Letterspel van AH gaat Nederland veroveren Ook voor Grootverbruik Ahold nieuwe Perla koffielijn Ahold l^y^eu Batterijboxen bij Albert Heijn en Etos Opvolger van het Prijzen Troefspel: Apart spel voor de AH- mede werkers Hoe wordt het Letterspel gespeeld? Flitsen pagina 3 Soms dan bekruipt hem toch nog weieens even een gevoel van 'zal er niks fout gaan?' Maar echt zorgen, nee hoor. „Het AH Letterspel is een ver volg op het AH Prijzen Troefspel dat we vorig jaar twaalf weken lang gespeeld hebben. Dat was een doorslaand succes. We hebben ervan geleerd. Er is door een heel team bijna een jaar hard aan gewerkt. Let maar op: Nederland raakt in de ban van het Letterspel." Aan het woord is Rob Slijpen, coördinator van het nieuwe spel dat Albert Heijn zes maal twee weken lang in de filialen gaat spe len. Rob Slijpen (coördinator Letterspel) (I) en Gerhard Oppen (ontwerpei- Letterspel) bekijken de drukproeven voor de brochure over het Letterspel De totaal vernieuwde Perla-koffielijn van Albert Heijn, die in Flitsen van november 1989 uitgebreid is bespro ken, wordt sinds kort ook verkocht door Kok-Ede, Albert Heijn Grootverbruik, Instel, HIC en Evers Horeca Totaal, de verschillende werkmaatschappijen van Grootverbruik Ahold (GVA). Met uitzondering van Albert Heijn Grootverbruik, is het voor het eerst dat de GVA-werkmaatschappijen Perla-koffie gaan verko pen. Op de hoek van de tafel ligt nog een wedstrijdblad van het AH Prijzen Troefspel van vorig jaar. Rob: „Zeven mil joen inzendingen zijn daar op binnengekomen. Dat was eerlijk gezegd veel meer dan we zelf ingeschat hadden. De helft van de klanten deed zelfs regelmatig mee. Wij hebben er onderzoek naar Ia- ten doen. Blijkt dat zeven van de tien klanten in de winkel zich spontaan die actie weet te herinneren en van naam i kent. De waardering was me de zo hoog omdat de klanten het leuk vonden om zelf te gokken in welke prijzen- groep ze wilden meedoen. Driekwart van de mensen die geënquêteerd werden noem de het gokje wagen het leuk ste element. Je ziet dat zo'n spel in de winkel aanleiding geeft tot veel onderlinge ge sprekjes onder de klanten. Het schept een soort familie sfeer. Zeker bij het Letterspel verwachten we zoiets, omdat de mensen nu woorden moe ten maken." Veel werk Rob vertelt dat het organise ren van een dergelijk spel voor de hele organisatie be tekenis heeft. „Dat is het aar dige van werken bij Albert Heijn. Iedereen is even en thousiast bij zo'n spel, want er komt nogal wat voor kij ken. De postzakken vol op lossingen moeten worden opgehaald bij de filialen door de groentecentrales. Op de distributiecentra worden die verzameld. En dan heb ik het nog niet eens over de jury, die vervolgens alle oplossin gen handmatig moet verwer ken. Eerst rangschikken naar de prijskeuzes en daarna per prijskeuze naar het hoogste getal. Tenslotte zal het woord dat gevormd is ook nog een erkend Nederlands woord moeten zijn. Zelfs als we iets minder zouden doen als vorig jaar (zeven miljoen inzendingen), kun je je voor stellen hoeveel werk daar al leen al in zit." Iedereen in de organisatie heeft met het spel te maken. Van de assortimentsmana gers die de adverteerders en de leveranciers van de ca deaupakketten leveren via de afdeling Juridische Zaken, de inkoopafdeling, de druk werkinkoper, logistiek (de drie distributiecentra en de vijf groentencentrales), tot aan de Dienst Beveiliging, de afdeling Public Relations en uiteraard de vele medewer kers van de afdeling AH Com municatie. Maar de meest in het oog springende rol ver vullen natuurlijk de caissiè res en de andere winkelme dewerkers. 13.000 kilometer Rob Slijpen trekt aan de kas sarol, scheurt er een stukje vanaf. „Hebben we ook laten onderzoeken. Zelfs met de kleinste kassabon, dus zeg maar bij een pak hagelslag, zitten er toch al een paar let ters op de strook. Er wordt maar liefst dertienduizend ki lometer kassabon met die let ters en cijfers gedrukt. En daarbij wordt dan ook nog re kening gehouden met de ver schillende breedten, want Voor de Albert Heijn-mede- werkers en vooral natuurlijk de caissières, is het AH Let terspel een verzwaring van de normale dagtaak. Al was het alleen maar omdat ze er voor moeten zorgen dat ze alles moeten weten van het spel, om klanten die met vra gen komen van dienst te kun nen zijn. Vanwege deze taak verzwaring en omdat de Al- bert Heijn-medewerkers niet mee mogen doen aan het AH Letterspel, is er voor hen een alternatief spel: AH Letterlijk, met prijzen voor de perso- neelspot én mooie persoon lijke prijzen. niet alle kassa's hebben de zelfde maat kassarollen." Nog even wat cijfers voor de statistiek. Er worden in totaal 50 miljoen spelmapjes uitge zet. Het wedstrijdblad wordt in een oplage van 2,7 miljoen exemplaren gedrukt. Iedere wedstrijdronde wordt met een televisiecommercial op RTL Véronique en op Neder land 1 op woensdagavond ge start. Daarin worden de be gin- en eindletter voor de hoofdprijs (een keuken) be kend gemaakt. Die letters zul len ook te vinden zijn in alle winkels van Albert Heijn. De uitslagen worden per ronde in de winkel bekend ge maakt. Alle winnaars krijgen bericht thuis. Puzzelen ;Je ziet het op televisie. Puz zelen, woordspelletjes, de mensen kijken er graag naar en ze doen ook graag mee. Het blijkt dat 65 procent van de Nederlanders graag en re gelmatig puzzelt. Het AH Let terspel is heel simpel te spe len en met name het gokele- ment maakt het ook aantrek kelijk. Let maar op mijn woorden: Nederland gaat nu massaal het letterspel spe len." De letteractie wordt gestart met een commercial op woensdag zeven maart op RTL Véronique rond drie mi nuten voor zes en op Neder land 1 in het Sterblok van ze ven uur. De hele Perla-familie, van Ex tra Mild tot Espresso en van verschillende soorten cafeï nevrij tot Arabica, wordt overgenomen. „Voor ons heeft deze introductie een bijzondere waarde", aldus Theo Kantelberg van GVA. „Perla-koffie is immers al sinds jaren een typisch Albert Heijn-produkt. Dat wij nu ook Perla kunnen gaan verko pen, geeft aan dat de samen- Ongeveer 40% van de Albert Heijn-filialen heeft, op eigen initiatief of dat van de gemeente, een bat terijbox geplaatst. Een proef in de gemeente Zaanstad wordt binnen kort afgesloten om te beoordelen of alle AH-filialen een batterij box zullen krijgen. Het is van belang oude batterijen apart in te za melen, zodat ze niet te recht komen tussen het gewone huisvuil. Batterij en vragen om een speciale werking steeds beter wordt." De produktie en verpakking van alle koffie vinden plaats bij Marvelo in Zaandam. Het uiterlijk van de 75 gram- en de 1,5 kilo-verpakking werd apart ontwikkeld, maar ver toont overeenkomsten met de 250 gram-verpakking, die zowel aan Albert Heijn als aan de GVA-werkmaatschap pijen geleverd wordt. verwerking omdat ze zwa re metalen bevatten, die schadelijk zijn voor het milieu. Wanneer de batte rijboxen vol zijn, worden ze geleegd door de ge meente. Bij Etos was men al eerder begonnen met de plaat sing van batterijboxen. Een half jaar geleden be zaten 58 van de 135 filia len een batterijbox. Mo menteel is dat aantal al ge stegen tot bijna 100 van de inmiddels 150 Etos- filialen. Bij 25 gulden aan bood schappen krijgt de klant een deelname formulier met zeven iettervakjes. Het eerste vakje is rood, het laat ste blauw. Per spelron- de (die twee weken duurt) wordt op televi sie en in de winkel de eerste en de laatste let ter bekend gemaakt. Die letters moet je be zitten om mee te din gen naar de hoofdprijs. In het deelnamefor mulier worden zes let ters cadeau gegeven. Drie rode, drie blauwe. Zijn daar niet de uitver koren letters bij voor de strijd om de hoofd prijs, niks aan de hand, want dan kan er ge speeld worden om de landelijke reisprijzen en de winkelprijzen. De tussenliggende letters moeten gespaard worden met de kassabonnen. Achterop de kassabonnen staan die letters met daar onder de waarde die ze vertegenwoordigen. Cij fers variërend van 35 tot en met 99. De kunst is nu om met de letters een Ne derlands woord te vor men dat onder het woord een zo hoog mogelijk ge tal weergeeft. Dat wordt dus een getal van tien cij fers. Als dat woord dan ge vormd is, komt de tweede stap. De klant mag een gokje doen om welk prij- zenniveau er gespeeld gaat worden. Een klant die met de eerste cijfers al hoog in de negentig zit kan met de goede begin- en eindletter gokken op de hoofdprijs. Een bedrag van 2500 gulden en de mogelijkheid om later ook nog eens een SieMa- tic-keuken te verdienen. Maar met wat minder mooie getallen is het ook mogelijk om bijvoor beeld een winkelpakket ter waarde van zestig, der tig of vijftien gulden te winnen. Als er maar wel in de goede categorie ge gokt is.

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 3