Tien Ahold-jaren in vogelvlucht Verkoop acties Verkoop J A De vrouw binnen Ahold Automati sering Decentra lisatie Franchising Milieu pagina 16 Flitsen vervolg van pagina 15 honderdste AH franchise-fi- liaal geopend. Albert Heijn start in 1981 met de actie Klantgericht Denken en Handelen KDH Hierin staan vriendelijkheid en service centraal. Het is een machtig concurrentie- wapen dat in combinatie met de campagne 'Albert Heijn gaat op de kleintjes letten' ef fect sorteert. In 1983 wordt in de reclame- Met de werkmaatschappij Ostaravakantieparken lijkt het in het begin van de jaren tachtig zeer voorspoedig te gaan. Er is voortdurend spra ke van omzetstijging, winst en uitbreiding. Later keert het tij o.m. onder invloed van enkele slechte zomers. De re sultaten lopen terug. Het be drijf wordt begin 1989 ver kocht. Deze stap lag echter in het verlengde van het besluit van Ahold om zich meer op zijn kernactiviteiten te con- - opening nieuw Albert Heijn-distributie- centrum in Zwolle - nieuwe organisatiestructuur AH: Leifo - twintigste AH-concertserie - nieuwe bedrijfskleding voor AH-mede- werkers - Ahold koopt Kok-Ede, Instel en James Telesuper - start credo-campagne - opening eerste Etos Beauty Case-winkel in Zwolle - Miro-hypermarkten worden omgebouwd tot Miro Centers - AC Restaurants België opent een Buffet Primeur in Brussel - introductie 'Free-flow-systeem', een nieuwe vorm van zelfbediening bij AC Restaurants - de heer A. Heijn ontvangt de Industry Achievement Award voor baanbrekend werk op gebied van artikelcodering - AH sluit 50e franchise-contract - verkoop Spaanse winkelketen CadaDia - AH opent testwinkel in Zaandam - opening 100e Etos-fïliaal en print-units komt op gang. De inlevering van lege statie- geldflessen wordt geautoma tiseerd. In 1982 dient zich voorzichtig de streepjescode aan. De heer A. Heijn ont vangt in 1985 de Industry Achievement Award voor baanbrekend werk op het ge bied van artikelcodering. Vanaf eind 1987 werkt Ahold mee aan een expositie over winkelautomatisering in het NINT te Amsterdam. Vanaf medio 1988 kan in een aantal AH-filialen elektronisch wor den betaald. Aan de positie van de vrouw binnen Ahold wordt in de ja ren tachtig, ondanks het be staan van de werkgroep Vrouwen binnen Ahold', be trekkelijk weinig aandacht besteed. Dat verandert in 1988. Ahold kondigt dan een vrouwvriendelijker beleid aan dat ertoe moet leiden dat meer vrouwen kaderfuncties gaan vervullen. Hierbij wordt onder meer gedacht aan aan- - AH-leerstoel voor distributiekunde in Nijenrode - Ahold viert 100 jaar Albert Heijn - Ahold krijgt het predikaat 'Koninklijk' - Albert Heijn start met het AH TV-journaal - opening 500e AH-filiaal in Almere - opening eerste Etos/apotheek-combina- tie - integratie Miro binnen AH - overname door Grootverbruik Ahold van Heisen's Vleeshouwerij - CS Groenlo introduceert verse vleesmaal tijden voor huisdieren - in memoriam GJ. Heijn - Meester breidt export naar buitenland uit - opening eerste Etos Beauty Center - opening 75e AH-franchise vestiging - Ahold-expositie winkelautomatisering - start Vaco in Geel (België) op het milieufront. In juni 1988 wordt er een nieuwe afdeling opgericht: Milieu uitingen het verse van de AH- produkten onderstreept. Hal verwege de jaren tachtig is de recessie over haar diepte punt heen. De tijd van de kei harde prijzenslag is nagenoeg voorbij. De teneur van de re clame wordt vrolijker. Het wordt lente bij AH en de prij zenslag wijkt voor meer win kelplezier. In 1986 wordt vi deo geïntroduceerd als hulp middel om het credo van Al- bert Heijn uit te dragen. Dat jaar wordt uitgeroepen tot het jaar van de betrokken heid en de motivatie. Die lijn wordt de jaren daarna door getrokken. In 1989 volgt de introductie van het AH- Groen-logo en van de AH- Servicelijn, een klantentele foon. Eind dat jaar komen er wekelijks gemiddeld 800 te lefoontjes binnen. Ahold groeit mee met de technologische verande ring", meldt het februari nummer van Flitsen 1980. En zo is het. De ontwikkeling van weegplateaus naar hy permoderne weeg-, reken- - overname derde supermarktketen in VS: First National Supermarkets - oprichting Speciaalzaken Ahold (SpA) - opening Nieuwe Supermarkt (NSM) in Tilburg - Marvelo voert 36-urige werkweek in - pensioenregeling mannen en vrouwen gelijkgetrokken - overname door Ahold van Pharmacis - de apothekers-activiteiten worden ge bundeld in aparte organisatie Pharmatos - meerderheidsbelang in Nistria Dieet- vleeswaren - samenwerking Ahold en Schuitema - opening eerste The Fresh Company in Amsterdam - de heer A. Heijn uitgeroepen tot 'Man van het jaar' door het maandblad Quote - opening eerste Etos-winkel in België zorg Ahold. Eind 1989 intro duceert Albert Heijn het Groen-logo. In de loop van de jaren tach tig is er op beleidsniveau veel veranderd. Enerzijds hield dat verband met ontwikke lingen in de markt en in de maatschappij die het noodza kelijk maakten nieuw beleid te voeren of bestaand beleid aan te passen. Anderzijds werd een geleidelijke veran dering in de aanpak van het beleid doorgevoerd. Aanvan kelijk werd door Ahold een sterk centraal beleid ge voerd. Mede hierdoor kon Ahold zich ontwikkelen tot een internationaal bedrijf. De laatste jaren krijgen de werk maatschappijen meer gele genheid om zelf hun koers uit te zetten. Zij krijgen een gro tere zelfstandigheid, waar door zij slagvaardiger te werk kunnen gaan. centreren. Met de verkoop van zowel AC Restaurants als Ostara vakantieparken komt er nagenoeg een einde aan Ahold-activiteiten op het ge bied van horeca en recreatie. „Nederland is qua bewinke- ling vrijwel vol. Als we dus verder willen uitbreiden zul len we vooral moeten den ken aan het overnemen van bestaande winkels of aan het onder AH-vlag halen van zelf standig blijvende onderne mers", zegt het hoofd Fran chising van Albert Heijn in het augustusnummer van Flitsen 1981. Nog datzelfde jaar wordt in Appingedam ge start met het eerste franchi- se-fïliaal. Er zullen er nog vele volgen. In februari 1985 is hun aantal al gestegen tot 50 en in oktober 1989 wordt het - aantal Ahold-medewerkers gegroeid tot 50.000 - Michelin-ster voor restaurant T)e Hoop op d'Swarte Walvis' - AC Restaurants krijgt nieuw beeldmerk - Etos gaat samenwerken met kapperske ten - Ahold neemt HIC (Horeca Inkoop Centra le) over - ingebruikname nieuwe Centrale Slagerij te Zoetermeer - definitieve invoering streepjescode - opening AH Kaascentrale in Bodegraven - proef met elektronisch betalen - Albert Heijn start met de credo-campagne passingen van de arbeids voorwaarden voor vrouwen met kinderen en aan kinder opvang. In september 1988 gaat onder het motto "Vrouw en Werk' een campagne bij Albert Heijn van start. In maart 1989 wordt een gelijk namig congres gehouden, waarop 500 vrouwen praten over gelijke kansen bij AH. De eerste blijken van betrok kenheid met het milieu date ren al van 1981. Alberto in troduceert dan een draagtas die van kringlooppapier is vervaardigd. De tas is boven dien voorzien van het op schrift 'Glas in de glasbak'. In 1982 Iaat Albert Heijn de consument kennismaken met een eigen fosfaatvrij was middel. Later dat jaar organi seert Ahold een 'energiedag'. Daarna is het betrekkelijk stil - overname Gall Gall en Party Shop - landelijke introductie AH Servicelijn - AH-congres Vrouw en Werk' - AH introduceert het Groen-logo - opening AH Vers Centrale in Eindhoven - verkoop Ostara-vakantieparken - verkoop AC Restaurants - de heer A. Heijn neemt afscheid als presi dent van de Raad van Bestuur, P.J. Everaert wordt zijn opvolger - bekendmaking samenwerkingsverband Ahold met Argyll (Verenigd Koninkrijk) en Casino (Frankrijk) en oprichting AMS Marketing Service AG - opening 100e franchise-AH

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 16