Op zo'n dag ervaar je dat je er nog bij hoort Ahold-gepensioneerden op stap pagina 12 Flitsen De heren Mam, Haemers en Van den Alzker met hun echt genoten. De drie zijn slager geu 'eest bij Etos en later bij de I Centrale Slagerij Eindhoven, i De heer Van den Akker knie- lend): „Als kind van 11 hielp. ik al mee in de slagerij van I mijn ouders. Ik. ben begon- nen als zelfstandig slager en kruidenier tegelijk, daarna werd ik slager bij Etos en i daarna bij de Centrale Slage- I rij Eindhoven. Ik ben een sla- ger in hart en nieren. Iets an- ders kan ik niet." De heer Haemers (links), een zeer trouwe fan van PSV, had een dagje Efteling hard nodig. „Een mooie troost zon clag uit. Dat helpt om het missen van het kampioenschap te verwerken. De heer L. Alexander (geheel rechts) was bedrijfsleider in Roermond, eerst bij Simon, de Wit en latei; bij AH. „Een echte Albert Heijn'er ben ik nooit geworden", zegt de heer Ale xander. „Daarvoor heb ik te lang voor Simon de Wit ge werkt en te kort voor AH Je eerste liefde is altijd het mooist.Alexander heeft 46 jaar voor Simon de Wit en All tezamen gewerkt. G. van Vliet en II. Matenaar zijn twee van zijn 'leei'lingen' en hadden wel nog de tijd om voor hun pensionering echte Albert Heijn'ers te worden. De drie ex-bedrijfsleiders hadden el kaar nog niet eerder op een gepensioneerden-dagtocht ontmoet en hadden heel wat herinneringen op te halen. Ruim 3.400 Ahold-gepensioneerden en VUT'ers hebben dit jaar deel genomen aan de jaarlijkse dagtochten. Dat zijn er bijna 500 meer dan vorig jaar. Een recordaantal. Het was de 33e keer dat de dagtochten werden georganiseerd. Verspreid over 12 dagen in de maanden mei en juni wer den de deelnemers in 75 tou ringcars en vanuit verschil lende plaatsen in Nederland via de mooiste routes naar de Efteling in het Brabantse Kaatsheuvel gereden. Daar stortten de oud-medewer kers zich in het Carnaval Fes tival, sidderden ze van angst in het Spookslot, droomden ze weg in de Fata Morgana en tussen de Indische Waterle lies of genoten ze eenvoudig van de planten- en bloemen pracht in het park. Maar be langrijker nog dan de be stemming is voor velen de ontmoeting met oude beken den. 'Herinneringen aan vroeger ophalen met mensen die je al lang kent, maar wei nig ziet, dat is het leukste.' Dergelijke uitspraken wer den veel gehoord. Organisator C. Vernooy van het Pensioenfonds Ahold was vorig jaar al betrokken bij de organisatie, maar draagt dit jaar voor het eerst de eindverantwoordelijkheid. Hij volgt ex-organisator J. Keijzer op. Waarom is dit maal voor de Efteling geko zen? Vernooy: „De Efteling biedt voor elk wat wils. Als het regent of als je niet zo goed meer ter been bent, zijn er toch nog voldoende at tracties waar je plezier aan kunt beleven. De organisatie van de Efteling kon goed met onze wensen rekening hou den. En dan doel ik met name op de maaltijden. Die waren prima verzorgd. Vergeet niet dat het moeilijk is ieder jaar een bestemming te vinden waar men de gewenste kwali teit en capaciteit kan bie den." Op deze pagina's beelden van een geslaagd dagje uit. De heer en mevrouw Beks zijn al voor de vijfde keer pre sent op een Ahöld-dagtocht. Mevrouw Beks (tweede van links): „Het is zo goed ver zorgd altijd. Je bent echt uit. Ik hoop dat we nogjaren/ang van de tochten kunnen genie ten. Het echtpaar Nieuwen- hof is voor de vierde keer pre sent. De heren. Beks (22 dienstjaren) en Van den Nieuwenhof (25 dienstjaren) zijn beiden bedrijfsleider ge weest. De keer Van den Nieu wenhof is nog niet echt ge wend aan zijn pensionering. „Ik heb vandaag maar een snipperdag opgenomen ver klaart hij zijn aan wezigheid. De heer L. Schuurman (geheel rechts). „Wij komen met z'n vieren uit Eindhoven en zjn goede bekenden van elkaar. Al in de jaren '50 was de heer Schuurman in dienst bij Al- bert Heijn. ,Met een bakfiets bezorgde ik toen aan huis in Wageningen.De heer Schuurman werd later be drijfsleider en was daarna ■werkzaam op de-afdeling Op leidingen. De heer Malag was Zone Personeels- en Oplei- dings Functionaris en daar naast tevens co/respondent voor Flitsen, „Ik gaf nieuwtjes uit Zuid-Nederland door aan Zaandam. Je begrijpt dat ik me voor deze reportage ook een beetje verantwoordelijk voel. Zet ons maar mooi op de foto. Voor de dertiende maal maar liefst nam de heerj. Rijbroek deel aan de dagtocht. Voor velen is hij een vertrouwde verschijning geworden. De heer Rijbroek was 22 jaar in dienst van API Venray. Met plezier denkt hij terug aan zijn tijd bij Albert Heijn. „Ik weet nog goed hoe we destijds met vier personen de zaak draaiende hielden. Op een transportfiets met een mand van 80 d 90 kilo ging ik de klanten langs.De beer Rij broek, 79 jaar oud, is on danks het feit dat hij moeilijk loopt nog erg actief. „Ik kook nog steeds zelf en mijn over hemden strijk ik zo perfect dat mijn buurvrouwen er jaloers op zijn. Ik krijg regelmatig verzoeken wat strijkwerk van hen over te nemen, maar daar begin ik niet meer aan. Mevr. I. Sleeuwen-Romones- co (geheel links): „Ge hoort er nog steeds bij, dat is het mooie. Het is fantastisch hoe Aloold. met zijn mensen om gaat. Een paar jaar geleden dat jubileum, ieder jaar deze tocht en altijd nog die kerst pakketten. Het lijkt wel of het niet. op kan.Mevr. Harks-Ja- cobs (geheel rechts): „Ik heb 12 jaar bij de Centrale Slage rij Eindhoven gewerkt als vleesinpakster. Ik. deed mijn werk graag. Vijf jaar geleden was ik gedwongen om te stop pen, anders bad ik er nu nog j gewerkt. Maar wacht even, eerst mijn ijs opeten, anders j smelt het.Ook de heer Harks, mevrouw Sleeuwen en baar zuster laten zich het ijs sma- j ken. Mevrouw Molenaar (rechts) vulde meestal de vakken en sprong bij waar nodig in het voormalig Mirofiliacd in Vlis- singen. Mevr. Holswilder was ruim 18 jaar werkzaam als caissière in AI I-filiaal Scheide straat, ook in Vlissingen. Me vrouw Holswinder. „Ik vind het geweldig zo'n dag. Maar van Ahold weetje dat je kwa liteitkan verwachten. Je komt hier ogen te kort Wat ik het mooiste vind?De Fata Morga na en de Oosterse markt. Mevrouw E.F. Smit rechts) po seert graag met haar vriendin voor de Oosterse Moskee. Ze heeft 17 jaar bij AH filiaal Woensel gewerkt en praktisch alles gedaan, behalve aan de kassa gezeten. „Het leukste van deze dag is voor mij clat ik een aantal van mijn oude collega's weer gezien heb."

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 12