FITNESS- GRANIET GAAT EEUWIG MEE VROUWEN BIJ AHOLD HEBBEN BETERE CONDITIE DAN MANNEN zwak Het nieuwe Ahold-kantoor wordt gekenmerkt door rui me toepassing van natuur steen. De buitenkant van het gebouw, alsmede de wan den en de trap van het atrium zijn bekleed met Spaans graniet (Gris Plaqueta); op de vloer van het atrium ligt zalmkleurig Balmoral-gra- niet uit Finland. Alleen al aan de buitengevels is 4.700 m2 Spaans graniet aan gebracht, dat is ruim 420.000 kg. Het graniet is afkomstig uil een groeve in Zamora, ten noordwesten van Madrid en wordt gewonnen met behulp van thermische lansen en springstof. Met de lansen wor den twee evenwijdige, 10 meter diepe sleuven in het massieve gesteente gesmolten en ver volgens worden enorme schij ven graniet met springstof uit het massief losgemaakt. In blok ken van 3 bij 2 bij 2 meter gaat het natuursteen vervolgens naar Sighel aan de Atlantische kust. Daar worden ze gezaagd met een superzaag met 40 a 50 zaagbladen. Het duurt 6 dagen en nachten voordat een blok in platen van 3 cm dik is ge zaagd, waarna het graniet ten slotte wordt gepolijst. De platen werden met 18 vrachtauto's naar Zaandam ge bracht. Ze zijn aan de gevel bevestigd door een Spaanse stelploeg, die een half jaar op het bouwterrein was gehuis vest in logeercontainers. De Spaanse specialisten beschik ten bovendien over een eigen kok. Tussen de middag werd er uitgebreid geluncht aan een lange, keurig gedekte tafel. "Met een bal gehakt hoefde je niet bij ze aan te komen", ver zekert directeur J.A. van Luijk van Dekker Natuursteen, de leverancier van het graniet. Vol gens de directeur is het graniet bestand tegen zuren en veron treiniging. "Het gaat eeuwig mee. Dat is voor ons een na deel, ja. Het is geen behangetje dat af en toe eens vernieuwd moet worden. Dat graniet is er over duizenden jaren nog. dan is dat kantoor van jullie waar schijnlijk allang overbodig!" Bijna 400 kg overgewicht in nieuw kantoor Eén van de gevolgen van de heersende fitness-rage is dat de liften in het gebouw nauwelijks meer gebruikt worden. De in structrice: "Mensen krijgen schuldgevoelens als ze de lift nemen. Ze komen hier trots ver tellen dat ze via de trap naar beneden zijn gekomen. Maar of ze na een uur zweten ook weer met de trap omhoog gaan betwij fel ik!" .Bijna 60% van de kantoorme dewerkers heeft een redelijke tot zeer goede conditie. Iets meer dan 40% heeft een matige tot zwakke conditie. Dat zijn de belangrijkste resultaten van de conditietest die de bewo ners van het nieuwe Ahold- kantoor vorige maand hebben afgelegd onder leiding van keu ringsarts en hockey-internatio nal Tom van 't Hek. Uit de test bleek voorts dat de Ahold-vrouwen over een bete re conditie beschikken dan de Ahold-mannen. Instructrice An- nemiek van den Broek schrijft het verschil vooral toe aan het feit dat de vrouwen gemiddeld jonger zijn dan hun mannelijke collega's. Daarnaast is vastges teld dat de kantoorbewoners gezamenlijk 388 kg te zwaar wegen. Iedere deelnemer aan de test heeft zijn persoonlijke geerd op de fitnessfaciliteiten. Instructrice Annemiek van den Broek: "We hadden bij hel intro ductieprogramma gerekend op een deelname van ongeveer 50%, maar uiteindelijk heeft 90% van de medewerkers meegedaan. Dat komt denk ik vooral door de mond-tot-mond-reclame. Ieder een heeft het erover. Tot nu toe heb ik er nog maar één gehad die zei: 'Mij .zie je hier nooit meer'. Die had een hekel aan sport." 13% goed 26% matig testresultaten op een compu teruitdraai meegekregen. De confrontatie met de harde cijfers heeft in het personeels- restaurant inmiddels geleid tot een drastische wijziging van de eetgewoonten. Hoofd Per- soneelsrestaurant Yvonne Zwart: "Er wordt hier naar verhouding twee keer zoveel rauwkost en volkorenbrood gegeten als op het Ankersmid- plein. Croquctten en andere snacks verkoop ik hier nau welijks. Je hoort mensen ook zeggen bij de kassa: Ja, we waren te dik, we moeten aan de lijn doen." Over 3 maanden volgt de tweede conditietest. Naar ver wachting zal de overtollige vleesberg dan aanmer kelijk zijn geslonken. redelijk conditieniveau medewerkers Ahold hoofdkantoor

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 3