L: pagina 12 AHOLD GAAT SAMENWERKEN MET TSJECHEN Ahold-aandelen uit Asko-bezit verkocht Groen-logo mag blijven La Rinascente en de Italiaanse smulpapen GVA- Non Food naar Ede Zeven Zaanse zomer verhalen Femke Timmerman: eerste student Gerrit Jan Heijn Fellowship Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 47e jaargang no. 7 augustus 1990 oplage 50.000 Zie pagina 2 Zie pagina 4 Zie pagina 11 Op 28 en 29 juni waren directieleden en regio directeuren van het Tsjechische Pramen Ostrava te gast op het Ahold-hoofdkantoor. Pramen Ostrava is een staatsbedrijf dat 1.700 levensmiddelenwin kels exploiteert in Noord-Moravië. De di recties van Ahold en Pramen Ostrava onder tekenden een 'letter of intent', waarin de voor nemens voor een lang durige samenwerking werden bekrachtigd. Ahold zal de Tsjechen o.m. kennis op het gebied van le vensmiddelendistributie bij brengen. In de eerste cursus die Ahold organiseert en die in september van start gaat, wordt onder meer aandacht einde van het jaar een defini- geschonken aan de werking tief contract worden gete- van de markteconomie. Naar kend dat nader ingaat op de- verwachting zal nog vóór het tails van de samenwerking. Op de eerste rij van rechts naar links: Ahold RvB-leden F.L Aljlqvist en P.J. van Dun en algemeen directeur van Pramen Ostrava J. Navrdtil Geheel rechts op de tweede rij Ahold RvB-lid C.H. van der Hoeven Via een consortium van banken onder leiding van de Amro Bank en de Deutsche Bank is het pakket aandelen Ahold dat in bezit was van Asko Deut sche Kaufhaus, begin juli verkocht aan diverse beleggers in binnen- en buitenland. De ruim 3 miljoen aandelen vertegenwoordigden een be lang van 13,1% in Ahold en hadden een beurs waarde van ruim 400 miljoen gulden. Met de ver koop, waarbij de Raad van Bestuur van Ahold een belangrijke rol speelde, kwam een eind aan deze onverkwikkelijke affaire. Asko kocht in augustus 1989 een pakket Ahold-aandelen (12%) van het Nederlandse SHV-concern. Op de beurs vergrootte het Duitse bedrijf het belang in Ahold tot ruim 14%. Over deze transacties lichtte Asko het Ahold-be- stuur niet in, hoewel er inde- ze periode besprekingen plaatsvonden over eventuele samenwerking in ERA-ver- band. Toen een en ander uit eindelijk bekend werd, nam Koninklijke Ahold verschil lende maatregelen, waartoe ook de plaatsing behoorde van ruim 100.000 preferente aandelen bij de Stichting Ahold Continuïteit (SAC). De stichting kreeg daardoor stemrecht over meer dan 50% van de uitstaande Ahold-aandelen. Voor een eventuele vijandige overval ler was het daardoor zeer moeilijk geworden om de zeggenschap in het bedrijf te verwerven. Via een kort geding pro beerde Asko vervolgens als nog samenwerking met de ERA-partners af te dwingen, maar de eisen van Asko wer den door de rechter afgewe zen. Ook een tweede proce dure, waarin Asko de rechts geldigheid van de uitgifte en plaatsing van de prefenrente aandelen aanvocht, werd door het Duitse bedrijf verlo ren. Actieve rol Ahold heeft bij de verkoop van de aandelen aan het con sortium van banken en de di rect daarop volgende door plaatsing een actieve rol ge- Vervolg op pagina 2 In het kader van de voorbesprekingen tussen. AJjold en. Pramen Ostrava bracht de Tsjechische minister van Handel en Toerisme onlangs een bezoek aan NederlandZeer geïnteresseerd bekeek zij de scanningskassa's in AH-filiaal, Martinus Nijhofflaan in Delft. V.l.n.r. Ahold RvB-lid P.J.T. van Dun, minister Vlasla Stepovd, AH Areaverkoopleider Frank Sanders en caissière Dia na Kattevilder Femke Timmerman is de eerste studente die een beurs van de Stich ting Gerrit Jan Heijn Fellowship zal ontvan gen. In augustus zal ze vertrekken naar Ame rika om gedurende één semester te gaan stude ren aan Cornell Uni versity in Ithaca in Amerika. Deze univer siteit biedt interessante studiemogelijkheden op het gebied van de detailhandel. „Geweldig, een enorme kans om mijn studie inter nationaal te verbreden en om wat van Amerika te zien", was Femke's eerste reactie. Femke Timmer man is 20 jaar oud en der de jaars studente Neder lands Recht. „Vooral in In ternationaal Recht, Be drijfskunde en Levens middelendetailhandel wil ik mij gaan verdiepen", zegt Femke. De Stichting Gerrit Jan Heijn Fellowship, die vo rig jaar werd opgericht ter gelegenheid van het afscheid van A. Heijn als Ahold-president, stelt jaarlijks een (pleegkind) of echtgeno(o)t(e) van een medewerker van één van Aholds Nederlandse of Amerikaanse werk maatschappijen in staat ;om gedurende één se mester te studeren aan een buitenlandse univer siteit. In even jaren ko men Nederlandse kandi daten in aanmerking en in oneven jaren Amerikaan se kandidaten.

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 1