Zo maar Zo maar Zo maar Zo maar GAI L GALL IN LEIDERDORP Flitsen pagina 12 Gall Gall heeft twee filialen in Leiderdorp, maar beide zijn goed uit elkaar te houden: dat van Dolf Waslander en zijn medewerkers aan de Laan van Ouder zorg verkoopt namelijk buitensporig veel bier. Zo te zien aan de twee oor kondes in zijn bureaula is Dolf Waslander 'Maltre des Spiritueux et du Vin'. „Drank is mijn hobby", vertelt hij. „Mijn vader had vroeger een pas komt in z'n functie als fi liaalmanager zal niemand verbazen. Stille waterkant Zonder vissen, zijn grootste liefhebberij, zou Dolf niet op timaal kunnen functioneren. Om bij te komen van de druk te van alle dag en zich op te laden voor nieuwe dagen, is hij bij voorkeur aan een stille Zónder vissen zou Dolf Was lander niet optimaal kunnen functioneren. slijterij en delicatessenzaak en ik ben hem in die richting gevolgd. Bovendien werkt m'n moeder als part-timer bij Gall Gall. Ik had door hen al een behoorlijke basisken nis van drank. Die kennis kon ik goed gebruiken als barkee per van de cocktailbar in Ho tel Bel Air in Den Haag. Ik heb daar vier jaar lang cocktails gemaakt en daar ook mee geëxperimenteerd. Zo krijg je veel kennis van dranken uit verschillende landen. Ik vond het leuk om steeds weer iets nieuws te proberen en ik heb met een eigen crea tie, 'Dolly', ook wel eens prij zen gewonnen bij cocktail competities." Ook wijn heeft de interesse van Dolf. En van tijd tot tijd gaat hij samen met vrienden en vrouw een paar goede wijnen proeven. „Ik ben geen vinoloog, maar ik weet wel het nodige van wijn. Ik heb thuis een aantal wijnboeken en lees ook vak tijdschriften over drank." Dat deze interesse hem goed van waterkant te vinden, het liefst vroeg in de ochtend. „Ik vis alleen op karpers. En niet met een dikke draad, want ik vind dat je de vis ook een kans moet geven. Vissen is rustig en je hebt tijd om na te denken en bij te komen. Die rust kan overigens wel wreed verstoord worden door een karper. Ik heb wel eens mee gemaakt dat m'n hengel bijna in het water werd getrokken. Het is altijd een heel gevecht. Je bent zeker 15 tot 20 minu ten bezig." Met hard werken heeft hij geen moeite. Dat moet ook wel, want zijn filiaal heeft geen opslagruimte bij de winkel en dus moet hij dage lijks tientallen kratten uit een nabij gelegen opslagruimte halen. „Ik verkoop 400 krat ten bier per week. Samen met fris is dat 25% van de omzet. We moeten dus vaak sjou wen. Ik vind daarom wel dat ik in conditie moet blijven. Ik speel in een vriendenelftal bij VUC. Daar blijf je fit bij en bovendien is het erg gezellig. Ik houd wel-van een club- of teamverband." Verder in de drankenbusiness Fred van Teylingen is part timer bij Dolf. Ook hij vindt gezelligheid belangrijk. Naast een volledige baan bij de drankgroothandel van zijn vader is hij daarom op don derdagavond en zaterdag ook te vinden bij Gall Gall. „Met z'n drieën, samen met Nadine, hebben wij het ge woon naar ons zin en dat is voor mij de reden om hier te werken. Bovendien wil ik in ieder geval verder in de dran kenhandel. Ik heb dit jaar mijn slijters-vakdiploma ge haald. Wat ik precies wil weet ik op dit moment nog niet, maar ik zou wel fi liaalmanager willen worden zoals Dolf. Helaas moet ik be gin volgend jaar eerst nog in militaire dienst. Ik hoop nog op een herkeuring, maar ik ga er maar vanuit dat ik straks toch veertien maanden werk en inkomen moet missen." Flexibel Fred vindt drank niet alleen lekker, maar ook interessant. „Ik leer steeds meer over drank en de gebieden en lan den waar ze vandaan komen. Daarnaast is het leuk om al die verschillende klanten te helpen. Je moet best wel flex ibel zijn om het hen steeds opnieuw naar de zin te ma ken." Vindt hij zo'n lange werkweek niet vervelend? „Ik kies daar zelf voor. Na tuurlijk, ik zou 't soms best wel leuk vinden om meer vrije tijd te hebben, maar aan de andere kant maak je dan veel meer geld op. Ik houd er namelijk van met vrienden te stappen en dat kost best veel Fred van Teylingen: „Het is leuk om al die verschillende mensen te helpen, m n\ geld." In de schaarse tijd die hij overhoudt heeft hij geen vaste afspraken, zoals bij voorbeeld sporten in team verband. „Ik heb jarenlang gevoetbald bij UVS in Leiden, maar ik wilde me op een ge geven moment niet verder vastleggen. Ik ben gestopt toen ik over zou gaan naar de senioren en ik op zondag moest gaan voetballen. Om naast het werk op zaterdag ook nog eens de zondag vast te leggen, zag ik niet zitten. Een enkele keer ga ik wel bij UVS kijken of breng ik een bezoek aan Ajax. De rest van mijn tijd verdeel ik over mijn vrienden en vriendinnen." Internationaal recht Nadine van Kruijssen zou je tot de vriendinnen van Fred mogen rekenen. Ook zij heeft vanwege de goede sfeer ge kozen voor een part-time baan bij Gall Gall. „Ik kwam hier vroeger regelma tig wat kopen en vond het altijd zo gezellig dat ik op een gegeyen moment heb ge vraagd of ik op de zaterdag kon komen werken. Dat was geen probleem. Ik werk hier niet voor het geld. Wat dat betreft heb ik interessantere aanbiedingen gehad, maar ik wil hier gewoon niet weg." Nadine kwam tweeëneenhalf jaar geleden uit Antwerpen naar Leiderdorp en heeft het hier uitstekend naar haar zin. Afgelopen zomer behaalde ze haar gymnasium-diploma en nu wil zij gaan studeren, maar niet in de dranken. „Ik wil internationaal recht gaan doen. Dan ben je niet aan Ne derland gebonden. Ik zou bij voorbeeld terug kunnen naar België of ergens in Europa kunnen werken. Met het oog op 1992 heb ik met die studie volop kansen." Heeft ze dan helemaal geen affiniteit met „Ik wil hier niet weg", aldus Nadine van Kruijssen. drank? Jawel, mijn ouders drinken altijd kwaliteitswij nen. Zo heb ik daarmee ken nis gemaakt. Met die achter grond en met de dingen die Dolf me beetje bij beetje ver telt, blijft mijn werk niet al leen beperkt tot het afreker nen aan de kassa, maar kan ik mensen soms ook advise ren." Bijverdienste Haar werk bij Gall Gall be schouwt ze als een aardige bijverdienste. Het belangrijk ste voor haar is studeren, wat ze met veel plezier doet. Voor haar ontspanning zorgt ze uiteraard ook: „Ik heb net mijn sportkaart van de uni versiteit gekregen en kan nu van alles gaan doen. Mijn voorkeur gaat daarbij uit naar tennissen, kanoën en fitness. Verder is fotografie een grote hobby. Ik wilde eigenlijk naar de foto-academie, maar ik heb besloten om toch eerst mijn geluk in de rechtenstu die te beproeven. Als me dat niet bevalt kan ik dat altijd nog gaan doen. Ik fotografeer het liefst kinderen en dieren. Daarnaast maak ik ook graag culturele reizen en leg ik wat ik op die reizen zie vast op de gevoelige plaat." Desge vraagd vertelt ze dat ze later wil trouwen en hoopt ook nog kinderen te krijgen. „Maar dat duurt nog heel lang. Voorlopig eerst vier jaar studeren en dan zoveel mo gelijk stages gaan volgen in het buitenland."

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 12