Flitsen uit Amerikt Ahold-aandelen verkocht Aandeelhouders bezoeken Albro Groenlogo is informatief Nieuws uit de USA Colofon V--.. pagina 2 Flitsen Vervolg van pagina 1 speeld. Het RvB-Iid drs. C.H. van der Hoeven en Ahold- president drs. P.J. Hveraert waren instrumenteel bij de gehele, in sneltreinvaart ver lopen transactie betrokken. Ook de stafafdeling Finan ciën, verantwoordelijk voor contacten met banken en be leggers, alsmede de stafafde ling Juridische Zaken, waren nauw bij de transactie be trokken. Van meet af aan had Ahold aangeboden te willen helpen bij de eventuele verkoop van het pakket. Begin juli, na de uitspraak van de Haarlemse rechtbank dat uitgifte en plaatsing van de preferente aandelen rechtsgeldig waren, werd duidelijk dat Asko van de aandelen af wilde. Verte genwoordigers van Asko, Ahold, Amro-bank, ABN en Deutsche Bank kwamen daarop bij elkaar om de mo gelijke transactie voor te be reiden. Tijdens dat gesprek stemde Asko erin toe dat Ahold een consortium van in ternationale banken zou ar rangeren voor een zo breed mogelijke spreiding van het pakket aandelen. Behalve Arnro, ABN en de Deutsche Bank maakten ook Warburg, Morgan Stanley en Daiwa Eu rope deel uit van het consor tium. Op dinsdag 10 juli wer den de ruim drie miljoen aan delen Koninklijke Ahold bin nen vijf uur verkocht aan pensioenfondsen, verzeke ringsmaatschappijen, andere grote beleggers en particulie ren in binnen- en buitenland. De belangstelling was zo groot dat de inschrijving ruimschoots werd overte- kend. Met enige trots kan worden vastgesteld dat de fi nanciële wereld een zeer groot vertrouwen heeft in onze onderneming en het Ahold-aandeel als zeer ge wild wordt ervaren. Naar aanleiding van de snelle en succesvolle plaatsing be vestigde de Raad van Bestuur nogmaals de positieve gang van zaken bij Ahold in 1990. Het resultaat na belastingen zal ruim hoger zijn dan in 1989- Bij onze dochtermaat schappijen BI-LO, Fi nast en Giant, lopen de verkopen uiterst voor spoedig. Vice-president Dan Quayle van de Ver enigde Staten moet dit ook gedacht hebben, omdat hij onlangs een bezoek bracht aan een Giant-filiaal bij Harris- burg. De vice-president ging door alle afdelin gen van de winkel, sprak met vele mede werkers en proefde een heerlijke doughnut die in de eigen bakkerij wordt gemaakt. Commentaar van Dan Quayle: „Uitstekende kwaliteit en voortreffe lijke bediening." FLITSEN Personeelsblad Koninklijke Ahold nv augustus 1990 47e jaargang no. 7 verschijnt 11 x per jaar Oplage; 50.000 Redactie secretariaat Mw. J. Hammond Albert Heijnweg 1 KA 250 1507 EH Zaandam Tel. 075-595724 REDACTIE FLITSEN G. van Breen Marketingcoördinator AMS HK 1708, 075-592240 H. Dokman Marketing Services Marvelo P 410, 075-593253 Mw. S. Fijn van Draat Directoraat P&O KA 104, 075-595748 W. van Geffen AH-filiaal 1133 075-172528 N. Hupkens Filialenbureau AH HK 803, 075-592552 H.S. Kolsteeg Marketing Services GVA, Ede 08380-78922 E. Muller (hoofdred.) Public Relations KA 248, 075-595720 Mw. M.M. Raap Speciaalzaken Ahold P 545, 075-593226 A. Schoen, R.P. van Straten Public Relations KA 251, 075-595727/ 595731 A. de Roo PR-Bureau Van Hulzen Met ingang van dit pujiinij^r yart Flitóen met een maan\_ delijksë column over en uit de Verenigde Stèdenl"ge:-,.~ schreven door Comelie Jutte, werkzaam op het kantoor van Ahold USA in Parsippany, New Jersey. Ze zal in haar stukjes kenmerkende aspecten van leven en werkenTn Amejrika onder de loep nemen. In haar eerste bijdrage steltje zich voor. was dat we allebei Amerika zagen als het land van de dui zend mogelijkheden. We wa ren beiden bereid opnieuw te beginnen. Maar, ook al hadden we geen overspan nen verwachtingen (dachten we), de praktijk viel in het begin toch wat tegen. De kin deren (toen 2 en 3), hadden het moeilijk ze spraken geen woord Engels en mijn man en ik misten onze familie en vrienden. Gelukkig woonden we in de buurt van twee andere Ne derlandse families zodat je in ieder geval nog eens een ge zellig kopje koffie kon drin ken. Wat werk betreft, pakten we aan wat we konden krij gen. Zo heb ik onder andere schoongemaakt, appeltaar ten verkocht, bediend in een Duits restaurant in orginele klederdracht en liefdadig heidsbals georganiseerd, tot ik een baan kreeg op een Ne derlands handelskantoor in New York waar ik aan de slag kon als 'office manager'. Net toen dit kantoor besloot om te verhuizen naar California, hoorde ik van de nieuwe ves tiging van Ahold in Parsippa ny. Er werd een tweetalige assistente voor de president gevraagd. Ik solliciteerde en werd aangenomen en zo be gon ik aan een veelzijdige baan. Over de vele factoren van Ahold USA volgende keer meer. Ruim twintig aandeelhou ders van Ahold brachten begin juli een bezoek aan de Albro Bakkerijen in Zwanenburg. De beleg gers werden geïnfor meerd en rondgeleid door Albro-directeur Teun Winkel en konden zich er op die manier per- Het Groenlogo van Al- bert Heijn is niet mis leidend. Dat is het oor deel van de Reclame Code Commissie, die op 28 juli een uitspraak deed naar aanleiding van een klacht van de Vereniging Milieude fensie. Vrijwel alle on derdelen van de klacht van Milieudefensie zijn ongegrond verklaard. Het Groenlogo informeert de klanten over verbeteringen die Albert Heijn heeft aange bracht aan produkten of ver pakkingen. De voornaamste klacht van Milieudefensie was dat het logo en de slogan Vriendelijker voor mens, dier of milieu' zouden sugge reren dat het produkt of de verpakking waarnaar verwe zen wordt, volledig onscha delijk is geworden voor mens, dier of milieu. Maar volgens de Reclame Code Commissie, waarin consu menten-, reclame- en persin stanties zijn vertegenwoor digd, was het duidelijk dat Al- bert Heijn dat nooit heeft wil len suggereren. Het Groenlo go geeft aan dat een produkt vriendelijker, dat wil dus zeg gen minder schadelijk is ge worden. Ook de klacht van Milieudefensie dat het Groenlogo en de slogan als keurmerken zouden functio neren werd ongegrond ver klaard. De enige aanbeveling van de Commissie betrof het ge bruik van de tekst 'Vriendelij ker voor mens, dier of mi lieu'. Deze omschrijving vond de Commissie niet pre cies genoeg. Daarom zal op de schapkaarten binnenkort de tekst 'Vriendelijker voor mens, dier of milieu' worden weggelaten. De nieuwe schapkaarten geven aan waarom een produkt vrien delijker is geworden voor mens, dier of milieu. Het Groenlogo blijft en wordt op dezelfde manier gebruikt als voorheen. Milieudefensie heeft beslo ten niet in hoger beroep te gaan tegen de uitspraak van de Commissie. Deze column is bedoeld om wat Flitsen uit Amerika weer te geven, verschillen en over eenkomsten met Nederland soonlijk van overtuigen en veel van mijn persoonlijke dat ze hun geld op een uit- indrukken. Maar laat ik begin- stekende wijze hebben nen om me voor te stellen, belegd. Mijn naam is Cornelie Jutte en ik werk voor Ahold USA, de holding company van Ko ninklijke Ahold in Amerika. Hoe ik daar terecht ben geko men? Om bij het begin te be ginnen, vier jaar geleden be sloten mijn man en ik om met onze twee dochters naar Amerika te verhuizen. Waar om? De belangrijkste reden

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 2