KUNST IN HET KANTOOR WAT DRINKEN ZIJ Bewoners positief COLOFON FLITSEN Personeelsblad Koninklijke Ahold nv Redactiesecretariaat Jane Hammond Albert Heijnweg 1 KA 250 1507 EH Zaandam Tel. 075 - 59 57 24 REDACTIE Erik Muller (hoofdred.) Public Relations KA 248, 075 - 59 57 20 Aad Schoen Public Relations KA 251, 075 - 59 57 27 Rob van Straten Public Relations KA 251, 075 - 59 57 31 Ger Lataster: Juli-groen, 1979 (olieverf op doek) WETENS WAARDIGHEDEN De tuin, ontworpen door land schapsarchitect L. Baljon, volgt de lijnen van het kantoor en vormt een geïntegreerd onderdeel in het totale concept. Op het terrein zijn tientallen bomen, heesters en hagen geplant, die uiteraard nog niet tol volle wasdom zijn geko men. Dit najaar zullen er 75.000 krokus- en 10.000 narcishollen de grond in gaan. In de kantoor vijver zullen binnenkort 100 witte waterlelies worden aangebracht. Daarnaast bestaan er plannen voor het uitzetten van karpers. De rode zonneschermen worden automatisch bediend met behulp van sensoren en windmeters die zich op het dak bevinden. Pet- gevel wordt bepaald wanneer en hoe lang de schermen neergela ten moeten worden. In 'De Grootvorstde vetgader- kamervan de Raad van Com mis sarissen, bestaat de mogelijkheid om gesproken woord simultaan te vertalen. Daartoe zijn twee tolkencabines ingericht. De ver talingen kunnen via koptelefoons worden gevolgd. Bij het 100-jarig bestaan van Albert Heijn in 1987 gaf Ahold zijn medewerkers de mogelijkheid een keuze te maken uit 100 ver schillende kunstwerken, gemaakt door 25 Nederlandse kunstenaars. Er is indertijd een complete serie achter de hand gehouden om in het nieuwe kantoor op te han gen. De collectie hangt verspreid over de le en 2e verdieping als blijvende herinnering aan het jubileum. Het is echter niet bij die 100 pren ten gebleven. Via de Stichting Kunst en Bedrijf heeft Ahold ongeveer 50 nieuwe werken aan gekocht die elk een geheel eigen plaats in het gebouw hebben gekregen. "Het nieuwe werk sluit goed aan bij onze eigen Ahold- grafiek en bij het kleurenpro- gramma van het gebouw zelf', aldus Leo Oranje, de voorzitter van het Ahold-bouwteam. "Het is de finishing touch. Mensen die er oog voor hebben zullen heel verrassende dingen tegenko men!" "De meesten zijn heel erg posi tief over het nieuwe gebouw. Heel ruimtelijk en licht zijn veel gehoorde kwalificaties", zegt Gabriëlle Klabbers van het Bu reau Kantoordiensten Ahold. Maar een nieuw gebouw roept altijd vragen op. Waarom is de toegangsdeur zo smal en draait hij linksom? Waarom kan ik niet zelf mijn zonnescherm bedienen? Waarom zit er zo'n lastige dran ger op mijn kantoordeur? Waar om staat er maar één initiaal op mijn naambordje terwijl ik er toch drie heb? Soms moet het gebouw nog wat aangepast worden, soms moeten de bewoners nog even wennen. "De bewoners beseffen soms nog niet goed waarom bepaalde voorzieningen zijn aangebracht. De draaideur is zo smal om maar één persoon tegelijk doorgang te verschaffen, zodat de bewakings dienst goed zicht heeft op de mensen die het gebouw betre den en verlaten", legt Klabbers uit. "De drangers zitten op de deuren van kamers die aan het atrium grenzen. Bij brand zijn ze van belang." Aan een groot aan tal wensen wordt gewerkt. Zo zal er een grotere overdekte fietsen stalling komen, komen er was bakken bij de drankautomaten en zal de automatische bedie ning van de zonneschermen beter geregeld worden. Uit de 4 warme drankenautomaten in het kantoor worden dagelijks ongeveer 800 koppen ge tapt. Er kan gekozen worden uit koffie, warme chocolade en heet water. Laatstgenoemde drank wordt doorgaans via van bedrijfswege verstrekte theezakjes omgevormd tot thee. De dranken top drie ziet er als volgt uit: 500 koppen 17b koppen koffie chocolade 3 thee 125 koppen

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 4