Werkmaatschappijen Bouw nieuw distributiecentrum AH in Geldermalsen gestart Personeelsblad Meester positief ontvangen Mio d Proef met het inzamelen van kunststofafval Goede afspraken verzekeren voortbestaan Meester Flitsen pagina 9 1991 moet de hele verhuis- operatie van Utrecht naar Geldermalsen zijn afgerond en begint er een nieuwe fase voor alle distributiemede werkers. Meester in Wijhe heeft sinds kort een eigen personeelsblad met de veelzeggende naam: 'Meester (v)Leeswaren'. De reacties over de eer ste nummers zijn posi tief. Redactielid Bea Riphagen: „Wij denken dat ons personeelsblad een goede toekomst heeft." De roep om een eigen infor matiebulletin voor het perso neel bestaat eigenlijk al jaren. „De OR heeft daar steeds op gehamerd", aldus Bea. „We hebben namelijk al eens een nieuwsbrief en later een info bulletin gehad. Maar beide keren is dat na verloop van tijd verwaterd. Waarom? Of degenen die het samenstel den, vonden dat er te weinig informatie was, óf ze hadden geen tijd." Bea heeft er nu echter alle vertrouwen in dat dergelijke argumenten door de nieuwe opzet van 'Mees ter (v)Leeswaren' niet meer aan de orde zijn. „Informatie is er altijd. En 'geen' tijd mag geen argument meer zijn om dat we daarover prima afspra ken met de directie hebben gemaakt. Die afspraken ver zekeren het voortbestaan." Per dag zullen dan zo'n 150 het nieuwe DC worden uit ritten naar en 60 ritten vanuit gevoerd. Glas en papier worden, zoals bekend, al jarenlang ingeza meld om opnieuw verwerkt te worden. Minder bekend is het inzamelen van kunststof afval. Toch kent Nederland al verschillende bedrijven die kunststof innemen om er ver volgens andere artikelen van te maken, zoal.- folie (vuilnis zakken), bermpaaltjes, tuin stoelen en kratten. Op die manier wordt geprobeerd een bijdrage te leveren aan het verkleinen van de afval- berg. Albert Heijn onderzoekt mo menteel de mogelijkheden om winkelplastic in te zame len. Verschillende AH-filialen zijn daarmee inmiddels op ei gen initiatief al begonnen. maar ook vanuit Zaandam wordt eraan gewerkt. Naast sorteerproeven in filialen in Alkmaar en Heerhugowaard is onlangs bij Albert Heijn- franchise vestigingen in Groenlo en Lichtenvoorde een proef van start gegaan met het inzamelen van kunst stoffolie (polyethyleen Het gaat hierbij om zogenoemde omverpakkingen. Bij het vul len van de vakken wordt de folie apart gehouden en afge voerd naar een aparte contai ner die bij de winkels is ge plaatst. De folie gaat vervol gens via een sorteerbedrijf naar een recyclingbedrijf. De proef wordt tot nu toe als ge slaagd beschouwd. De eerste heipaal is een feit, nu de overige 1799 nog Rechts de heer N.J. Visser. De eerste heipaal staat in de grond; de bouw van een nieuw Nationaal Dis tributiecentrum (NDC) in Geldermalsen is nu echt begonnen. Op 14 maart jongstleden werd de eer ste funderingspaal de grond ingeslagen door de burgemeester van Gelder malsen, de heer G.W. Ba- ris, en de directeur van Al- bert Heijn bv, de heer NJ. Visser. Over ongeveer een jaar zal het nieuwe distri butiecentrum klaar zijn voor gebruik. Wat waren de beweegrede nen van AH om in Geldermal sen een nieuw distributie centrum te bouwen? Project leider Henk Sterk: „Het nieu we centrum wordt de ver vanging van het NDC in Utrecht dat slechts als tijde lijke verblijfplaats dient. Al in 1986 heeft AH becijferd dat de drie toenmalige distribu tiecentra in Tilburg, Zaan dam en Zwolle in de toe komst ontoereikend zouden zijn. Door uitbreiding van de filialen en door een grotere vraag naar produkten door de klanten was een grotere opslagplaats nodig. Daarom besloten we tot de bouw van een nieuw NDC." In Geldermalsen zullen ruim 5.000 stellinggebonden arti kelen (dus alles behalve de verse en de snellopende arti kelen) te vinden zijn. Van de ervaringen die nu opgedaan worden in het NDC in Utrecht zal straks in Gelder malsen geprofiteerd worden. Sterk: „Door nieuwe proef opstellingen die we nu in Utrecht uittesten, is de lead- time, dat is de tijd tussen het moment van bestelling en het moment van aflevering, al geweldig teruggebracht. In de oude situatie was de lead- time soms wel 72 uur. Nu werken we met periodes van 24, 36 en 48 uur." Goede voorzieningen Wat zullen de ruim 340 me dewerkers van het NDC mer ken van de verhuizing? Waar schijnlijk zullen de meesten er qua reistijd niet op achter uitgaan. Op dit moment zijn er uit de regio Geldermalsen al ongeveer 80 mensen aan getrokken die nu reeds werk zaam zijn in het NDC in Utrecht. Bij de bouw van het nieuwe NDC, dat een grootte zal hebben van 21.000 vier kante meter (ruim vier voet balvelden), is ook veel nage dacht over goede voorzienin gen voor de medewerkers. In het nieuwe distributiecen trum zal gebruik worden ge maakt van zogenaamde collo flowracks. Deze rekken zijn voor een deel uit rollerbanen opgebouwd. Deze banen zijn schuin geplaatst en wel zoda nig dat de artikelen altijd voorin het rek komen te lig gen zodat deze gemakkelij ker te pakken zijn. Ook is bij voorbeeld gelet op een goe de inval van daglicht en op tochtisolatie. In augustus Zittend v.l.n.r.: Gradus Hurenkamp, Evert Veneman, Sylvia Scholten, Mariska Aydamir. Anton Westerheek en Bea Liphagen. Staand v.l.n.r Jan Grondhuis, Ar/ene van Leeuwen, Zwany Geukens en Klaas Stap. Op de foto ontbreekt Jan van Werven.

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 9