Zo maar Zo maai Filiaal 1492 in Zaandam pagina 12 Flitsen Aerobic Spuitgast De winkel staat er nu een jaar of vier. En dat is langer dan gehoopt. Volgens schema hadden Dick Rijk en zijn 'crew' al hoog en breed aan de overkant moeten zitten. Maar het gaat in Westerwatering, Zaan dams jongste wijk, niet anders dan elders in Nederland. De bouw van het uit frivool gebogen beton opgetrokken winkelcentrum liep vertraging op. En daarmee de opening van 'de nieuwe Albert Heijn'. Dick Rijk, zonder overigens ook maar het geringste spoortje van chagrijn: „Het wordt november voordat we verhuizen." Hij vergelijkt zichzelf wel eens met een bouwpastoor, Dick Rijk, Maar dan eentje die niet hoeft te bede len, Had hij dat moeten doen - geeft hij eerlijk toe - dan was hij snel afgehaakt. Voordat hij naar Wester watering kwam, begeleidde hij de nieuwbouw van een Albert Heijn- supermarkt in Koog aan de Zaan. ook graag een ommetje per rijwiel maken. Samen met z'n vrouw. „Noem het maar onze grootste hobby. We zitten elk weekeinde wel een paar uur op de fiets. Dat komt, we wonen ook zo mooi. In Heemskerk, vlak bij de duinen. Een rondje Kruisberg verveelt nooit. Maar we rijden ook wel eens naar Egmond, of nog verder, naar Ber gen. Een mooier duingebied dan dat van Noord-Holland bestaat niet." Als Dick Rijk sportief mag worden genoemd dan geldt dat zeker ook voor Irma Stout (28). En boven dien is ze nog creatief ook. Irma, werkzaam op de zuivel, giechelt als ze bekent dat ze zowel graag haakt als handbalt. „Dat komt geloof ik niet zoveel meer voor he?, dat een meisje graag haakt? Maar ik vind het nou eenmaal leuk. 's Winters haak ik hele beddespreien, tafella kens... Alles wat ze me vragen. Net zo makkelijk. Ik denk dat ik het van mijn moeder heb. Die is handwerk- lerares." Handballen doet ze bij ÖDIN in Heemskerk. In het zesde team. Ze moet eerlijk zijn: ze doet het meer voor de gezelligheid dan voor de sport. Maar aan de andere kant: „Een doelpunt maken blijft toch al tijd iets geweldigs. Ik heb op alle plaatsen gespeeld. Vroeger al, toen ik nog bij GVO in Krommenie speelde. In die tijd heb ik eens ge roepen dat het mij niets kan sche len of ik nou op doel sta of in de spits. Maar daar ben ik toch van teruggekomen. Doelpunten ma ken, heb ik gemerkt, is leuker dan doelpunten voorkomen." - Irma werkt nu 3,5 jaar bij Albert Heijn. Negen jaar korter dan Ingrid Buysman die ondanks haar nog maar 28 lentes, al bijna een vetera ne kan worden genoemd. In no- Dick gijk (52) heeft er plezier in een nieuw filiaal op poten te zetten. Dick Rijk: „De hele boel op poten zetten; ik heb daar op een of andere manier erg veel lol in." Hij werd 52 jaar geleden als kaste- leinszoon geboren in 's Heeren- hoek. Een 'muggescheet' op de kaart van Zeeland. Nooit had ie mand van het plaatsje gehoord als Jan Raas er niet woonde, de voor malige profwielrenner die in Dick Rijk niet geheel toevallig een van zijn grootste fans had. ,Jan was in 's-Heerenhoek bijna de buurman van mijn ouders. Een prachtkerel; een prachtige coureur ook. Als je 'm zo tegenkomt, is het een vrij klein kereltje eigenlijk. Valt hij nau welijks op. Maar op de fiets was hij plotseling een geweldenaar. In al lerlei opzichten." Op de televisie was (en is) wielren nen Dick Rijks favoriete sport. Hij heeft er vaak vrije middagen voor opgenomen. En zo lang het maar geen race-partij wordt, mag hij zelf Irma Stout 28) doet fanatiek aan handballen: „Doelpunten maken, is leuk. vember 1978 trad de blonde West- zaanse in dienst als vervangend hoofdcaissière, een stap waarvan ze nooit spijt heeft gehad. Integendeel. Na haar huwelijk op 16 augustus zal ze dan wat gas te rugnemen ('Ik werkte 40 uur per week en dat worden er 25'). Aan vertrekken denkt ze nog lang niet. Een aerobic-fan, Ingrid, nadat ze eerst jarenlang aan jazzballet heeft gedaan. Verder mag ze graag een kruiswoordpuzzeltje oplossen en neemt ze van tijd tot tijd een of andere streekroman ter hand. Jan netje Visser, Anke de Graaf, dat soort werk. Aan die boekjes waarin de knappe chirurg het op slinkse wijze aanlegt met de frisse nieuwe verpleegster heeft ze ook niet be paald een hekel. Lachend: "Het is natuurlijk allemaal erg voorspel baar, maar is dat erg dan?" Na haar huwelijk op 16augus- 'Dank, zij' een hernia bracht tus neemt Ingrid Buysman (28) Ruud Kernkamp (28) het tot wat minder uren voorhaarre- FMA. „Noem het maar een geluk. kening. bij een ongeluk... Wouter van Arkel is do! op Griekenland I lij is er geboren, maar niet opgegroeid. Jammer dat para-sailing achter een race boot zo duur is. want anders deed ze dat elke dag. Ze steeg tij dens een vakantie op Korfu voor het eerst op en wist niet wat haar overkwam 'zo gaaf vond ze het. Ze gaat er vast nog wel eens een keer naar terug, naar dat Korfu. Net als naar Kreta trouwens waar ze een jaar of twee geleden was. Helemaal te gek, dat Griekenland. Altijd blau we lucht, heerlijke stranden en je kunt tenminste nog eens ergens naar toe ook. Iets wat Wouter van Arkel haar na zegt. Niet helemaal onlogisch, want de assistent-afdelingschef Houdbaar werd 28 jaar geleden in Athene geboren. „Maar ik was nog maar net een jaar toen ik ben gea dopteerd. Mijn vader was een Ne derlander; mijn moeder een Joego slavische. Ik ben opgegroeid in Haarlem, spreek totaal geen Grieks, maar toch trekt het land me op een of andere manier ontzet tend. Samen met m'n vriendin heb ik een heel programma opgesteld om tijdens de vakanties zoveel mo gelijk eilanden te bezoeken. We zijn al op Rhodos, Kreta en Korfu geweest." Dit jaar reizen Wouter en zijn part ner naar Kos, „want dat ligt lekker centraal." Het is de bedoeling van uit Kos per boot naar allerlei ande re eilanden te varen. „Ik heb drie weken de tijd en in die periode willen we zoveel mogelijk zien. Om strand geven we niet zoveel. Ik heb er niet echt een hekel aan, maar om nou de hele dag een beetje in die zon te liggen bakken.. Nee. Ik ben eens een keer naar zo'n strand in Spanje geweest. Het was de eerste keer en meteen de laatste ook. Niks voor mij." Een opmerking waarmee je bij Al bert Helfensteijn (21) niet hoeft aan te komen. Spanje? Prachtig! Hij gaat er dit jaar tenminste opnieuw heen. Samen met wat vrienden in de auto. Eerst even naar Italië en dan huppekee, op naar Spanje. Ja dat is een aardig stukkie rijden. Maar ze zijn met z'n drieën, dus dat is geen probleem. Bovendien heb ben ze een tentje. Worden ze moe, dan stoppen ze toch zeker? Hij kwam een jaar of drie geleden bij Albert Heijn. Als vakkenvuller; in het filiaal Westerwatering. Dei hele week naar school (MAVO, HA VO, MTS) en dan zaterdag werken. Heeft hij dat nooit als zwaar erva ren. Waarom zou hij? De laatste ja- S ren is hij nog spuitgast bij de Zaan- damse brandweer geworden ook.i En reddend zwemmer bij de red dingsbrigade in recreatiegebied 'tj Twiske in Oostzaan. En EIIBO-er. Albert, de verbijstering op het ge zicht van de interviewer ziend.} „Het is echt allemaal vanzelf ge gaan. Als je iets leuk vindt, dan kost het geen moeite." Maar het vraagt wel veel tijd. Zoals veel hobby's trouwens. Ruud Kern kamp (28) kan er over meepraten. Vorig jaar kocht hij een zeilboot, een Centauer, om lekker wat te spelevaren. Wist hij veel. Voordat i hij wist, was hij er met z'n vriendin elk weekeinde mee bezig. Mast een pietsje naar achteren, zeil een beetje hoger... „Ik merkte dat ik] nogal fanatiek was. Ik wilde hoe dan ook, de snelste Centauer van het Alkmaarder Meer worden." Of het reeds zover is, kan hij niet helemaal beoordelen. Ruud lag een tijd 'plat' wegens een hernia. Roti tijd. Maar anderzijds.. „Ik stond in de groente en zuivel in Kromme-; nie. Dat kon plotseling niet meer1 voor mijn rug. Ik heb toen ge-1 vraagd of ik een opleiding kon krij gen, FMA dus. Dat kon. Ik heb achti weken aan de Vermiljoenweg ge zeten en nu zit ik hier. Als FMA, het bevalt mij uitstekend. Als ik geen hernia had gekregen... Noem het i maar een geluk bij een ongeluk. Albert Helfensteijn (21„Alsje iets leuk. vindt, dan kost het geen moeite. Guido van Dijk (19): „Ik vind het erg leuk in een winkel te werken. Of het met Guido van Dijk dezelfde! kant zal opgaan, hoor je Guido zelf' niet zeggen. Maar wie weet. De 19 jarige Zaankanter begon als zater daghulp in de vulploeg van het Zaandamse filiaal aan het Anker- smidplein en behoort nu tot 'de vaste ploeg' van Westerwatering. Een loopbaan als kruidenier lijkt in het verschiet te liggen. Guido im mers hoopt over twee jaar examen! te doen voor de Detailhandel*! school in Amsterdam. „Ik vind heli erg leuk in een winkel te werken." Z'n vrije tijd brengt Guido vooral! door in sporthallen. Niet dat hij: niet graag eens een zaterdagavond-; je gaat stappen, maar twee seizoe nen geleden ontdekte de voormali-; ge voetballer de volleybalsport. Hij! werd lid van Argus „en ja het gaat steeds beter". De 192 centimeter1 lange middenaanvaller speelt nui nog in het zesde team, maar streef! naar zo hoog mogelijk. Hoopvol: „Ten eerste ben ik nogal een flinke springer en bovendien groei ik nogi steeds. Dat is een groot voordeel als volleyballer." Als vakkenvuller trouwens ook.

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 12