IdSüffcar Zo maar Zo maar AH-filiaal 1285 in Rotterdam/B everwaard i- pagina 16 Flitsen De vroeg ingetreden zomerse omstandigheden zijn duidelijk merkbaar in filiaal '1285 aan deRioijnauwensingel in de Rotterdamse wijk Beverwaard. De moderne winkel ademt een zomerse sfeer. Mooi uitgestalde verse zomergroenten, ijs in de aanbieding en extra fris en bier in blik op de winkelvloer Jack Sins is bedrijfsleider van filiaal 1285. De ras-Brabander is een gezellig en gedre ven verteller, druk bezig met het profileren van Albert Heijn in de wijk. „Lokale marke ting noem ik het maar." Beverwaard is een betrekkelijk jonge wijk waar nog veel van de grond moet komen. Wij proberen daar met AH actief aan mee te werken. Daarom zijn we twee jaar geleden gestart met een actie onder het motto: We zitten niet stil bij AH Rotterdam Bever waard. Prijsjes voor de bejaardenbingo, ei gen klantenacties maar ook de deelname aan het buurtoverleg horen daarbij." Jack rijdt dagelijks op en neer tussen het Brabantse Made en Rotterdam. Hij is gebo ren en getogen in Made en niet snel van plan te vertrekken. „Het is er landelijk, ver van alle drukte en dicht bij mijn familie en ken nissen. En die spelen een erg belangrijke rol in het drukke bestaan van een bedrijfslei der", zegt hij met een brede glimlach om de mond. Vrouw en kinderen vormen Jack zijn lust en zijn leven. „Die twee gezonde vlegels maken het leven compleet", zegt hij met vaderlijke trots. Jack Sins is een gezellige en gedreven verteller. In zijn vrije tijd was Jack jarenlang een ver woed wielrenner en niet zonder resultaat. In menige koers rond de kerktoren was Jack van voren te vinden. Nadat hij vorig jaar de Ronde van Made, 'een thuiswedstrijd', op zijn naam wist te schrijven, is hij het wat rustiger aan gaan doen. „In de trainingen ben ik duidelijk wat tandjes teruggegaan. Wielrennen is ondergeschikt aan m'n werk en zeker aan m'n gezin." Maar een sportman moet zijn energie kwijt kunnen. „En het is goed om iets te kunnen nastreven." Na de zomer begint hij dan ook aan een studie bedrijfskunde aan de Open Universiteit. „Via deelcertificaten wil ik mijn kennispakket uitbreiden. Logistiek, or ganisatiekunde en andere vakken, ik ga er weer eens lekker tijd voor vrijmaken." Wat het streven dan is? „Wat me wel aanspreekt is om nog eens bedrijfsleider van een groen- tencentrale te worden." Johan van de Zande werkt sinds twee jaar als assistent-bedrijfsleider en heeft duidelij ke ambities in de richting van het bedrijfslei derschap. Het is een man met opvallende eigen ideeën. Zo loopt hij elke morgen een 'rondje kwaliteit'. Aan de hand van een checklist gaat hij na of bijvoorbeeld de vlag gen buiten hangen en de koelvitrines de juiste temperatuur hebben. Johan kwam te gelijk met bedrijfsleider Jack Sins over uit Capelle aan de IJssel. ,Jack heeft me meege nomen. Hij heeft me veel geleerd en we Johan van de Zande loopt elke morgen een rondje kwaliteit". weten precies wat we aan elkaar hebben. We hebben al tegen elkaar gezegd dat het voor onze ontwikkeling binnen Albert-Heijn misschien goed zou zijn als we eens afscheid nemen." Ook thuis is het AH wat de klok slaat. „Het is wat je noemt een AH-huwelijk. Mijn vrouw is caissière bij AH in Barendrecht. Toch we ten we de gesprekken over AH te beper ken." In zijn vrije tijd is Johan aan de water kant te vinden. Hij noemt zichzelf een fana tiek visser. „Voor mij is het niet de sport om zoveel mogelijk zware vissen te vangen. Ik vind het prachtig om bij nacht en ontij, in alle rust iets te vangen. Je bent in de vrije natuur en hebt van niemand last. Dat is het mooie van vissen", vindt Johan. Zoals je dat van een slager verwacht, loopt ook Evert Olthof op klompen door het be drijf. De jonge slagerij-medewerker, Eef in het dagelijks gebruik, heeft de liefde voor het slagersvak niet van een vreemde. Beide opa's waren slager en van jongsaf hielp hij zijn vader in de eigen slagerij. „Toch was het niet m'n eerste keus. Ik ben ooit begonnen aan de MTS-werktuigbouw. De bedrijfslei der van de AH bij ons in het dorp kwam bij mijn vader in de winkel en vertelde dat AH slagers nodig had. Omdat de MTS me niet beviel heb ik me bij de slagersopleiding van AH aangemeld. Ik heb er nog geen seconde spijt van gehad." Ook Evert heeft weinig zin om op zijn lauweren te rusten. Hij wil ver der, dat is duidelijk. In september begint hij met de opleiding tot assistent afdelingschef en hoopt aansluitend door te kunnen gaan tot afdelingschef. Tegelijkertijd wil hij pro beren ook een managementopleiding te vol gen. Je kunt het zien ais een soort hobby. Ik vind het leuk om er nieuwe dingen bij te leren. Het slagersvak is prima, maar er is meer. Daarom heb ik m'n vader ook eerlijk gezegd dat ik liever kies voor de doorgroei kansen die AH me kan bieden dan dat ik thuis de zaak overneem", vertelt Eef. Ook in zijn vrije tijd leert Eef graag wat bij. Samen met zijn vriendin heeft hij twee dagen eer der afgedanst voor brons. „We hebben het gehaald en we hebben besloten door te gaan voor zilver." Wanneer hij de gang inloopt, blijkt hij zelfs op klompen nog soepel te lopen. Een klein half jaar werkt Rosa van Wijtvliet nu afwisselend op de afdelingen deli, kaas en brood. Na een periode van zeven jaar is zij weer aan het werk gegaan. „De kinderen zitten nu op school en ik wilde weer onder de mensen zijn." Het werk in de winkel is haar niet vreemd. Zij stond eerder achter de toonbanken van drie verschillende super markten en in een kaaswinkeltje in Rotter- Inge Verbogt: „Ik. wil graag laten zien wat ik waard ben. de politie. Dat heeft me altijd geboeid. Vroe ger waren het de handboeien en de pistolen die me aantrokken, nu zijn het meer de hulp verlening en de spanning van het politievak- die me blijven trekken." Ze moet dan wel eerst nog haar MAVO-diploma halen. „Ik ben nu druk bezig voor de deelcertificaten Engels en wiskunde. Engels is niet zo'n pro bleem, want mijn moeder is Engelse. Alleen wiskunde is heel moeilijk. Doordat ik het niet allemaal snap vind ik het ook veel min-, der leuk." Reislustig is ze ook. Ze kijkt nu al uit naar de zomervakantie in Engeland, wan neer ze bij haar familie op bezoek gaat. „En het afgelopen weekend ben ik voor het eerst in Parijs geweest. Een machtige stad waar ik beslist nog een keer heen ga. Een weekend is veel te kort. Ik weet nu al niet meer wat ik allemaal heb gezien." 'Heer Van der Laan kassa 2', klinkt het een aantal keren tijdens het gesprek met de 19- jarige Rinus van der Laan. „Hier heb ik geen opdracht voor gegeven", zegt hij ver ontschuldigend. Na twee jaar vulploeg in filiaal Keizerswaard, kwam Rinus in juli 1988 bij filiaal Beverwaard. „Een leuke overstap, ook omdat ik hier woon en dus veel van de klanten ken", vertelt Rinus. Hij Evert Olthof loopt op klompen door het bedrijf. Rosa van Wijtvliet is na een periode van zeven jaar weer aan het werk ge gaan. dam. Na een half jaar begint ze de verschil len duidelijk op te merken. „Het is hier alle maal fijn geregeld. Al snel werd me gevraagd of ik het als moeder van twee kinderen alle maal kon bolwerken. Nou dat was me dus nog nooit eerder gevraagd", stelt zij tevre den vast. Een 32-urige werkweek valt, zo blijkt uit haar verhaal, best te combineren met huishouden en gezin. „Mijn man is po litieagent en heeft onregelmatige diensten. Hij doet ook een deel van het huishouden. Daarbij komt dat we geen 'slaaf van ons huis zijn. Als het mooi weer is, trekken we ook heel gemakkelijk de deur achter ons dicht." Tussen de middag gaat Rosa, die om de hoek woont, vaak naar huis om met man en kinde ren te lunchen. Rosa is nu verkoopster 1 en studeert voor verkoopster 2. „Ik vind het leuk om weer met wat nieuws bezig te zijn maar het staat voor mij niet op de eerste plaats. Ik ben heel blij dat ik hier kan werken, met leuke collega's en in een prima sfeer." Inge Verbogt behoort met haar 18 jaar tot de jongere garde van filiaal 1285. Via haar moeder, filiaal-management-assistent in Rotterdam Beverwaard, hoorde zij dat er een plaats voor 32 uur vrij kwam. Inge werk te op dat moment part-time bij een ander AH-filiaal en bedacht zich geen moment. Zij werd aangenomen als caissière en begint in september aan de opleiding tot assistent afdelingschef. Zij wil graag laten zien wat ze waard is. „Ik ben jong en krijg de kans een opleiding te doen. Dan wil ik ook graag laten zien wat ik kan." Zij wil verder binnen All, maar toch Misschien wil ik nog steeds bij „Helaasgeen kaartje voor de Rolling Stones kunnen bemachtigen zegt Rinus van der Laan met spijt. koestert plannen om later voor zichzelf te beginnen. „Een eigen slijterij lijkt me prach tig. Maar eerst wil ik hier verder komen en ondertussen de nodige ondernemerspapie ren halen." Rinus is duidelijk een jongen van deze tijd. 's Avonds is hij buiten te vinden op de pas aangeschafte mountainbike. „Nu fiets ik er nog gewoon mee op de weg. Maar ik neem de fiets mee op vakantie en ben van plan om er dan echt gebruik van te maken." Lang heeft Rinus getwijfeld of hij zijn spel computer zou verruilen voor een PC. „Ik heb nog steeds geen spijt van de investering gehad." Hij gebruikt de PC dan ook inten sief. Zijn huiswerk maakt hij er op, hij maakt eigen programma's en ook de spelletjes ver schijnen nog steeds op het beeldscherm. Naast de fiets en de PC vindt hij ook nog tijd voor muziek. „Ik ga graag naar concerten als ze tenminste een beetje betaalbaar zijn en als er kaarten te krijgen zijn. Want voor het optreden van de Rolling Stones was ik dus te laat om een kaartje te bemachtigen. Er zit niks anders op dan die avond thuis maar een plaat van hen te draaien."

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 16