AMS ontwikkelt brochure voor leveranciers Ahold wil Knop Co verkopen Ahold en Europa Regelmatig overleg tussen Raad van Bestuur en gemeente Zaanstad Frappant James brengt AH-boodschappen aan huis Colofon AH experiment pagina 2 Koninklijke Ahold nv heeft het voornemen Knop Co, een werkmaatschappij van Grootverbruik Ahold, te verkopen aan de Koffiebranderij en Theehandel Drie Mollen sinds 1818 bv te 's-Herto- genbosch. Flitsen Tussen de Raad van Be- regelmatig overleg plaats, van burgemeester H. Ou- stuur van Koninklijke Op 31 januari jl. sprak P J. werkerk. Voor deze gele- Ahold nv en Burgemees- Everaert in dit kader met genheid werd een foto ge- ter en Wethouders van de een vertegenwoordiging maakt. V.l.n.r. drs. P J. Eve- gemeente Zaanstad vindt van B&W, onder leiding raert (president van de De AMS-plannen krijgen steeds meer vorm. AMS staat voor Associated Marketing Service, een sa menwerkingsverband tussen negen grote detail handelsorganisaties in Nederland, Frankrijk, En geland, Zweden, Finland, Denemarken, Italië, Spanje en Zwitserland. Binnenkort zullen in alle landen van de partners brochures worden ver spreid onder leveranciers van produkten en dien sten. Het doel van de brochure is de leveranciers te informeren over de AMS-activiteiten en voorde len die AMS-projecten kunnen leveren aan zowel deelnemende leveranciers als de levensmidde lendetailhandel. Koffiebranderij en Theehan del Drie Mollen sinds 1818 bv kent. naast activiteiten als produktie van koffie en thee, activiteiten welke gelijksoor tig zijn aan die van Knop Co. te weten verkoop, ver huur en exploitatie van auto maten voor koude en warme dranken. Bij Knop Co werken acht Vervolg van pagina 1 mes Telesuper zelf onrenda bel is om ze in zijn centrale in Heemstede op voorraad te hebben. Een kogellamp of een flesje kirsch bijvoor beeld. Wat beslist niet tot de kruimels zal gaan behoren zijn de vele voordelen waar van de klanten van James van af nu kunnen genieten. Wat voor Albert Heijn-klanten geldt, is nu ook van toepas sing voor mensen die van Ja mes gebruik maken: de ze gels, de koffiepunten, de we kelijkse actie-artikelen. Aller hande, de twaalfde fles wijn gratis, enz. Personeels - uitbreiding Hoeveel extra werk de sa menwerking tussen James en medewerkers. Er zullen als gevolg van de verkoop geen gedwongen ontslagen vallen. Aan de betrokken vakbonden en aan de ondernemingsraad van Grootverbruik Ahold bv is advies gevraagd. De voor genomen verkoop is even eens aangemeld bij de SER- Commissie voor Fusie-aange legenheden. Albert Heijn betekent voor het filiaal aan het Haarlemse Soendaplein is nog niet te zeggen. Dat zal de toekomst moeten leren. Voorlopig krijgt BL Cees Stengs er als ondersteuning drie tot vier man bij. „Vooral de AC's zul len moeten leren in te spelen op deze nieuwe ontwikke ling. Niet 20 jonge kazen in kopen, maar bijvoorbeeld 25. We moeten gewoon afwach ten hoe het voor ons gaat lo pen." Jurriaan Jurg: „Wie weet welke ideeën nog op komen tijdens deze fase. Wij leren in ieder geval wat het betekent de winkels te betrekken bij het teleshop pen. Het belangrijkste blijft echter de toegevoegde waar de die we door middel van telematica voor de consu ment creëren." Wat is AMS? Hoe functio neert dit internationaal sa menwerkingsverband, wat zijn de doelstellingen en mo gelijkheden en hoe kunnen leveranciers en producenten op termijn participeren? De AMS-brochure geeft ant woord op deze vragen. AMS zelf, waarvoor in Zwitserland een Europees coördinatie- kantoor is geopend in Zug, zal de brochures verspreiden in het Engels, Duits en Frans. Sommige partners sluiten bo vendien een vertaling bij. In Nederland is dit ook het ge val. In de brochure worden het overleg en onderzoek be schreven waarmee de AMS- partners begonnen zijn of binnenkort van start gaan. Een veertiental gebieden wordt aangegeven. Hiertoe behoren onder andere coör dinatie en samenwerking op het gebied van leveringen, reclame-ondersteuning, in troductie van nieuwe pro dukten, standaardisatie van produkt en verpakking en het openen voor leveranciers van nieuwe (buitenlandse) markten. In de komende ja ren zullen bij een succesvolle ontwikkeling van het AMS-sa- menwerkingsverband steeds meer medewerkers de resul taten in de filialen tegenko men. Als het Nieuwe Europa straks na 1992 zijn grenzen geheel openstelt zullen de vruchten van wat nu binnen AMS wordt begonnen, heel belangrijk zijn. Raad van Bestuur van Ahold), drs. H.G. Ouwer- kerk (burgemeester van Zaanstad), mr. R.JJ.M. Pans (wethouder van Zaanstad) en drs. P. Oude- ga (wethouder van Zaan stad). TOTAL 20.00 CASH 20.00 CHANGE .00 4107 44 2 4.37PM Piet Schipper, oud-me dewerker hoofdkan toor, thans VUT, vond tijdens zijn vakantie in Jacksonville (USA) in een supermarkt van Winn Dixie een biljet van 20 dollar. Mooi, dacht hij, dat wordt goedkoop boodschap pen doen. Schipper werkte zijn boodschap penlijstje keurig af, kwam bij de kassa en moest - nu komt het, geloof het of niet - pre cies 20 dollar afreke nen. „Ik stond met m'n oren te klapperen", verklaarde hij na terug keer in Nederland. Aangezien Schipper te recht vermoedde dat de redactie hem niet zou geloven, leverde hij bijgaande kassabon in als bewijs. FLITSEN N. Hupkens Personeelsblad Filialenbureau AH Koninklijke Ahold nv HK 803, 075-592552 maart 1990 H.S. Kolsteeg, Marketing Services 47e jaargang no. 3 GVA, Ede verschijnt 08380-78922 11 x per jaar Oplage: 50.000 E. Muller (hoofdred.) Redactie Public Relations secretariaat: HK 1701, 075-592576 Mw. J. Hammond A.de Roo PR-Bureau Van Hulzen Ankersmidplein 2 Kamer 1703 1506 CK ZAANDAM A. Schoen Tel.: 075-592573 R.P. van Straten Public Relations REDACTIE FLITSEN HK 1703, 075-592574 H. Dokman C. Waardenburg Marketing Services Zonemanager Marvelo zone 8811 P 410, 075-593253 075-593637 G. van Breen Mw. S. Fijn van Draat Marketingcoördinator AMS Directoraat P&O HK 1708, 075-592240 HK 1324, 075-592694 I I.: I-V I

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 2