Omzet en marktaandeel Grootverbruik Ahold omhoog Beslist een aantal mooie hoogtepunten Grootverbruik Ahold Verkoopleider Kok-Ede: Reizen pagina 12 Flitsen GVA is het afgelopen jaar flink aan het uitbreiden en reorganiseren geweest Drie bedrijven werden overgenomen, er vond een heroriëntatie plaats met betrekking tot de activiteiten van Cate ring Overseas Supply, Instel had een uitbreiding van het dienstenpakket, Kok-Ede vierde het 40-jarig jubileum en er kwam een landelijk netwerk van vijf Regionale Verscentra tot stand. En dit was slechts een greep uit de activitei ten die plaatsvonden bij GVA. De omzet en het marktaan deel van Grootverbruik Ahold zijn in 1989 gestegen. De omzet gaf een toename van 12,9% te zien en kwam uit op 644 miljoen. De groei van de omzet was niet alleen te danken aan overnames, maar ook door autonome groei. Het aandeel in de institutionele markt, de horeca en de sector van de bedrijfsrestaurants, de drie segmenten waar GVA werk zaam is, groeide. Een belangrijke ontwikkeling in 1989 was het verder ge stalte geven aan een nieuwe organisatiestructuur. Die be staat nu uit vier hoofdgroe pen: Institutioneel, Horeca/ Bedrijfsrestauratief, Vers en Non-Food. De organisatie kan een volledig pakket non food. verse en droge levens middelen leveren. Door de totstandkoming van een lan delijk net van Regionale Vers centra zijn alle GVA-bedrij- ven nu in staat zes dagen per week een volledig versassor timent in één bestelling af te leveren. Voor 1990 wordt uitgegaan van een hogere omzet en een groeiend be drijfsresultaat. Voor de jaren daarna wordt verwacht dat de Nederlanders voor hun maaltijden meer en meer ge bruik zullen maken van on der meer horeca, kantines en instellingen. In eigen land streeft GVA naar een aanzien lijke groei van het marktaan deel. Voor het buitenland worden mogelijkheden ge zien de GVA-formule via de buitenlandse partners te ver spreiden. Hoofdgroep Institutioneel Het jaar 1989 is voor Cater ing Overseas Supply (COS) een belangrijk jaar geweest. Naast een belangrijke koers verandering in het commer ciële beleid is de organisatie volledig vernieuwd. Met in gangvan 1 januari 1990 heeft COS bovendien een nieuwe naam: Grootverbruik Ahold Export. Deze naam maakt duidelijker dat het bedrijf le verancier is van een breed as sortiment levensmiddelen en dat het daarvoor put uit het assortiment van Grootver bruik Ahold en Albert Heijn. Het afzetgebied is de gehele wereld. In januari 1989 verhuisde Al- bert Heijn Grootverbruik (AHGV) binnen Breukelen van het industrieterrein Keulschevaart naar een nabij gelegen kantoorpand. De verhuizing moest de zelfstan digheid van AHGV meer ver duidelijken en het mogelijk maken beter in te spelen op de markt en een verdere groei bewerkstelligen. De verkoop- en marketingfunc ties van de binnen de Hoofd groep Institutioneel opere rende formules Kok-Ede en Albert Heijn Grootverbruik zijn onder dezelfde leiding geplaatst. Voor Kok-Ede was 1989 een jubileumjaar. Het bedrijf be stond veertig jaar. Een reden om van 1989 een feestelijk jaar te maken. Er werden tal van festiviteiten georgani seerd in het teken van fond senwerving voor zwakzinni genzorg. Resultaat hiervan was de overhandiging van een cheque van 250.000,- aan de afdeling Zwakzinni genzorg van de Nationale Ziekenhuisraad. Hoofdgroep Horeca/Bedrijfs- restauratief HIC onderging een succes volle heroriëntatie. Tevens werd een aanzet gegeven tot een duidelijke, planmatige aanpak voor de horecamarkt. Instel voerde met veel succes zijn speciaal op de bedrijfs- restauratieve markt afge stemde formule door. Er vond een uitbreiding van het dienstenpakket plaats met o.a.: Restauratief Informatie Kassa Systeem (RIKS) cursus sen voor kantinepersoneel en de organisatie van feest en themaweken. Hoofdgroep Vers De GVA Versgroep werd in 1989 versterkt door overna me van de produktiebedrij- ven Gebroeders Holla bv te Bom en Castricumse Instel lingen Slagerij Louis van der Ham bv te Castricum. Inmid dels is er ook een landelijk netwerk van Regionale Vers- centra gerealiseerd. Vanuit Rotterdam, Amsterdam, Ede, Ommen en Born kan nu de totale versbehoefte van grootverbruikafnemers in één levering worden ver zorgd. In Ede werd in 1989 een koel-DC gerealiseerd met een oppervlakte van 2.300 mJ. In eerste instantie waren alleen Kok-Ede en Al- bert Heijn Grootverbruik af nemers van dit DC. In de loop van 1990 zullen de vijf Regio nale Verscentra ook afne mers worden van dit koel- DC. Hoofdgroep Non-Food Via overname werd de Hoofdgroep Non-Food uitge breid met het bedrijf Incares bv met vestigingen in Escha- ren (Grave) en in Amers foort. De Koksmaat hield in zijn gerenoveerde show room voor de binnen- en bui tendiensten van alle GVA-for- mules een non-foodcursus. Tien jaar geleden was Jan Doorenbosch regionaal ver koopleider bij Kok-Ede, dat toen nog niet tot Ahold be hoorde. Terugblikkend op die voorbije periode is hij zeer beslist over de hoogte punten: de overname door Ahold in 1985 en zijn benoe ming tot landelijk verkoop leider in 1986. .Ahold heeft een goede naam in Neder land, ook 5 jaar terug. En daar kon Kok-Ede natuurlijk van mee profiteren. Onder Ahold-vlag konden we ge bruik maken van specialisten en onze krachten met Albert Heijn Grootverbruik bunde len. Vooral omdat er meer specialistische steuning bij Ahold aanwezig is op het ge bied van logistiek en vers. Het was voor mij bijzonder plezierig dat ik na de overna me door Ahold heb kunnen blijven functioneren in die veranderde organisatie en bovendien promotie heb kunnen maken. De benoe ming tot landelijk verkoop leider was een blijk van ver trouwen, zeker gezien mijn leeftijd. Dat is een goed punt bij Ahold: oudere medewer kers krijgen kansen, ze wor den niet zomaar afgeschre ven. Het is niet zo dat alleen naar leeftijd wordt gekeken." De aard van zijn werk is in die tien jaar vooral veranderd vanwege zijn promotie. „Ik ben als landelijk verkooplei der van Kok-Ede omzet- en budgetverantwoordelijk, zo als dat heet Omzetverant- woordelijkheid betekent dat ik iedere vier weken de opge geven omzetprognose toets aan de werkelijk gerealiseer de omzet. Budgetverant woordelijkheid betekent dat ik jaarlijks moet plannen wel ke omzet wij verwachten te draaien en periodiek volgen en herstellen. Zo'n begroting maken wij middels een bot- tum-up-methode, dus alle verkoopmedewerkers zijn erbij betrokken. Tevens wordt er een kostenbegro- ting gemaakt en regelmatig bespreek ik de resultaten met wijn-verkoopdirecteur de heer W. van Manen." Privé-hoogtepunt in die tien jaar was zijn 25-jarig zakenju- bileum in 1988. „Ik word na tuurlijk gewoon betaald, maar de waardering die je krijgt van relaties binnen en buiten het bedrijf doet je wat, dat is echt een schouderklop je- Verder zijn we ter ere van het 25-jarig huwelijksjubileum met het hele gezin (inclusief twee schoondochters) gaan wintersporten in Ehrwald (Oostenrijk). Een heel bij zondere vakantie, ook omdat ik mijn vrouw op de winter sport in datzelfde Ehrwald heb leren kennen." Jan Doorenbosch (58), landelijk verkoopleider van Kok-Ede (GVA), werkt daar al ruim 26 jaar bij. Hij is getrouwd, heeft drie zoons en een dochter en woont onder de rook van Amsterdam in Badhoevedorp. In zijn vrije tijd tennist hij en is hij een fervent skiër en golfspeler. Bo vendien stond hij organisatorisch aan de wieg van hockeyclub Sloten en van de tennisclub van Badhoe vedorp. Met zijn vrouw verbouwt hij groenten in een eigen moes tuintje. Het grootvader worden was beslist ook een belangrijk moment. .Anderhalf jaar ge leden kreeg één van mijn kin deren een zoon, mijn eerste kleinkind. Opa worden is echt een nieuwe levensfase. Als de kinderen het huis uit zijn begin je als het ware weer met zijn tweeën. Een kleinkind brengt dan vervol gens enorm veel jeugdigheid in je huis. Je geeft het te eten, we gaan samen naar Artis of naar Madurodam en verder wandel je vol trots met hem door het dorp. Mensen zon der kleinkinderen missen echt wat. En het is een jongen dus de naam Doorenbosch blijft bestaan." De nabije toekomst ziet er zonnig uit: over twee weken wordt zijn tweede kleinkind geboren. En hij voelt zich bij Kok-Ede als een vis in het wa ter. „Ik heb absoluut geen be hoefte aan korter werken hoewel daar op mijn leeftijd wel mogelijkheden toe zijn. Misschien dat ik op mijn tweeënzestigste eens aan pensionering ga denken. Daarna moet je natuurlijk wennen aan je vrije tijd maar ik ben geen type voor stilzit ten. Ik ga in ieder geval lekker spitten in mijn moestuin. Verder zijn we gek op reizen en ik zou nog graag eens naar Indonesië gaan. Mijn vrouw heeft Moskou op haar ver langlijstje staan. Ik denk aan een bestuurlijke functie bin nen het verenigingsleven. Mijn vrouw en ik zijn echte verenigingsmensen. Mis schien het bestuur van de hockey- of tennisclub, maar ik kan me ook een bestuur van een bejaardentehuis voorstellen, of een kerkelijke instelling. Een maatschappe lijke bijdrage blijven leveren vind ik in ieder geval enorm belangrijk."

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 12