MOLENS GROTE DEELNAME AAP ACTIVITEITEN HET MOEST STOER EN KRACHTIG WORDEN Architect Wim Visser: Het nieuwe Ahold kantoor is ontworpen door architect Wim Visser van B&D architec ten uit Oosterbeek. Op basis van het programma van eisen maakte Visser een aantal modellen waaruit er één door de Raad van Bestuur van Ahold werd gekozen. Visser: "De kernpunten waren nuchterheid, geen overdreven weelderigheid, gekoppeld aan een uitstraling van klasse. Het moest duidelijk zijn dat Ahold leiding geeft aan een flink aantal ondernemingen in Nederland en de V.S.. De omgeving kende wei nig opvallende gehouwen, zodat aanpassing van het gebouw aan de omgeving nauwelijks mee speelde. Het kantoor moest op zichzelf staan. Het moest stoer en krachtig worden. De lichte kleur en de locatie vlak bij het Noord zeekanaal geven het gebouw iets van een schip. De lichte, witte sfeer van het atrium heeft iets van een stuurhuis. De nuchterheid van het gebouw komt tot uit drukking in de kantoorvleugels die veel herhaling tonen in de ge velindeling. Het atrium heeft een hiermee contrasterende uilstra ling van openheid en gastvrij heid, die wordt versterkt doordat de kantoorvleugels niet loodrecht op elkaar staan, maar onder een hoek van 105°. Het atrium is een groot, open verkeersknooppunt dat contrasteert met de ruimtes van de kamers. Het glas maakt een maximaal doorzicht van binnen naar buiten en omge keerd mogelijk. Of ik er tevreden mee ben? Natuurlijk, het is prach tig. Met een beetje geluk staat het binnenkort in miniatuurvorm in Madurodam." De traditionele gebondenheid van Ahold met de Zaanstreek komt in het kantoor onder meer tot uiting in de naamgeving van de vijf vergaderzalen. Ze zijn namelijk allemaal genoemd naar Zaanse windmolens: bouwwerken waar de Zaanstreek volgens kenners zo'n beetje het patent op heeft en die grote bijdragen hebben geleverd aan de economische welvaart van het gebied. In de loop der eeuwen hebben er hier meer dan 1000 gestaan. De zalen zijn genoemd naar De Grootvorst. De Oranjeboom, De Zoeker, De Poelsnip en De Eendracht. Alleen De Zoeker bestaat nog. Annemiek van den Broek: 'Iedereen beeft bet erover' Eén van de opmerkelijkste aspecten in het nieuwe kan toor is de aanwezigheid van een fitness-ruimte en een squashbaan. In het fitness- center kan met behulp van moderne, hydraulische appa ratuur geschaafd worden aan de conditie. De technische en medische begeleiding wordt verzorgd door AFP bv (Assu red Fitness Programs), een ini tiatief van de verzekerings maatschappijen OHRA en VGZ. AFP neemt periodiek conditie- testen af, stelt individuele trai ningsprogramma's op en levert de instructrice. Op basis van de eerste conditietest hebben alle deelnemers inmiddels een op maat gesneden fitplan' gekre gen, waarmee de bewoners van het nieuwe Ahold-kantoor de strijd kunnen aanbinden met overtollige massa, conditiege brek, onwillige rug- en buikspie ren, of spieren waarvan men het beslaan voorheen niet vermoed de Met de inrichting van een Fitness centrum sluit Ahold aan bij een nieuwe trend in het Nederlandse bedrijfsleven. In Japan en de Verenigde Staten is bedrijfsfit ness al jaren een ingeburgerd begrip. Onderzoek in deze lan den naar de effecten van bedrijfs fitness heeft aangetoond dat het ziekteverzuim daalt en de pro- duktiviteit stijgt. Belangrijkste doel voor Ahold is om medewerkers fitter achter hun bureau te krij gen. "Een gezonde geest in een gezond lichaam", houdt Hans van Westen van de Ahold Fitcommis- sie staande. "Als je je fit voelt, dan werk je ook beter. Zo simpel is dat. En doordat mensen zich beter voelen zakt wellicht ook het ziekteverzuim, hoewel dat niet het primaire doel is, want het ziekteverzuim onder onze kan toormedewerkers is al vrij laag. Bijkomend effect is dat collega's elkaar in de fitness-ruimte eens op een andere, ongedwongen wijze leren kennen. Sport ver broedert. De sociale contacten en de collegialiteit worden er door bevorderd." De kantoorbewoners hebben overwegend enthousiast gerea-

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 2