Verjongingskuur voor Etos-magazine Ahó d iülofon Etos start met werkgroep Milieu Giant opent nieuwe superstore in Virginia ALBRO-BAKGEMAK VEROVERT DE WERELD Meester verwijdert PVC uit verpakkingen pagina 2 Flitsen FLITSEN Personeelsblad Koninklijke Ahold nv juni 1990 47e jaargang no. 6 verschijnt 11 x per jaar Oplage: 50.000 Redactie secretariaat Mw. J. Hammond Albert Heijnweg 1 KA 250 1507 EH Zaandam Tel. 075-595724 REDACTIE FLITSEN G. van Breen Marketingcoördinator AMS HK 1708, 075-592240 H. Dokman Marketing Services Marvelo P 410, 075-593253 Mw. S. Fijn van Draat Directoraat P&O KA 104, 075-595748 W. van Geffen AH-filiaal 1133 075-172528 N. Hupkens Filialenbureau AH HK 803, 075-592552 H.S. Kolsteeg Marketing Services GVA, Ede 08380-78922 E. Muller (hoofdred.) Public Relations KA 248, 075-595720 Mw. M.M. Raap Speciaalzaken Ahold P 545, 075-593226 A. de Roo PR-Bureau Van Hulzen A. Schoen, R.P. van Straten Public Relations KA 251, 075-595727/ 595731 Vervolg van pagina 1 Ahold-dochter FNS belang stelling getoond voor Bakge mak. Winkel: „Ook daar heb ben we een presentatie ge daan. Tevens zijn de eerste contacten gelegd met leve ranciers die de Bakgemak- produkten in licentie zouden kunnen gaan maken. De Ame rikanen zijn overtuigd van de voordelen. Terecht, zeg ik dan als Bakgemak-zcndeling: ons evangelie is het beste. Op dit moment worden de mo gelijkheden door de Ameri kanen bekeken." Zegetocht Ook in Nederland is het ein de van de zegetocht van Bak- gemak nog lang niet in zicht. Bake off-afdelingen in Albert Heijn-winkels kunnen dank zij het procédé toe met min der ruimte, zodat het aantal potentiële bake off-filialen sterk is toegenomen. Albro bake off-manager Loek Steen- land: „Het oude concept vroeg 65 m2, het nieuwe slechts 30 m2. Kleinere filia len komen daardoor ook in aanmerking voor bake-off. Er zijn nu bijna 100 bake off-fi- pografie. Tot nu maakten we in het Etos-magazine gebruik van een vrij zakelijke letter. Het nieuwe lettertype dat we op de redactiepagina's gaan gebruiken is een verfijnde cosmetische, moderne letter. Een andere verandering is dat we meer met fotografie gaan werken. De teksten worden korter, waardoor de verhouding tekst en beeld meer in evenwicht komt. In de laatste nummers hebben we daarmee al geëxperimen teerd. Het blijkt dat het blad daardoor beter gelezen wordt." Aan advertenties die in het blad worden geplaatst zullen hogere eisen worden gesteld, zodat de nieuwe stijl op alle pagina's kan worden doorge voerd. De verhouding tussen advertenties en redactionele pagina's blijft hetzelfde. Toch zal de inhoud van het blad enige verandering onder gaan. „In de toekomst komt er meer ruimte voor zaken die de mannelijke lezers interes seren, bijvoorbeeld artikelen over mannencosmetica. Maar het blad zal zich toch met nadruk op vrouwen blij ven richten. Er wordt meer aandacht besteed aan ge zondheid door middel van bijvoorbeeld medische ru brieken of artikelen over ho meopathie. Uit onderzoek blijkt namelijk dat er grote behoefte is aan dit soort in formatie. Voor die artikelen zal zo nodig gebruik worden gemaakt van externe deskun digen. Verder krijgt ieder nummer nadrukkelijker dan vroeger een bepaald thema. Dat kan een speciale gebeur tenis als moederdag zijn, maar ook thema's als geuren of mondverzorging kunnen daarvoor in aanmerking ko men. Het vijftigste nummer is grotendeels gewijd aan ge zondheid. Voor dit alles is het redactieteam van het Etos- magazine gedeeltelijk ver nieuwd en bovendien uitge breid met een bureauredac trice. Er is nog een verandering die zeker de moeite van het ver melden waard is", merkt de heer Tromp op. „Vanaf het vijftigste nummer zal de om slag van het Etos-magazine regelmatig gebruikt worden op het sfeermateriaal dat we in de winkel gebruiken, zoals affiches en borden. Zo moge lijk gebruiken we dat beeld ook weer voor advertenties, folders en draagtassen. Op die manier vinden we de sfeer van het blad dus terug in de winkel waardoor de herkenbaarheid nog groter zal worden." Ahold en haar werkmaat schappijen werken aan een schoner milieu. Zo is Etos in 1989 actief bezig geweest met het verwijderen van CFK-houdende produkten uit het assortiment en heeft de afdeling Milieuzorg na mens Etos een aantal presen taties voor collega's uit de drogisterij/parfumerie-bran che georganiseerd. Als ver volg daarop is Etos begin dit jaar gestart met een interne werkgroep Milieu. Doel van de werkgroep is tot een ge structureerde en effectieve milieu-aanpak te komen als mede het milieubewustzijn intern te bevorderen. De werkgroep gaat van start met een grondige inventarisatie van assortiment en werkwij zen. Op basis daarvan zal een actieplan van maatregelen worden opgesteld dat de ko mende jaren zal leiden tot mindere belasting van het milieu. In de werkgroep zijn, naast de afdeling Milieuzorg van Ahold, de afdelingen Etos Commercie, Operations en Public Relations vertegen woordigd. Vleesverwerkend bedrijf Meester bv te Wijhe is er als eerste bedrijf in Neder land in geslaagd de stoffen PVC (polyvinylchloride) en PVDC (polyvinyldich- loride) in zijn verpakking folie te vervangen door stoffen met dezelfde ei genschappen, maar die niet schadelijk zijn voor het milieu. De PVD- en PVDC-loze folie is in nau we samenwerking met de fabrikant ontwikkeld en is vanaf mei 1990 in gebruik voor het verpakken van al le zuurstofarm verpakte gesneden vleeswaren bij Meester. Op jaarbasis gaat het om zo'n 65 miljoen verpakkingen. Meester le vert met het vervangen van PVC en PVDC een be langrijke bijdrage aan het verminderen van de mi lieu-risico's. Het eenenvijftigste nummer van Etos-magazine, dat in de nazomer van 1990 uitkomt, steekt in een nieuw jasje. Zowel de omslag als het binnenwerk zullen er compleet anders uitzien. In de laatste nummers werd al voorzich tig geëxperimenteerd met elementen van de nieuwe vormgeving. Het blad wordt elf keer per jaar in een oplage van maar liefst 1,9 miljoen exemplaren ver spreid. Over het hoe en waarom van de verjongingskuur spreken we met Willem Tromp, commercieel manager van Etos. Willem Tromp: „We vonden dat het Etos-magazine slijta- geverschijnselen begon te vertonen. Met name de om slag van het magazine was aan verjonging toe. Niet dat we commentaar van onze le zers hadden gekregen. Maar zover moet je het natuurlijk ook nooit laten komen. Van daar dat we gekozen hebben voor een nieuwe lay out van de omslag dat er fris en eigen tijds uitziet. Het thema van elk nummer springt er op de nieuwe cover duidelijk uit. Er wordt gebruik gemaakt van een totaal ander letterty pe. Door het nieuwe uiterlijk krijgt het blad nog meer het karakter van een magazine. We zijn ervan overtuigd dat het daardoor meer tot lezen zal uitnodigen." Tromp: „Zo wordt de inhoudspagina toe gankelijker gemaakt en is er gekozen voor een andere ty- Giant Food Stores (GFS), met 52 winkels de kleinste win kelketen van Ahold in de Ver enigde Staten, heeft zijn naam weer eens eer aange daan. In Winchester (Virgi nia) verbouwde GFS een Martin's supermarkt tot een superstore met een opper vlakte van ruim 5.300 m2 De winkel is daarmee de grootste supermarkt van GFS. Na de Martin's in Hagerstown (Maryland) is dit de tweede Giant-winkel in de nieuwe serie grote superstores voor de jaren negentig. De ver bouwde supermarkt biedt werk aan meer dan 200 me dewerkers. Het assortiment bestaat uit 25.000 verschil lende artikelen. Verder bevat de winkel onder meer een apotheek en een videover- huurcentrum. Op 1 mei, de dag van de heropening, liep het storm: meer dan 3 300 klanten kwamen hun kar retjes vullen in de super store. lialen. Dat aantal zal dank zij Bakgemak kunnen groeien tot 150." Sinds enige tijd le vert Albro ook aan Grootver bruik Ahold (GVA) en wordt er onderhandeld over le veranties aan enkele vlieg tuigmaatschappijen. Het succes van Bakgemak heeft ertoe geleid dat de om zet van de diepvriesdeegbak- kerij al 20% hoger ligt dan vorig jaar werd begroot. Er wordt momenteel dan ook gesproken over de aanschaf van een tweede diepvries tunnel om de capaciteit te verdubbelen. Het aantal werknemers in de nieuwe bakkerij is inmiddels geste gen van 22 naar 32. Steen- land: „Bakgemak heeft de stoutste verwachtingen over troffen, zowel bij klanten, collega's als bij ons. Nu al doen we 30% van de omzet in Bakgemak. Volgend jaar is dat 50%. Hoe ik het succes verklaar? De versheid. De consumenten willen vers brood. Verser dan met Bakge mak kan brood niet zijn. Het is nog warm als het over de toonbank gaat. En warm is vers. Zo zit dat."

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 2