Aholdgeïnteresseerd in vierde keten Amerika Euro Kesko: Finse gigant breidt Nieuwe AH- wervings- campagne Zo maar: Gall Gall Leiderdorp .ONZE LEONTIEN IS KAMPIOEN k' Kwartaalresultaat sterk verbeterd Milieu minder belasten bij AGF-teelt M >1 AH en Centrum Landbouw en Milieu: Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 47e jaargang no. 8 september 1990 oplage 50.000 Zie pagina 3 Zie pagina 4 Zie pagina 5 Zie pagina 12 Ahold onderzoekt de mo gelijkheden om na BI-LO, Giant en FNS, een vierde supermarktketen in de Verenigde Staten over te nemen. Volgens Ahold- president Pierre Everaert is een overname juist nu interessant door de lage koers van de dollar. „Daarnaast maken de lage koers/winst-verhouding en hoge financieringskos ten verschillende Ameri kaanse supermarktketens rijp voor een overname", aldus Everaert. Al in het voorjaar was op pre sentaties van Ahold in New York, Londen, Amsterdam, Zürich en Frankfurt aan ver tegenwoordigers van ban ken, beleggingsinstituten en tijdschriften meegedeeld dat Ahold met grote belangstel ling naar de VS blijft kijken. Een eventuele vierde keten zal volgens de Ahold-presi- dent samenwerkingsvoorde- len en een sterkere marktpo sitie in de VS opleveren. Een en ander neemt echter niet weg dat Ahold's Europese plannen grote prioriteit be houden en met snelheid wor den uitgevoerd. Een uitgewogen regionale spreiding van belangen is een hhhhh voorname doelstelling van Ahold. In Nederland en Euro pa wordt belangrijke groei nagestreefd, zodat Ahold in het Europa zonder grenzen een vooraanstaande onder neming zal blijven in een lei dende rol. Everaert: „We streven ernaar om in onze werkgebieden nummer één of twee te zijn. Dat geeft je de mogelijkheid je eigen strate gie neer te zetten." WÊÈmmmmmÊÊÊBÊÊÊmm^ "«VST* --n - •i Wereldkampioene Leontien van Moorsel in de AH-ivinkel „Ze fietst net zo als ze werkt: snel, heel snel", zegt Kees Boeijen, fran chisenemer van Albert Heijn en als zodanig werk gever van tweevoudig we reldkampioene op de fiets, Leontien van Moor- sel. Tijdens de wereld kampioenschappen wiel rennen in Japan won de 20-jarige part-timer van Albert Heijn Boekei (NB) vorige maand gouden me dailles op de onderdelen achtervolging en ploegen tijdrit. De wereldkam pioene werkt sinds janua ri in de Albert Heijn-win- kel. Alleen in de winter maanden, want 's zomers zit ze uiteraard op de fiets. De twee gouden plakken van Leoontien waren aanleiding voor Kees Boeijen om flink uit te pakken. De ramen van de winkel hangen vol met de tekst 'Onze Leontien is kam pioen' en bovendien gooide de franchiser na de tweede gouden plak prompt een vijf tal items in de aanbieding on der het motto 'Voor een tien tje van Leontientje'. Denkt Boeijen dat hij de wielrenster na haar successen voor Al- bert Heijn Boekei kan behou den? „Ik heb het haar ge vraagd en ze zei dat ze mis schien wel minder zou gaan werken, maar dat ze de win kel voor de gezelligheid en de collegialiteit voor geen goud wil opgeven. En ik ge loof ook niet dat ze dat zo maar zou doen." De wereldkampioene was zelf vooralsnog onbereikbaar voor Flitsen. Direct na haar terugkeer uit Japan en de hul diging in Boekei, waar ze on der andere een cadeau van haar AH-collega's in ont vangst nam, vertrok ze spoor slags naar Frankrijk in ver band met de Tour Feminin. In het volgende nummer hoopt de redactie evenwel een interview met haar te kunnen publiceren. Het resultaat na belastingen over het tweede kwar taal 1990 is ten opzichte van 1989 met 39,1% geste gen tot 58,5 miljoen. Dat heeft de Raad van Be stuur vorige week bekendgemaakt. De aanzienlij ke toename was te danken aan een verdere verbe tering van het bedrijfsresultaat, hogere baten uit deelnemingen en per saldo lagere interestlasten. De lagere omrekeningskoers van de dollar had een negatief effect van ruim 4 miljoen op het resultaat na belastingen. Omzet De omzet in Nederland bedroeg in het tweede kwartaal 1990 ƒ2.194,7 miljoen, een stijging van 4,2%. Een groei die hoofdzakelijk werd be reikt door de verdere ver sterking van de marktpo sitie van Albert Heijn. De omzet in de Verenigde Staten bedroeg 1.030,2 miljoen; een toename van 9,1% te danken aan de aanzienlijk hogere omzet ten die BI-LO, FNS en Giant behaalden. De ge consolideerde omzet in guldens bedroeg 4.144,7 miljoen en was hiermee fractioneel lager dan over dezelfde perio de van 1989. De lagere omrekeningskoers van de dollar had dit kwartaal een negatief effect op de geconsolideerde omzet in guldens van 6,6% Het bedrijfsresultaat over het tweede kwartaal 1990 bedroeg 86,2 miljoen 1989: 68,7 miljoen), een stijging van 25,5%. Evenals in het eerste kwartaal was deze toena me voor een belangrijk deel te danken aan sterk verbeterde bedrijfsresul taten in de Verenigde Sta ten. Ook in Nederland, waar met name Albert Heijn hogere resultaten realiseerde, nam het be drijfsresultaat verder toe. Vervolg op pagina 2 Albert Heijn heeft vorige maand het initiatief geno men voor strengere mi lieu-eisen aan de telers van aardappelen, groen ten en fruit (AGF)AH stel de samen met het Cen trum Landbouw en Milieu (CLM) scherpe richtlijnen op, voor het gebruik van chemische meststoffen en gewasbeschermingsmid delen. „Voorop staat ons streven een bijdrage te le veren aan een econo misch gezonde land- en tuinbouw waarbij de be lasting van het milieu zo veel mogelijk wordt be perkt", vertelt Pier Haags- ma, commercieel mana ger AGF. In het rapport, dat aan onge veer zestig vaste binnen- en buitenlandse leveranciers is toegestuurd, geven AH en het CLM een aantal richtlij nen voor milieubewuste teelt. Er worden o.a. adviezen gegeven op het gebied van gewasbescherming en mest stoffen. Pier Haagsma: „Be langrijk daarbij is het uit gangspunt alleen in te grijpen wanneer dat echt nodig is. Preventieve bestrijding van schadelijke insecten moet Vervolg op pagina 2

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 1