Werkmaatschappijen 570.000 broodjes uitgesmeerd bij AH-filialen Winnaars AH Letterlijk Derde voetbal toernooi Meester AH-VLOOT VOOR DE WIND §§|lbert Heijn Unieke introductie nieuwe soorten broodbeleg Meester pagina 10 Flitse Hazelnoot- en butter- scotchhagel, choco-, cocos- en amandelpas ta, pindakaas sesam en pikant, en Yucatan en boekweithoning. Deze acht nieuwe broodbe legsoorten van het AH- huismerk zijn in week 25 met succes geïntro duceerd in de AH-filia- len. Rondom de intro ductie zijn in de win kels complete ontbijt- shows gehouden waar op de consument en thousiast heeft gerea geerd. Wat er zoal komt kijken bij de ontwikke ling en introductie van nieuwe produkten, in bijgaand artikel meer. De voorjaarspromotie van Albert Heijn, het A LetterSpel, bood ook de medewerkers een kat om prijzen te winnen. Er was een speciaal spe Letterlijk, voor alle AH-medewerkers. Per area w; er een aantal prijzen te winnen. In dit nummi geven we een lijstje met de namen van de wi] naars. In het volgende nummer van Flitsen zulle we wat nader ingaan op zowel het AH Letterlijk a het AH LetterSpel. Hoofdprijs winnaars (1 week Mallorca) J. C. Ausma-v.d. Stadt, fi liaal 1251 Beverwijk; M. ter Horst, filiaal 1108 Arn hem; J. Kolkman, filiaal 1456 Sassenheim; H. van der Eist, filiaal 1023 Oss en R. Franken, filiaal 8738 Hilvarenbeek. Tweede prijswinnaars (1 week België) GJ. Bierman-van Meel ren, filiaal 1496 Hoorn; I Abbink, filiaal 1493 Almi lo; J. Strating, filiaal 114 Gorinchem; H.M. Kommi ren, filiaal 1522 Weert e J. Greveling, filiaal 874 Gendt. Meester in Wijhe organiseer de dit jaar voor de derde maal een voetbaltoernooi. Op 9 ju ni kwam een aantal ploegen van diverse bedrijven in de omgeving bij elkaar op sport complex Overwetering in Olst. Ahold was op dit toer nooi flink vertegenwoordigd. Deelnemende teams waren: Wolff (runderslachterij in Twello), Van Eist (Boekbin derij in Apeldoorn), Booy (Transportbedrijf in Twello), E.S.A. (runderslachterij in Apeldoorn), DC Zwolle, DC Zaandam met twee teams, DC Tilburg, Albro, Marvelo, Albert Heijn in Zwijndrecht, CS Groenlo en Meester in Wijhe met twee teams. De sportiviteitsprijs sleepte DC Tilburg in de wacht. Het DC Zwolle mocht de beker voor de eerste prijs dit jaar in de prijzenkast zetten. Volger één van de organisatorei Cees Ripperda van Meeste was het een geslaagd toei nooi. Hij hoopt in ieder gev: dat het een nog jaren teruj kerend toernooi zal zijn. De twee teams van Meestem staand v.l.n.r. E. Roelofs, l Grotenhuis, J. Schuilema, Horstman, H.J. Bronsink, MeijermanJ. Schalen, G. va Werven. Zittend: D. Leur in H. Brouwer, H. DoUekamp, Arends, J. Wesseling, R. Sedot boen, H. Smit. B. staand v.l.n.r. B. Broekho K. Zemitz, G Rorije, B. Kol J. Kappert, T. Dollenkam\ J. Bruggeman. Zitten T. Knol, W. Peppelenba E. Dillen, O. Aydemi GJ. Bruggeman, H Liefers MÉÉ Vlnr: Harry Brujniks, Egbert Vlug (Marvelo-medewerker), Wenk Dokman, Andrede Vries (Marve- lo-medewerker) en Jack Melis bij de produktielijn van pindakaas sesam zen voor nieuwe soorten pin dakaas, honing en hagelslag om die markten nieuw leven in te blazen en voor chocola depasta om het nu nog kleine marktaandeel te vergroten. „De klant is 'in' voor nieuwe ontwikkelingen. Dat is duide lijk gebleken uit eenmalige acties", vertelt Melis. De motor achter de produkt- ontwikkeling is John Ooster huis, hoofd Ontwikkeling Kwaliteit Marvelo geweest. Alle nieuwe produkten zijn gedurende twaalf weken ge test bij het AH-filiaal in Een jaar voor het ontwikkelen van acht nieuwe soorten eigen merk-broodbeleg, gereedmaken van produktieiijnen en de introductie, is een zeer korte tijd. Dat hebben veel medewerkers van de Commerciële afdeling van Albert Heijn en van het produktiebedrijf Marvelo geweten. De laatste we ken voor de introductie is alles op alles gezet om de nieuwe AH-soorten chocopasta, hagelslag, ho ning en pindakaas op tijd in de winkels te krijgen. Zoals het hoort, hebben klan ten van die voorbereidende heksenketel betrekkelijk weinig gemerkt. En zoals be loofd in commercials konden zij tijdens ontbijtshows in de AH-filialen genieten van broodjes met het nieuwe lek kers. In totaal zijn naar schat ting 570.000 broodjes uitge smeerd. De introductie in week 25 is geslaagd. De ver koop in de eerste twee we ken erna lag zelfs iets boven verwachting. Toch wordt daaraan niet te veel waarde gehecht. „Die periode is daarvoor te kort", aldus pro- duktgroep-manager Harry Bruijniks (35) van commer ciële zaken bij Albert Heijn. Plan Samen met de 31-jarige Jack Melis, assortimentsmanager van onder andere broodbe leg, heeft Harry Bruijniks in februari 1989 het plan voor nieuwe broodbelegsoorten gepresenteerd. Hoofdlijnen van dat plan waren: de restyling van de eigen merk verpakkingen (meer eigen gezicht) en de mogelijke in voering van nieuwe produk ten. „Het huismerkbeleid van Albert Heijn in broodbeleg is zeer succesvol. Albert Heijn kan trots zijn op de bereikte eigen merk-positie met hoog rendement. We worden steeds vaker geïmiteerd door andere huismerken. We zijn nu een autoriteit en marktlei der op dat gebied. Omdat we dat willen blijven, moeten we vernieuwen", aldus Bruij niks. Uit het grote: assortiment broodbeleg is bewust .geko- - Weesp. Enkele soorten zijn weggehaald en andere zono dig aangepast. Uniek. Zo noemt Harry Bruij niks de onverwachte samen werking met A-merk-fabri- kant De Ruyter. „De Ruyter had dezelfde ideeën om de hagelslagmarkt te vernieu wen als wij. We hebben afge sproken dat we elkaar wat smaken betreft niet in de wie len zouden rijden." Zowel De Ruyter als AH heb ben daardoor verschillende soorten hagel op de markt kunnen brengen. Wat Bruij niks betreft is het een zeer gezonde samenwerking met een A-merk-fabrikant ge weest die zeker voor herha ling vatbaar is. Produktmanager Henk Dok man (31) van Marvelo is voor Jack Melis dé contactpersoon van het produktiebedrijf ge weest. In de produktie zijn door de te korte voorberei dingstijd onverwacht en op het laatste moment enorme moeilijkheden ontstaan. Door inzet van velen was er slechts één week sprake van leveringsproblemen. Dok man: „Zo'n snelle introductie is voor ons een zeer leerzame ervaring geweest. De volgen de keer zullen we iets meer tijd reserveren voor de ver schillende stappen in het ont wikkelingsproces." De introductie van de acht soorten was een groot suc ces, niet alleen voor klanten maar ook voor het eigen per soneel. De filialen hebben na melijk introductiepakketten met zes van de acht soorten gekregen voor eigen gebruik. Wat de toekomst van nieuwe produkten betreft, wordt verwacht dat het marktaan deel van de eigen merk-arti- kelen zeker blijft gehand haafd. Zeventien schepen versche nen aan de start van de twee de Albert Heijn IJsselmeer zeilwedstrijd, die op zaterdag 16 juni werd gehouden. Win naar in de categorie scherpe jachten werd Hoofd Perso neelszaken Operations Paul JansenWinnaar in de cate gorie platbodems werd J. Bouwens, eigenaar van de AH Franchisevestiging in Spaamdam 3i!ÈiJt3nn$aEHêïiH2f53M.8til

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 10