Werkmaatschappijen De HIC Inkoopcentrale pakketleverancier voor stations restauraties 55 Nieuw laboratorium bij Meester in Wijbe Grootverbruik Ahold Meester Door hoge eisen van consument steeds meer onderzoek nodig pagina 14 Flitsen De HIC Inkoopcentrale te Breukelen, een werk maatschappij van Grootverbruik Ahold, is door de grootste horeca firanchise-organisatie van Neder land, 'Het Station' Restauraties, aangewezen als pakketleverancier. Naast het complete huisstijl programma van 'Het Station' (bekers, servetten, e.d.) le vert HIC nu ook alle portie verpakkingen, alsmede pa pierwaren en disposables. Ook het gedeelte droge krui denierswaren is bij HIC on dergebracht. Het samenwerkingsverband tussen beide organisaties werd 26 april jL officieel be klonken. „Wij hebben voor HIC gekozen omdat het as sortiment en de service die HIC ons biedt het beste aan sluiten bij het verwachtings patroon van onze Inkoop Commissie. Onze keus voor HIC is mede beïnvloed door de positieve ervaringen die wij de afgelopen jaren heb ben opgedaan door onze sa menwerking op het gebied van dagverse produkten en (gedeeltelijk) bereide voe ding", aldus de heer FA. Reitsma (F B manager) van 'Het Station' Restauraties. De HIC Inkoopcentrale is ge specialiseerd in het leveren van goederen en diensten aan de Nederlandse horeca- markt. „Wij als HIC bieden een assortiment, service en prijsstelling die goed aanslui ten bij de wensen van de di verse horecabedrijven in Ne derland. Ons totaal concept is uniek. Vooral grote ketens hebben er belang bij dat zij een partner hebben, die in hun specifieke concept mee denkt", aldus de heer W.P. Vos, manager Special Ac counts van de HIC. Zittend (v.l.n.r.) ARA van Engelen (alg. dir. Servex) en P.J.M. van Stekelenburg (alg. dir. GVA). Staand (v.l.n.r.)J..II. Keldennan (dir. Hoofdgroep vers GVA). W.P. Vos (man.spec. accounts HIC), P.A. Reitsma F&B man. Servex), W.J.J.M. Scboltes (dir. Hoofdgroep HorecaJbedrijfsrestauratief GVA) en E.J.F. Blommesteijn (adj. dir. Horeca Servex). Meester bv in Wijhe heeft in mei een nieuw micro biologisch laboratorium in gebruik genomen. Hoofd laboratorium Arjan Ravesloot: „We kregen dringend behoefte aan meer ruimte omdat we steeds meer onderzoeken doen met meer mensen en meer apparatuur." De eisen die de consument stelt aan de produkten wor den steeds hoger. De nadruk komt steeds meer te liggen op de microbiologische con ditie van de produkten ofwel de hygiënische kwaliteit. „We kunnen ons nu eenmaal niet veroorloven dat er een bedorven produkt in de vitri ne van de winkels ligt", aldus Ravesloot. Houdbaarheid gaat meer en meer een belangrijke rol spe len. „Daar doen we dan ook steeds vaker onderzoek naar. Bovendien worden er regel matig nieuwe bederfbacte- riën ontdekt. Daardoor zijn veel meer analyses nodig dan jaren geleden om een kwali- Hoofd laboratorium A. Ravesloot bij de nie bet microbiologisch lab. icoop in bet nieuive oitderkomen van tatief goed produkt te kun nen blijven maken", gaat Ra vesloot verder. Omdat Meester kwaliteit hoog in het vaandel heeft, is het belang van een perfect functionerend microbiolo gisch laboratorium groot. Vandaar dat het werk niet langer is ondergebracht in het chemisch lab. „Doordat we een eigen ruimte hebben die we kunnen afsluiten, is onderzoek naar bacteriën zonder gevaar te doen." Bijna een jaar geleden is de noodzaak van een nieuwe ruimte voor het laborato rium aangekaart bij de direc tie. „Onze argumenten spra ken aan. Het plan werd goed gekeurd. Nu zijn we dan zover dat we in het nieuwe lab kunnen werken." Op het micro-biologisch lab werken drie analisten die moderne analyse-apparatuur tot hun beschikking hebben, zoals di verse verwarmde ruimten met een nauwkeurig in te stellen constante tempera tuur en een bijzondere mi croscoop voor speciale on derzoeken. Nieuw is ook de computergestuurde Cobas- bact die enorm veel tijd be spaart bij de uitvoering van routinematige analyes. Na de proef van drie maanden be sluit Meester of de Cobasbact definitief wordt aangeschaft. Het oude microbiologisch lab was gevestigd in het chem isch lab. Er was één tafel voor analysewerk.

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 14