AH-DIRECTIE: WERKEN NA 6 UUR ALLEEN OP BASIS VRIJWILLIGHEID EUROPESE COMMISSIE IN TILBURG Ahold- partner Casino koopt Franse branche genoot 8 uur met... Leo Oranje Voorstel brengt rust in filialen Nieuw hoofdkantoor voor Ahold AH Heijmans Supermarkt van het jaar Wat doet tienjarige! caissière bij AH achter de kassa? Zie pagina 11 Directievoorzitter Jeroen I Iunfelcl en directeur Opera tions Jein Andreae maken het voorstel hekend op een pers conferentie in het AI 'I-hoofd- kantoor. Casino Guichard-Per- rachon, de Franse Ahold-partner, heeft voor 1 miljard een Franse branchegenoot gekocht. Het gaat om La Ruche Méridionale, een bedrijf met een jaaromzet van ruim 2,5 miljard francs. La Ru che Méridionale is ac tief in de detailhandel en de horeca. Hét be drijf exploiteert vier winkelketens: Sodim (112 supermarkten), L'Univers (18 hyper- markten), Cantelaube (10 cash- en carry za ken) en La Ruche en Sodi (buurtwinkels, sa men 365 vestigingen). In de horeca heeft La Ruche Méridionale 9 cafetaria's onder de naam L'Univers en 4 restaurants (L'Aquarel- le). De medewerkers van Albert Heijn hebben overwe gend positief gereageerd op de garantie van de AH-directie dat ze bij een verruiming van de win keltijden uitsluitend op basis van vrijwilligheid later zullen werken dan nu. Na de bekendmaking van het voorstel van de AH-directie nam de sta kingsbereidheid onder de filiaalmedewerkers duidelijk af. De medewerkers werden 24 april ingelicht over de plan nen via een extra aflevering van het AH tv-journaal. Nie mand zal verplicht worden tot later werken dan nu het geval is. Voor de bedrijfslei ders zal, zodra de winkels lan ger open kunnen, gezocht worden naar compensatie op andere wijzen. „Het is een grote stap, maar wij staan er als directie garant voor. Er is voldoende tijd om de zaken in goed overleg te regelen", aldus directeur AH Opera tions Jan Andreae, die opti mistisch is over de mate waarin de medewerkers straks bereid zijn om tot half zeven te werken. Convenant Maandagavond 23 april leg den directievoorzitter Je roen Hunfeld en directeur Operations Jan Andreae aan de pers uit waarom Albert Heijn tot het voorstel inzake vrijwilligheid had besloten. „We hebben steeds gepro beerd via de VGL in goed overleg tot een oplossing met de bonden te komen. Dat leverde niet snel genoeg re sultaat op, waardoor de on rust in enige winkels groeide. Daarom hebben we gezocht naar een interne oplossing om een einde te maken aan de ongerustheid onder me dewerkers en klanten", zo zei Jan Andreae. In die opzet blijkt de directie te zijn ge slaagd. In de drie voorafgaan de weken waren enige tien tallen filialen door acties van de vakbond gedwongen de deuren voor kortere (enkele uren) of langere (een hele dag) tijd te sluiten, maar na de bekendmaking van het di rectievoorstel bleken nog maar weinig AH-medewer- kers bereid het werk neer te leggen. Nog geen week later stemde de Dienstenbond FNV' in met de mogelijkheid dat winkels na zessen open blijven als de medewerkers vrijwillig mee werken. Dit is vastgelegd in een convenant opgesteld door leidende functionaris sen van de Dienstenbond FNV en topvertegenwoordi- gers van Ahold, Vendex en KBB Hema, Bijenkorf). Voor Koninklijke Ahold nam lid Raad van Bestuur, drs. P.J. van Dun, aan het overleg deel. Af gesproken is dat de sluitings tijden van winkels en de voorwaarden waaronder lan gere openstelling zal plaats vinden in overleg met de bonden in CAO's kan worden vastgelegd. Als gevolg van het bereiken van het akkoord schortte de Dienstenbond al le acties tegen de verruiming van de winkelsluitingswet op, zodat de rust in de win kels is teruggekeerd. Compromis Albert Heijn houdt vast aan het compromisvoorstel tot verruiming van de winkel sluitingswet. Minister An- driessen van Economische Zaken zal het voorstel bin nenkort aan de Tweede Ka mer aanbieden. Uit onder- Vervolg op pagina 3 Ambtenaren van de Europese Commissie waren half maart op bezoek bij Ahold. Ze bekeken de AH Verscentrale in Eindhoven, DC Tilburg en de Nieuwe Supermarkt (NSM) in Tilburg. In de NSM zagen zij o.m. wat levensmiddelenwetgeving in de praktijk voor consequenties heeft. Op de foto krijgen de ambtenaren uitleg van Ahold-president Pierre Everaert (geheel links), hoofd Externe Betrekkingen Fons Schmid (geheel rechts) en hoofd EG-zaken Aad van Ewijk (4e van links). Fons Schmid: „Het bezoek heeft duidelijk gemaakt dat er nog heel wat vanuit Brussel gehar moniseerd zal moeten worden voordat alle le vensmiddelen in alle EG-lidstaten onder dezelfde voorwaarden verkocht kunnen worden. En '1992' nadert met rasse schreden..." Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 47e jaargang no. 5 Mei 1990 Oplage 50.000 Zie pagina 3 Zie pagina 2 MmiimL,* SAH002000537 n Landelijk mei 1990 Zie pagina 8

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 1