ciffliar Zo maar Zo maar AH-filiaal1240 Winterswijk Mooi doel Bekend terrein Uitleven in acteren pagina 12 Flitsen II I I i I i? wijk: „Meestal ga ik naar de studie zaal van de bibliotheek en snuffel daar lekker allerlei boeken door. Nadat ik Anne Frank had gelezen vroeg ik me af hoe de oorlog hier in Winterswijk was. Bij mij is het al tijd zo dat ik me een tijdje ver schrikkelijk in een onderwerp ver diep, en dan komt er weer iets an ders. Vorig jaar heb ik veel over leven na de dood en spiritisme ge lezen." Zijn zulke diepzinnige zaken wel te rijmen met het toch veel opper vlakkigere werk in de kantine? Kat- ja: „Ik ben ook gewoon een gezel- ligheidsdier. De gesprekjes in de kantine gaan over alledaagse din gen, en daar kan ik net zo van ge nieten als van een goed boek. Over diepzinnige dingen lees ik liever. Je begint 's middags tijdens de lunch niet zo snel over leven na de dood." Ron Nijhuis besteedt zijn vrije tijd op een aardsere manier: aan uit gaan, zaalvoetbal, tennis en sport vissen. Vorig jaar begon in feite zijn leven na het voetbal. Na de nodige jaren als stuwende middenvelder van het eerste elftal van Eibergen gespeeld te hebben is hij noodge dwongen gestopt. Tijdgebrek was de voornaamste reden: een beetje amateurvoetballer dient minstens twee avonden en de zondagmid dag op te offeren voor het spel. Daar kwam nog bij dat hij van Ei bergen naar Lichtenvoorde ver huisde, en dus voor het voetbal meer moest reizen. En de toekomst kreeg een hogere prioriteit. Ron besloot om het in zijn werk ver te gaan schoppen: „Ik ben nu bezig met de voorbereiding voor de cur sus AAC. In het najaar hoop ik daar mee te beginnen." Op de kassa's na heeft Ron alle af delingen van het Winterswijkse fi liaal doorlopen. Momenteel werkt hij op de groente-afdeling, in zijn ogen een van de interessantste af delingen. Een leidinggevende Een van de meest oostelijke f ilialen van Albert Heijn ligt in het centrum van Winterswijk, Een bont gezelschap bedien t daar dagelijks de klant op zij) i u 'enken. En doet in de i rije tijd de meest uiteenlopende dingen, van acteren, borduren en carrière-maken tot opera, i oetbal en zingen. Een portret i an filiaal 1240. functie, bijvoorbeeld bedrijfslei der op een groentecentrale lijkt hem een mooi doel om naar te stre ven. Irma Sellink is 24 en werkt ruim vier jaar bij AH Winterswijk, nu op de afdeling Deli, Brood en Kaas. Vooral de broodsector is voor deze dochter van een bakker bekend terrein. Ze heeft het uitermate naar de zin: „Het werk is heel gezellig. De omgang met klanten en colle ga's is leuk. Ik heb ook wel eens alleen in een winkel gestaan. Daar kwamen dan een paar keer per dag klanten en dan stond je weer al leen." Ook het contact met de collega's is volgens Irma erg gezellig. En het beperkt zich voor haar niet tot het werk. Vroeger schilderde Irma regelma tig. Tegenwoordig komt daar door het huishouden weinig van. Voor handwerken, een andere grote hobby, neemt ze nog wel de tijd. Ze breit haar truien zelf en ze bor duurt kussens en schilderijen. Met Ron Nijhuis Irma Sellink heel dun garen. Het echte priegel- werk dus: „Ik ben nu een schilderij aan het borduren. Een bonsai boompje. Dat is vreselijk opletten. Je moet heel goed tellen anders gaat het mis. Maar dat vind ik er juist zo leuk aan." Fred Ueffing is 19 en werkt sinds september 1989 bij AH in Winters wijk. Hij is bezig met de opleiding 'verkoper 2' en wil daarna zo snel mogelijk AAC en AC doen. Ook dan is hij nog niet uitgestudeerd: de opleiding voor bedrijfsleider als het even kan, en almaar door. Zo ver mogelijk. Hoe ver? „Tot in de Raad van Bestuur", zegt hij met een gezichtsuitdrukking die niet duide lijk maakt of hij ernstig is of een grapje maakt. Naast carrière-maken zijn acteren en zingen Freds grootste hobby's: Acteren is het mooiste wat er is. Je kunt je dan helemaal uitleven, vooral wanneer je een extreem ie mand moet spelen. Het maakt niet uit of die persoon vreselijk dom, kwaadaardig of ijdel is, als-ie maar extreem is." Wanneer hij over de derde hobby, zingen, begint, blijkt algauw dat er nog een vierde lief hebberij is: organiseren. Fred mag dan lid zijn van het jongerenkoor van Groenlo, en dol zijn op zingen, het geregel rondom zo'n koor be valt hem ook uitstekend. Hij is vi- ce-voorzitter van het bestuur en heeft in die functie duizend-en-één taken: van het installeren van de zanginstallatie tot het beheren van de financiën. Is het besturen van het zangkoor ook niet een beetje oefenen voor later? Fred: „Zeker, een beetje ervaring is nooit weg. Datgene wat ik leer bij het organi seren van een feest voor het jonge renkoor kan ik ook weer gebruiken wanneer we hier het magazijn op nieuw inrichten." De 26-jarige Sandra ten Dolle werkt sinds haar vijftiende bij AH Winterswijk. Zes jaar geleden ging ze weg om in de accountancy te gaan werken, maar ze kwam twee jaar geleden weer terug: „Het werk beviel niet. ik had weinig contact met collega's en klanten." Zeer te vreden werkt ze nu als assistent afdelingschef Kassa: „Daarvoor zat ik nog een tijdje op de versafdeling, maar dat was zo druk. Je had daar nauwelijks tijd voor een praatje met klanten of collega's, dingen die ik erg belangrijk vind. Dat maakt, samen met de verantwoordelijk heid die ik nu draag, dat ik nu zo van mijn werk geniet." Jazzgymnastiek, lezen en vooral te levisiekijken zijn Sandra's grootste hobby's: „Ik ben 's avonds vaak al leen thuis, en kijk dan dikwijls TV. Dat vind ik heerlijk na een lange dag werken. Je begint dan snel se ries te volgen, zoals Falcon Crest, Dallas en Dynasty. Daar keek ik al tijd naar. Op dit moment is er wei nig interessants. Dan lees ik een romannetje. Daarmee kan ik me ook goed ontspannen." Katja Komrij is 28 en combineert Francesco van Lith Katja Komrij Achttien jaar geleden begon Fran cesco van Lith als vakantiehulp in het oude AH-filiaal 1240 in zijn ge boortedorp Winterswijk. Nu is hij er sinds een half jaar bedrijfsleider. De afgelopen jaren werkte hij in diverse filialen in de regio Arnhem: „Nu blijf ik hier rustig een tijdje zitten. Wanneer mijn dochtertje de lagere school heeft afgemaakt, kijk ik verder. Maar ik ben inderdaad geen bedrijfsleider die jaren en ja ren in eenzelfde filiaal moet zitten. Ik heb in een tijdsbestek van tien jaar al vijf filialen gehad. Steeds weer een nieuwe club, steeds weer kijken wat je daarmee kunt doen. Steeds weer leren. Ik ben pas 41ik hoef me nog niet te settelen. Als ik een nieuwe baan krijg aangeboden raadpleeg ik de achterban en die zegt: als daar een operettevereni ging is, gaan we mee." Via 'de achterban' - zijn vrouw is operazangeres - kwam Francesco van Lith ook aan zijn grootste hob by: klassieke muziek, met name opera en operette: „Ik ben er van zelf ingegroeid. Mijn vrouw zong altijd in koren en kreeg toen wat solorollen. Dan ga je mee naar re petities en uitvoeringen. Je gaat het vanzelf waarderen. Klassieke mu ziek is zo lekker rustig. Je kunt er zo heerlijk bij wegdromen." in een 32-urige werkweek de Deli met het beheer van de kantine. Die laatste taak behelst de zorg voor de inwendige mens van de AH-mede- werkers: koffie, thee, broodjes en elke dag verse soep. Vooral de soep is een groot succes: „Ik heb al zo'n zestien verschillende recepten ge maakt, waaronder 'brokken-bo- nensoep', een oud Achterhoeks re cept waar aardappelen, sperziebo nen, droge metworst en gehakt aan te pas komen. Toen ik zei dat ik die soep ging maken zei iedereen: dat lusten we niet. Maar achteraf kreeg ik enorm veel complimenten." Gek genoeg is ze thuis absoluut geen keukenprinses. Haar man is gek op koken en Katja besteedt haar tijd liever aan het huishouden, twee katten en vooral lezen. De laatste tijd leest ze alles wat los en vast zit over de oorlog in Winters- Sandra ten Dolle

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 12