"•WèSt» ilim Ook op zo'n avond moet je proberen een team te vormen Alleen een beetje stijf Afdelingschef AH voltooit marathon ondanks blaren Ondankv va berei^definish "^marathon Knollentrek~xi 1 Karatekampioene onthaald door Sittardse AH-bedrijfsleider Flitsen pagina 13 Derde waterzeskamp in Kampen geslaagd festijn De mensen van het winnende team waren: K. Scheepstra, R. Popping, A. Kroes, J. Hoogeveen, K Wartena, R. Bonthuis, W, Witteveen, R. Rotsma, J. Elzinga, L. Koetsier, K Roeper. Op zaterdag 28 april werd de derde waterzeskamp van de groentecentrale Kampen gehouden in het plaatselijke sportfondsenbad De Steur. Ook dit jaar deden er weer 24 teams mee uit vooral het Noor den en Oosten van Nederland. Teams van twaalf Albert Heijn-fïlialen, Meester, het distributiecen trum Overijssel, de groentecentrale Utrecht en ui teraard de organiserende groentecentrale Kam pen. 300 sporters en ongeveer 450 supporters za gen team 1 van het Albert Heijn-filiaal uit Heeren veen winnaar worden. Het begon allemaal in no vember vorig jaar, toen Aryan Diender en Tonnie Kars, bestuursleden van de personeelsvereniging van de groentecentrale in Kampen, rond de tafel gingen zitten met het draaiboek van de wa terzeskamp 1989- Aryan Diender: „Vooral om na te gaan welke fouten we vorig jaar gemaakt hadden en hoe we die nu zouden kunnen vermijden. Daarna hebben we in januari uitnodigingen de deur uit gedaan. Binnen vier dagen kregen we 39 reacties. Dat was eigenlijk het meest vervelende mo ment in de voorbereiding. Er konden maximaal 24 teams meedoen, dus we moesten een aantal mensen teleurstel len." Na 160 uren voorberei ding is het dan op zaterdag 28 april zover. Om kwart voor acht exact geeft Aryan Dien der het startsein. 24 teams moeten in twee uur en een kwartier tien spelonderdelen afwerken. Een heksenketel dus. De glijbaanrace levert verreweg het meeste proble men op. De deelnemers ko- David Benatar, afdelings chef van het AH-filiaal aan de Rhijnauwensingel in Beverwaard, heeft on danks blaren op zijn voe ten, de marathon van Rot terdam uitgelopen. Hij kwam binnen als 713e. Echt tevreden was Benatar niet met deze kwalificering, want zijn tijd van ruim drie uur was de slechtste tijd die- hij ooit liep in een marathon. Toch was het een hele presta tie, want in de tweede helft van de marathon bleken zijn voeten vol met blaren te zit ten, waar hij veel last van had. Ondanks de pijn voltooide hij toch de 42 kilometer, want hij wilde zijn klanten niet in de steek laten. Die hadden namelijk een tijd voor hem voorspeld. Ge tooid met het AH-logo op zijn shirt, viel voor Benatar het doek na drie uur, zes minuten en 17 seconden. De drie klan ten die met hun voorspelling het dichtst bij deze tijd kwa men, kregen een tas vol met AH-artikelen. ydVingschefAlhinu - men met hoge snelheid van de 45 meter lange glijbaan naar beneden en moeten voor ze het wateroppervlak bereiken een basketbal in een mand gooien. Ondanks de tijdsdruk is de sfeer goed. Zeker als om half negen de elfkoppige boeren- kapel de 'Knollentrekkers' uit Zwolle het zwembad binnen marcheert. Bij 'Holland wint de wereldcup' wordt luid keels meegezongen. Het team van het Kampens Albert Heijn-filiaal steelt in de feest vreugde de show door haar prachtige, zelfontworpen geel-paarse tricots. Om vijf over tien zit het wedstrijd- deel erop. Aryan Diender, Tonnie Kars en de twintig an dere medewerkers kunnen tevreden zijn. Er is slechts één spelattribuut gesneuveld en de vier mensen van het Rode Kruis hebben alleen een paar schaafwondjes hoe ven te behandelen. En de tijdsplanning wordt slechts vijf minuten overschreden. Tonnie Kars: „Vorig jaar was dat wel anders. Toen waren we een uur achter op ons schema, en zijn er wel tien spelattributen gesneuveld. We gaan dus vooruit." Om kwart voor elf wordt dui delijk dat Heerenveen 1 voor het tweede achtereenvolgen de jaar gewonnen heeft, ge volgd door team 1 van het Raaltense Albert Heijn-filaal 1499, en het team van de Utrechtse groentecentrale. Coach Jacob Hoogeveen van Heerenveen 1 heeft overdui delijk een goed humeur. Van wege de overwinning? „Nee. het gaat natuurlijk niet om het winnen. Je moet gewoon met zijn allen lekker bezig zijn. Proberen ook op zo'n avond een team te worden, net zoals in het filiaal. En het leukste is dat dan alle rang verschillen wegvallen." Heeft hij nog tips voor de or ganisatie? „Nee, de zeskamp was prima georganiseerd: leuke spelletjes, alles goed op tijd. Voor mij hoeft er vol gend jaar niks te verande ren." In Sittard houden ze wel van sport. En zeker van kampioe nen. Bedrijfsleider Jo Deu- sings van filiaal 1536 heeft de goede gewoonte sportmen sen die een medaille behalen te fêteren. De 17-jarige Liset- te Zelissen won zilver op de wereldkampioenschappen karate in Engeland. Twee we ken later werd zij kampioen in Nederland. Voor Jo Deu- sings een goede reden de ka- ratevedette in de bloemen te zetten. Lisette traint momen teel hard voor de Olympi sche Spelen in 1992. Wint ze dan weer een medaille, dan zal Jo Deusings zeker weer klaarstaan met een verras sing. Madeion toont vol trots het trainingspak van de Groentecentra le Barendrecbt. Op zondag 22 april gingen zo'n 10.000 hardlopers van start in de marathon van Rotterdam. Onbekend is hoeveel Ahold-mede- werkers meededen. Eén van hen was in ieder geval duidelijk herkenbaar in het trainingspak dat zij van haar baas meekreeg. Al viel de eindtijd wat tegen, de ervaring had ze voor geen goud willen missen. Madeion Gaartman van de groente- centrale Barendrecht liep op 22 april de marathon van Rot terdam. Haar eerste en zeker niet de laatste, dat staat voor haar wel vast. „Al is het maar om de eindtijd van 4 uur en 30 minuten scherper te stel len", vertelt ze na afloop. Ei genlijk had zij vorig jaar al in Rotterdam willen lopen. Een blessure maakte dat helaas onmogelijk. Dus moest het in 1990 gebeuren. Ze trainde samen met haar vader en een buurman. „Ik loop al zo'n jaar of drie een paar keer per week. De laatste tijd ben ik er ook krachttraining bij gaan doen en speciaal voor Rotter dam hebben we een ronde van 32 kilometer gelopen", vertelt ze over de voorberei dingen. Door de onverwacht hoge temperatuur waren er veel uitvallers en moest bijna elke loper rekening houden met een wat mindere eind tijd. „Ik had gehoopt op een tijd onder de vier uur, daar kwam dus een half uur bij. Ik ben waarschijnlijk ook wat te hard van start gegaan. Maar toch ben ik voor zo'n eerste keer niet ontevreden. Vol gend jaar kan het alleen maar beter."

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 13