editie Kciale edi AHOLD NEEMT INTREK IN NIEUW KANTOOR AAN ALBERT HEIJNWEG its IV' - sblad Koninklijl 31 mei IS Ten geleide U heeft momenteel een spe ciale editie in handen van het Ahold-personeelsorgaan Flit sen, gemaakt ter gelegenheid van de opening van ons nieu we hoofdkantoor. Het blad geeft informatie over een aantal bijzonderheden in en aan het gebouw. Wij hopen dat u na uw bezoek en na het lezen van deze krant, zult begrijpen waarom Ahold zo fier is op dit nieuwe kantoor. Drs. P.J. F.veraert President Koninklijke Ahold nv Oude kantoor barstte uit zijn voegen Voor de derde keer in de historie heeft Ahold zijn intrek ge nomen in een nieuw hoofdkantoor in Zaandam, de plaats waar sinds 1899 de hoofdzetel van het bedrijf is gevestigd. Het eerste hoofdkantoor stond aan de Westzijde, aan de oevers van de Zaan, schuin tegenover het huidige Ahold-produktiebedrijf Marvelo. Hoewel het kantoor in de loop der jaren diverse uit breidingen onderging, bleek het in het begin van de jaren zeventig toch te klein. In 1971 verhuisde de zetel naar de 18- verdiepingen tellende toren aan het Ankersmidplein. Maar ook deze kantoorkolos bleek na verloop van tijd niet berekend op de onstuitbare groei van het bedrijf. Het kantoor barstte als het ware uit zijn voegen. Door ruimtegebrek werden verschillende stafdiensten verdreven naar andere gebouwen in Zaandam. hoofdkantoor Westzijde Het nieuwe kantoor bestaat uit drie bouwkundige blokken: een centrum, een noordvleugel en een westvleugel, komen uit op een atrium. Door de zogenoem de dijkbouw zijn er twee straat- niveau's. De hoofdingang ligt op dijkniveau. Men komt als het hoofdkantoor Albert Heijnweg ware binnen op de eerste etage, die echter parterre wordt ge noemd. Op de eerste en tweede verdieping zijn de stafdiensten gehuisvest, op de derde verdie ping de Raad van Bestuur. Leo Oranje, de voorzitter van Ahold-projectteam dat de bouw van begin tot eind heeft begeleid, is uitermate tevreden met het re sultaat. "Het is één van de ge zichtsbepalende gebouwen bo ven het Noordzeekanaal. Mooi? Ach, dat zeg je altijd van je eigen produkt. Het is mooi, maar wat belangrijker is: de architect heeft kans gezien om alle door ons op gestelde eisen in het kantoor op te nemen. We vinden er alles in terug van wat we ons voorge steld hadden. Dat is het belang rijkste. Dat het gebouw daarnaast nog een aanwinst voor Zaandam is, is aardig meegenomen." Dijkbouw Met de ingebruikneming van het nieuwe Ahold-kantoor zijn de Raad van Bestuur en concern- stafdiensten Administratie, Finan ciën, Juridische Zaken, Fiscale Zaken, Communicatie en Perso neel Organisatie, voor het eerst sinds jaren weer bij elkaar. Van uit het gebouw wordt leiding gegeven aan zowel de Neder landse als de Amerikaanse Ahold- activiteiten. Het kantoor aan het Ankersmidplein doet nu in zijn geheel dienst als hoofdkantoor van Albert Heijn b.v. Constructie en inrichting van het nieuwe gebouw hebben onge veer anderhalf jaar in beslag genomen. Op 16 december 1988 sloeg voormalig Ahold-president A. Heijn de eerste paal. Een half jaar later werd het hoogste punt bereikt en vorige maand werd het gebouw in gebruik geno men. WELCOME TO OVERSEAS VISITORS Howard Wilkins, US Ambas sador to The Netherlands, will attend the official opening of Ahold's new corporate head quarters, May 31, 1990. Close to 40,000 employees now work for our subsidiaries in The United States. To ex press the growing internatio nal involvement of Ahold at both sides of the Ocean, CEO's of the Ahold US subsidiaries together with Management of the Dutch subsidiaries will be present at the opening festivi ties of our new corporate headquarters. WELKOM Howard Wilkins, Ambassadeur van de Verenigde Staten in Nederland, is aanwezig bij de officiële opening van het nieu we hoofdkantoor van Konink lijke Ahold nv. Ahold, heeft 83-000 medewer kers, waarvan bijna de helft in de Verenigde Staten. Om uit drukking te geven aan onze voortgaande internationale groei, ook aan de andere kant van de oceaan, zullen mana gement van Ahold-werkmaat- schappijen in de Verenigde Staten en Nederland aanwezig zijn bij de openingsfestivitei ten rond het nieuwe corporate hoofdkantoor. -—i"T 1 hoofdkantoor Ankersmidplein

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 1