heb ik op school geleerd. En ik kan altijd nog bij mijn moeder terecht met vragen", vertelt ze. Astrid stelt prijs op leuke kleding als ze samen met haar vriend Norbert uitgaat. Disco- ITans Westendorp heeft maar één ideaal: Gelukkig worden. chauffeur gezeten maar dat beviel me niet meer zo. Toen kon ik bij Ter Huurne komen. Ik woon dicht bij en zag de detailhandel wel zit ten. Bovendien ben ik met een cur sus begonnen: NIMA-A. Ik kan zeg gen dat me dat goed bevalt." Hans is een boerenzoon die na schooltijd jarenlang zijn ouders heeft geholpen met het boerenbe drijf. Het overlijden van zijn vader en de verkoop van het boerenbe drijf, dat te klein was om voort te zetten, hebben hun sporen nagela ten in het leven van Hans. Op de vraag wat zijn ideaal, zijn droom is, zegt hij zonder aarzeling: „Geluk kig worden." Dat heeft wat hem betreft niet alles en alleen te maken met veel geld verdienen, maar wel Yvonne Konings besteedt elke dag tijd aan Rakker, haar elf jarige rijpaard. ne. Ze heeft namelijk ook vier jaar bij het grensbenzinestation in En schede gewerkt. Toen Yvonne haar opleiding aan de modevakschool afsloot wist ze één- ding zeker: een fabriek of atelier was niets voor haar. Ze wilde met mensen omgaan. Bij Ter Huurne kan ze dat volop. Yvonne heeft veel vrienden en vriendinnen én twee bijzondere liefdes: haar vriend Manfred en haar rijpaard Rakker. Net als haar Duitse vriend houdt ze veel van uitgaan. Als haar wordt gevraagd waar ze uitgaan, lacht ze: „Nou, wat denk je, in Duitsland natuurlijk!" De goedlachse Yvonne houdt niet van disco-muziek, maar van reggae. Ze is verder een fan van Elvis Pres ley. Stijldansen vindt ze ook leuk. Yvtfnne houdt ook van 'statten'. „Sinds kort kent Duitsland ook koopavonden. Dus daar ga ik nu vaak naar toe." Yvonne besteedt elke dag tijd aan Rakker, haar elfjarige rijpaard. „Mijn moeder heeft Rakker, een Arabier, als een veulentje gekre gen. We wonen buitenaf. Hij staat in het weiland van onze buren. Daar is ook zijn stal. Een boscross met Rakker vind ik het mooist." Evenals Yvonne is ook collega Astrid Broekhuis vele avonden met haar hobby bezig. De 20-jarige koffieverkoopster uit Haaksbergen is namelijk leidster bij de scouting. „Ik ben als kabouter begonnen en ik ben gids geweest. Daarna ben ik twee jaar gestopt. Toen vroegen ze me in de leiding te komen. We heb ben een gezellige groep met veel mensen uit onze buurt, veel zijn er van mijn eigen leeftijd." Astrid werkt bij de scouting met kinderen. Elke week wordt een aan haar hoofd. Renate is namelijk leidster van de majorettes van de Jeugddrumband in Haaksbergen. Al vanaf haar vijfde jaar is ze bij de majorettes. „De meisjes oefenden altijd naast ons huis. Dat zag ik. Ik wilde er toen ook bij", vertelt ze. Ze geeft nu ook les. Astrid Broekhuis is vele avon den met haar hobby bezig. Ze is leidster bij de scouting. Ze weet ook heel zeker dat ze graag zelf kinderen wil. Werken met kinderen heelt Ria ter Huurne ook altijd graag gewild. theek Groothuis in Hengelo is haar vaste uitgaansadres. „Daar hebben ze vier zalen met al lemaal verschillende muziek. Elet ligt aan de sfeer welke muziek ik leuk vind. We gaan ook graag naar de film. De laatste film die we ge zien hebben is Pretty Woman." Renate Harck uit Haaksbergen is via een vriendin attent gemaakt op een baan bij Ter Huurne. Anderhalf jaar geleden heeft de 23-jarige Re nate die baan gekregen. „Ik heb ge solliciteerd omdat mijn vriendin het er altijd erg leuk had." Ze heeft nu een gecombineerde baan. Ze is caissière en is verant woordelijk voor het op peil hou den van de boterafdeling, de baby artikelen en de koffiemelk. Ze komt evenals Astrid met de be- drijfsbus naar Buurse. Maar als ze eenmaal 's avonds thuis is en gege ten heeft, heeft ze andere dingen „Lesgeven aan de kleinsten, dat vind ik het allerleukstzegt Re nate Harck, instructricebij de majorettes. Ria ter Huurne tekent en schil dert graag. Later wil ze graag een eigen atelier. Twee groepen heeft ze. Op woens dagavond meisjes van 11 tot 23 jaar en op donderdagavond de jongsten van 5 tot 11 jaar. „Lesge ven aan de kleinsten, vind ik het allerleukst", zegt Renate enthou siast. Regelmatig is Renate met haar groepen in Haaksbergen te zien bij allerlei festiviteiten in het dorp, jubilea én bij carnaval. Werken met kinderen vindt ze fijn. Daarom past ze elke maandag avond met plezier op bij kennissen. Ria is 24 jaar. Ze is gediplomeerd kleuterleidster en heeft ook de ap plicatiecursus voor het basisonder wijs met goed gevolg afgesloten. Ze heeft echter geen geschikte baan in het onderwijs kunnen vin den. Bij Ter Huurne is ze verkoop ster op de broodafdeling. Toch heeft ze wel veel met kinde ren te maken in haar vrije tijd. Eén van haar collega's bij Ter Huurne wist van Ria's. opleiding en heeft haar 2,5 jaar geleden gevraagd om bij scouting te komen als leidster. „Er moest een nieuwe groep ko men voor vijf- en zesjarigen. Nou, dat wilde ik wel. Zo blijf ik nog een beetje in mijn vak en houd ik mijn vaardigheden. Veel dingen die ik op school heb geleerd, kan ik nu toch in de praktijk toepassen." In middels is ze ook leidster van de groep van zeven- tot elfjarigen. Ook in de creatieve sfeer is Ria ac tief. Ze tekent en schildert, „Ik vond dat op school altijd erg leuk. Maar zodra je van school bent, ver watert dat. Daarom ben ik vorig jaar begonnen met de cursus mo- deltekenep." Eén ding staat voor Ria vast. Nu woont ze nog bij haar ouders. Maar als ze zelfstandig gaat wonen, moet er een kamer worden ingericht als atelier! Tot slot: velen hebben het haar al gevraagd en velen zullen nog volgen. Ria ter Huurne is géén familie van de oprichter van Ter Huurne Hollandmarkt.

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 12