NIEUW HOOFDKANTOOR IN GEBRUIK GENOMEN ETOS en GALL GALL AH-DIRECTIE: WERKEN NA 6 UUR ALLEEN OP BASIS VRIJWILLIGHEID Flitsen pagina 3 Dc angst voor het ontstaan van twee categorieën mede werkers, een groep die tot zes uur en een groep die tot half zeven werkt, is volgens dc AH-directie onterecht. „Momenteel wordt al ge werkt in een grote verschei denheid aan roosters. Met medewerkers worden nu ook al afspraken gemaakt over het al of niet werken op bepaalde tijden. Een AH-win- kel kent gemiddeld 70 pro- duktieuren per week, terwijl de werkweek voor de mede werkers maximaal 38 uur be draagt. In het toekomstige stelsel van roosters zullen wij de keuze van een medewer ker voor het handhaven van de huidige eindtijden respec teren. Dat moet de basis zijn om in goede harmonie pret tig en productief te werken in de winkel", aldus Jan An- dreae. Voldoende mensen In de AH-filiaien is over het algemeen opgelucht gerea geerd na het bekendmaken van het directievoorstel. Zo nemanager Harry Knoppert (Amsterdamheeft vastge steld dat er rust is gekomen door de garantie dat niemand gedwongen zal worden om tot half zeven te werken. Een steekproef in enkele filialen, vlak na de bekendmaking, lijkt zijn constatering te sta ven. Volgens bedrijfsleider Ernst Consenheim van filiaal 1502 Amsterdam is het voor stel deels met enthousiasme ontvangen. „Natuurlijk zijn er ook mensen die het een lokkertje noemen, maar ik denk zelf dat de actiebereid heid een stuk minder is ge worden", aldus Consenheim, die geen problemen ver wacht bij het vinden van mensen die bereid zijn tot half zeven te werken. „Er zul len alleen wel duidelijke af spraken gemaakt moeten worden. Bij veel mensen heerst nu toch een beetje de angst dat een weigering om tot half zeven te werken straks ten koste zal gaan van hun carrière." Assistent-bedrijfsleider J. Strating van filiaal 1142 Go- rinchem: „De meeste mede werkers waren opgelucht na Ook bij Etos en Gall Gall zijn de afgelopen weken discussies ge voerd over de winkel sluitingswet. In het met de Dienstenbond FNV gesloten conve nant is vastgelegd dat het werken van 6 tot 6.30 uur en op zater dagmiddag van 5 tot 6 uur zal dienen te ge schieden op basis van vrijwilligheid, behou dens daar waar dat door de geringe perso neelsbezetting niet mogelijk is. Dat bete kent dat er voor Gall Gall en Etos naar ande re oplossingen gezocht zal moeten worden. Vervolg van pagina 1 zoek blijkt dat 30% van de Nederlandse bevolking (vooral één- en tweeverdie ners en werkende vrouwen) behoefte heeft aan latere slui tingstijden; een percentage dat snel groeit. Ilunfeld: „Al- bert Heijn is een dienstverle nend bedrijf. Dat houdt in dat je beschikbaar moet zijn op het moment dat de consu ment je nodig heeft. Als je dat niet doet laat je een paar mil joen klanten in de kou staan." Het wetsvoorstel om de slui tingstijd naar half zeven te verleggen is een compromis dat na 10 jaar moeizaam overleg tussen onder meer werkgevers, werknemers, consumentenorganisaties en overheid tot stand is geko men. Het zal naar verwach ting zeker tot volgend jaar duren voordat het voorstel alle hindernissen heeft geno men en eventueel tot wet zal worden. De AH-directie denkt voor die tijd goede af spraken met de medewer kers te kunnen maken. De on dernemingsraad zal hierbij een belangrijke rol spelen. De verwachting dat door fle xibele roostering samen met vrijwilligheid oplossingen zullen worden gevonden, is onder meer gebaseerd op de al bestaande variëeit in werk- roosters, de nieuwe moge lijkheden voor een 4-5-daag- se werkweek en compensa tieregelingen. Onder het motto „voor wat hoort wat" is de medewerkers voor het werd na 6 uur dezelfde belo ning in het vooruitzicht ge steld als op koopavond en za terdagmiddag. het zien van het videojour naal. Ze vinden het ook pret tig als het extra half uur in geld wordt gecompenseerd en niet in vrije tijd. Gestaakt is er niet in het filiaal en dat zal ook niet gebeuren, daar is de sfeer hier te goed voor. We hebben met zijn allen de afspraak gemaakt dat we niet meedoen aan de acties van de bond." Assistent afdelingschef Johan de Boon noemt het voorstel van de directie goed. „Het is alleen nog erg vaag. Als ik de directie een goede suggestie mag geven: leg alle beloftes schriftelijk vast!" Zijn collega Carla Duizer; „Het is goed dat het werken tot half zeven niet verplicht wordt, maar ik ben bang dat het moeilijk te realiseren zal zijn. Volgens mij is lang niet iedereen be reid om tot half zeven te werken. Zelf weet ik het nog niet. Het is nog te ver weg." AC in opleiding Jos Wijers van filiaal 1557 Leiden: „Het draait uit op ploegendienst, dat is mijn grootste bezwaar. Persoonlijk vind ik tot zes uur open eigenlijk wel mooi genoeg. De klanten die nu om vijf voor zes binnenko men, komen straks om vijf voor half zeven. Het pro bleem wordt alleen verscho ven. Nu gaat het nog om half zeven, maar straks wordt het zeven, acht en negen uur." Verkoper Rob Linnekamp: „Het voorstel van de directie is goed. Ik begrijp de bond ook niet, als de winkels lan ger open blijven komen er meer banen. Daar kunnen ze toch niet tegen zijn?" De directie van Albert Heijn AII-medeu erkers in Dei •enter tijdens een werkonderbre king op 19 ctpril. toonde zich tevreden over het convenant dat met de Dienstenbond is gesloten: „De discussie over „wel of niet" kan nu in rust verder gevoerd worden op verschil lende niveaus. Als de ope ningstijden volgend jaar ver ruimd mogen worden is er in ieder geval voldoende tijd geweest om praktische op lossingen te vinden die voor iedere betrokkene aanvaard baar zijn. We zijn daarom te vreden over de nu ontstane situatie. Praten met elkaar is beter dan actievoeren en past ook veel meer in onze cul tuur." De Raad van Bestuur en de daaronder ressorterende stafdiensten - in totaal on geveer 125 personen - zijn vorige maand ver huisd naar het nieuwe hoofdkantoor aan de Al- bert Heijnweg in Zaan dam. Als gevolg van de verhuizing doet de toren aan het Anker smidsplein voortaan in zijn geheel dienst als hoofdkantoor van Albert Heijn. Zoals bekend was de bouw van een nieuw hoofdkantoor noodzakelijk omdat het kan toor aan het Ankersmidplein in de loop der jaren, ondanks zijn 18 verdiepingen, te klein was geworden. Verschillen de stafdiensten zaten als ge volg daarvan verspreid over diverse gebouwen in Zaan dam. Het nieuwe Ahold-kan- toor heeft de Raad van Be stuur en de Ahold-stafdien- sten voor het eerst sinds lan ge tijd weer bij elkaar ge bracht. De bouw en inrichting van het nieuwe gebouw, dat zich op een steenworp afstand be vindt van het oude kantoor, heeft bijna anderhalf jaar in beslag genomen. Het pand bestaat uit twee vleugels en een centraal gedeelte. De vleugels tellen ieder drie ver diepingen, die door loop bruggen in het zogenoemde atrium met elkaar zijn ver bonden. Het centrale deel telt vijf verdiepingen. Door de zogenoemde 'dijkbouw' zijn er twee straatniveaus: de begane grond en de parterre. De hoofdingang bevindt zich op laatstgenoemd niveau. Op de begane grond bevinden zich onder andere een fit- Het nieuwe hoofdkantoor van A/jold met verlicht atrium. nessruimte en een squash- baan. Het parkeerterrein biedt plaats aan 200 auto's. De officiële opening van het nieuwe Ahold-kantoor zal in de loop van deze maand plaatsvinden. Beeld van de verhuizing: Lara Roggekamp van de afde ling PR duwt op bekwame wijze een verhuiskarretje door de gang. MÊÊÊmmÊÊmmmmÊÊÊm^

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 3