Ahold wil preferente aandelen intrekken Ahold-lopers in Dam tot Damloop Sportief gebaar van Albert Heijn Rotter dam voor Daniël den Hoedkliniek iiiiiiiiainiiiiiioiiiii voor GVA Export ji 8 Uur met Engbert Jilderda Opdracht Rode Kruis 26 kilo meter brandweer slang Leontien blij met titels Ovemamedreiging geweken Gall Gall breidt uit met Impodra-winkels SAH002000542 Flitsen Landelijk oktober 1990 Personee sblad Koninklijke Ahold nv 47e jaargang no. 9 oktober 1990 Oplage 50.000 Zie pagina 9 Zie pagina 10 Zie pagina 10 Zie pagina 11 De Raad van Bestuur en de Raad van Commis sarissen zullen op 30 oktober tijdens een bui tengewone algemene aandeelhoudersverga dering in Zaandam, voorstellen om alle uit staande preferente aandelen Ahold in te trek ken. De preferente aandelen (prefs) zijn vorig jaar geplaatst bij de Stichting Ahold Continuï teit (SAC) als bescherming tegen een mogelij ke ongewenste overname van Ahold door het Duitse bedrijf Asko. Zowel de Raad van Be stuur als de SAC zijn van mening dat de drei ging van een ongewenste overname inmiddels is geweken. Aanleiding voor het voor stel is het feit dat het pak ket Ahold-aandelen dat Asko in zijn bezit had (13,1%), inmiddels is ver kocht aan diverse beleg gers in binnen- en buiten land. Secretaris Paul Butzelaar: .Als gevolg daarvan lopen de conti nuïteit en zelfstandigheid van Ahold op dit moment geen gevaar meer. De zandzakken kunnen daar om voor de deur worden weggehaald. Het water peil is tot een normale stand gedaald." De preferente aandelen werden in augustus 1989 uitgegeven aan de SAC, toen bleek dat Asko bezig was een strategisch aan delenpakket in Ahold op te bouwen. De SAC kreeg door de uitgifte van de prefs bijna 50% van het stemrecht in de aandeel houdersvergadering. Voor een vijandige over valler was het daardoor zeer moeilijk, zo niet on mogelijk geworden om de zeggenschap in het be drijf te verwerven. „De beschermingsmaatregel heeft goed gewerkt, voor al omdat we hem uit de kast hebben gehaald in een stadium dat het be lang van Asko nog redelijk klein was. Op die manier hebben we vroegtijdig een signaal afgegeven", al dus Butzelaar. Naar verwachting zullen de aandeelhouders het voorstel om de prefs in te trekken steunen, omdat hun stem in de aandeel houdersvergadering daar door weer net zo zwaar zal wegen als voorheen. Het intrekken van de aan delen betekent overigens niet dat Ahold zijn be schermingsconstructie kwijtraakt. De SAC be houdt een optie op de preferente aandelen. Bij een eventuele nieuwe on gewenste overnamedrei ging kunnen de prefs op nieuw worden geplaatst bij de stichting. Eventuele vijandige overvallers zul len zich echter, gezien de gebleken effectiviteit van de beschermingscon structie, wel twee keer bedenken voordat ze Ahold als doelwit nemen. Aan de bedrijfscompetitie van de Dam tot Damloop de den zeven Ahold-teams mee met in totaal 70 lopers. Ahold was één van de hoofd sponsors van de zesde Dam tot Damloop. Ruim 11.000 deelnemers, wedstrijdlopers en recreanten gingen op 30 september van start voor de De Albert Heijn-medewer- kers van zeventien win kels in Rotterdam en Schiedam hebben een be drag van ƒ10.000,- ingeza meld voor het familiehuis van de Daniël den Hoedkliniek. Dit bedrag is eind vorige maand aan de beschermheer van het fa miliehuis, Lee Towers, aangeboden. De Dr. Daniël den Hoedkli niek, gespecialiseerd in de behandeling van kankerpa tiënten, opent rond de jaar wisseling een familiehuis, waarin vijftien appartemen ten komen. Hier kunnen pa tiënten en familieleden van patiënten tijdens een behan deling verblijven. Fondsen en sponsoring hebben de bouw van het familiehuis mo gelijk gemaakt. In mei 1990 is het streefbedrag van 8 mil joen bereikt en is met de bouw gestart. De 1500 Rot terdamse AH-medewerkers wilden ook hun steentje aan dit goede doel bijdragen. Koninklijke Ahold nv en Allied Spirits Wines Ne derland bv hebben be sprekingen gevoerd met betrekking tot de overna me van Allied's slijterij keten Impodra te Etten- Leur. Op grond van de huidige stand van zaken in het overleg wordt ver wacht dat tussen beide partijen overeenstem ming zal worden bereikt. Het is de bedoeling dat de Impodra-winkels op termijn geïntegreerd zullen worden in de Gall Gall-organisatie, de slijterijketen van Ahold. De overdracht zal naar ver wachting eind 1990 plaats vinden. De Gall Gall-keten maakt onderdeel uit van de groep Speciaalzaken Ahold, waarin ook de drogisterij/ parfumerie-keten Etos en de farmaceutische activiteiten, Pharmatos, zijn onderge bracht. Inmiddels zijn de SER Fusiecommissie, de betrok ken ondernemingsraden en de vakorganisaties op de hoogte gesteld en om advies gevraagd. Impodra heeft 70 winkels in Nederland, circa 200 medewerkers en reali seerde in 1989 een omzet van ongeveer 100 miljoen gulden. De Gall Gall-slijte- rijketen bestaat uit 270 filia len, 950 medewerkers en had in 1989 een jaaromzet van 350 miljoen gulden. Zie ook pagina 2 Door middel van o.a. lotin gen en een AH zeskamp wis ten ze het bedrag bij elkaar te krijgen. Het geld zal worden besteed aan levensmiddelen pakketten voor gasten in de appartementen van de Daniël den Hoedkliniek. AH Zonemanager Theo Jans sen overhandigt een cheque van 10.000,- aan bescherm heer Lee To wets. 16,1 km lange loop van de Dam in Amsterdam naar de Dam in Zaandam. Over de prestaties van de Ahold-atle- ten leest u op pagina 5.

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 1