Kantoordiensten beleeft technologische vernieuwingen Vastbijten in het werk dat je leuk vindt CIST realiseerde in 1989 enkele grote projecten Niet eenvoudig Leerproces Nuchter Flitsen Ziekteverzuimpercentage verdeeld over de verschillende soorten bedrijfstakken (indeling op basis van CAO- of arbeidsvoorwaarden regeling) De afdeling Kantoordiensten van Ahold verzorgt een groot aantal verschillende diensten voor de bewoners van de kantoren in Zaandam. Naast de nodige activiteiten die in 1989 verricht zijn om het in terieur van het hoofdkantoor aan het Ankersmidplein van een modern jasje te voorzien, is op diverse afdelingen nieu we apparatuur geplaatst. Zo worden de nieuwe salaris- brieven ingepakt door een enveloppenvul- en sluitma- chine. Iedere periode wor den daarmee 50.000 van die brieven op deze manier inge pakt. Op de ARVA, de Ar chief-, Reproduktie- en Ver- zendafdeling, is een kleuren kopieermachine geïnstal leerd die 22 kopieën per mi nuut kan leveren terwijl op de afdeling Centrale Tekst verwerking speciale compu ters zijn geplaatst. Mede door deze vernieuwingen is de to tale afdeling Kantoordien sten nog beter in staat de be woners van de kantoren te bedienen. CIST, ofte wel Corporate In formation Systems and Tech nology, heeft in 1989 spe ciaal voor de werkmaat schappijen van Ahold enkele grote projecten gerealiseerd. In het afgelopen jaar is o.a. veel aandacht besteed aan het operationeel maken van distributiesystemen voor Gall Gall en Pharmacis. Te vens is er nieuwe hard- en software geïnstalleerd bij Etos. Andere projecten wa ren het realiseren van een in formatieplan voor Marvelo en het optimaliseren van het produktiesysteem bij Vaco. Daarnaast is er uiteraard een nieuw salarissysteem tot stand gekomen dat nodig was voor het verwerken van de effecten van 'Oort'. 1989 1988 1987 Algemeen ziekteverzuimpercentage 1989 1988 1987 Landelijk CBS 6,7* 6,6 6,7 Landelijk NIA -grote bedrijven in dienstverlenende sector 8,4 8,3 7,5 Ahold 6,6 6,4 6,3 •voorlopig cijfer; per 1 mei 1990 definitieve cijfer bekend Uitgesplitst naar mannen en vrouwen, full-time en part-time Toelichting. Het ziekteverzuimpercentage binnen Ahold ligt lager dan het landelijk niveau. Wel zijn er ver schillen te constateren tussen de verschil lende soorten bedrijfstakken. Door maat regelen in de preventieve sfeer zal het ziekte verzuim ook hier verder kunnen worden teruggedrongen. Ahold Mannen Vrouwen Full- Part time time 1989 5,5 7,9 6,7 5,7 Het distributiecentrum van Albert Heijn in Zwolle ziet voor de 24-jarige Marcel Holtmaat uit Mariënheem goede kansen voor een loop baan. In februari van dit jaar is hij daarom opgenomen in het zogenaamde trainee-pro gramma. De manager in op leiding laat geen kans onbe nut om zijn kennis verder te vergroten. Hij heeft na zijn opleiding aan de Academie voor Logistiek Management in Venlo bewust voor een groot bedrijf gekozen. „Ik wil mijn kennis graag verbreden. Ahold loopt logistiek gezien voorop, is trendsetter in de branche, heeft veel know how. Daarom trekt het be drijf mij." Goede vooruit zichten op een baan is de re den geweest waarom Marcel na de havo en het atheneum voor de logistieke hbo-oplei- ding heeft gekozen. De opleiding combineert techniek en economie. Mar cel heeft dan ook een hts- én een heao-diploma. „De oplei ding is niet eenvoudig. Ik zal nooit vergeten dat de direc teur op de eerste schooldag zei: Jij of je buurman haalt Kerst niet!" Marcel heeft Kerst wel gehaald. „Voor de eerste keer weg uit het ou derlijk huis. Gelukkig had ik een kamer bij een hospita die ook kookte. Daar hoefde ik me dus niet mee bezig te houden. De laatste twee jaar heb ik met vrienden een flat ge deeld." Marcel is een serieu ze student geweest. Uitgaan heeft hij nauwelijks gedaan. De studie heeft altijd voorop gestaan. Zijn hobby's heeft hij doorgezet: wielrennen en hardlopen. Door blessures heeft hij die de laatste tijd echter op een zijspoor moe ten zetten. Dat neemt niet weg dat hij passief een zeer fervent voetballer is. „PSV is mijn favoriete club. Als ze verliezen, heb ik een verve lend weekend." Sinds een jaar is Marcel weer terug in Overijssel. De managcr-in- spé heeft het prima naar zijn zin bij het DCO. In zijn huidige job als ploeg- chef is leiding geven een uil daging. „Wat we op school hebben geleerd over leiding geven is theorie. In de prak tijk blijkt dat toch wel heel anders. Het motiveren van mensen vind ik bijzonder leuk." Na een inwerkperiode van vier maanden is hij begin oktober vorig jaar ploegchef geworden. Hij is verantwoor delijk voor een correcte be handeling van teruggekomen kratten, pallets en artikelen van de 150 AH-filialen in Noordoost-Nederland. Hij ziet deze job als een leerpro ces in leidinggeven en een kennismaking met de werk vloer. „Ik weet dat ik daar la ter als manager erg veel ple zier van kan hebben." Marcel is bijzonder in zijn sas met de mogelijkheid opgenomen te worden in het trainee-pro gramma. De komende jaren is Marcel zeer bewust bezig met zijn carrière. Op termijn een tijd je in de Verenigde Staten werken lijkt hem fantastisch. Hij blijft nuchter, weet niet of 't er ooit van kan komen. Ze ker is wel dat hij zich de ko mende tien jaar niet aan een woonplaats bindt. „Ik wil kennis vergaren en groeien en niet vastzitten aan een woonomgeving. Ik heb goe de papieren en kan veel kan ten op. Gelukkig denkt mijn vriendin daar ook zo over. Ze is doktersassistente en vindt daardoor helaas minder mak kelijk elders een baan. De ko mende jaren wil ze wel blij ven werken. We hebben alle bei hetzelfde: we bijten ons vast in het werk dat we leuk vinden." Marcel Holtmaat (24) uit Mariënheem is afgestu deerd in logistiek management aan een hbo-op- leiding in Venlo. Hij werkt na een algemene in werkperiode van vier maanden sinds oktober 1989 als ploegchef van de afdeling Fust, Pallets en Retouren in het distributiecentrum Overijssel (DCO) van Albert Heijn in Zwolle. Marcel is se rieus en sportief. Hij hoopt dat hij ooit voor Ahold nog eens enkele jaren in de Verenigde Staten kan werken. Zijn vriendin? Ze vindt het prima als ze er dan maar zelf een baantje kan vinden.

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 9