James brengt AH-boodschappen aan huis Flitsen april jaarverslageditie Casino pagina 4 iiiiiiiiiiiiii Portret van Franse Ahold-partner Groupe AH- concerten waren een succes Passie voor Indonesische schilderijen Etos gelooft in franchi sing AH experiment Uitslag kerstpuzzel Geregistreerde persoons gegevens goed beschermd tegen misbruik SAH002000535 Flitsen Landelijk maart 1990 Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 47e jaargang no. 3 Maart 1990 Oplage 50.000 pagina 5 pagina 10 pagina 9 sen die vaak laat van hun werk thuis komen wanneer de winkels al dicht zijn. Op dit moment telt James Tele- super duizenden klanten, die veelal een hoge gemiddelde besteding hebben. Harry Knoppert en James-directeur Jurriaan Jurg verwachten echter dat dit aantal door de hechte samenwerking met Albert Heijn dit jaar zeer sterk zal groeien. Er is een De juiste oplossing van de kerstpuzzel van december was: Eind goed al goed. De eerste prijs, een waarde bon van 150.-, gaat naar mevrouw M.M.F. Willems- Janssen, Elsloo. Een waar debon van 100,- voor de tweede prijs gaat naar A.W. Maring te Berkel. En de derde prijs, een waarde bon van 50.-, gaat naar H.E. Beringen te Veenen- daal. De prijswinnaars hebben bericht thuis ont vangen. Nogmaals van harte gefeli citeerd namens de redac tie. speciaal nieuw telefoonnum mer (023-292292) om aan de vraag te voldoen. Hoofdmoot Voor het filiaal in Haarlem is heel bewust gekozen. Van wege de grootte (een num mer 4), de ligging (vlakbij Heemstede) en omdat, zoals Harry Knoppert het uitdrukt, „het management een derge lijke toevoeging ook aan kan." „De hoofdmoot van wat wij voor James verzorgen", aldus BL Cees Stengs, „is vers: kaas, vlees, wild, gevogelte en groente. Het betekent dat we alleen de meest verse handel leveren die we in huis hebben. Kijk, als een klant hier in de winkel een zak ap pels koopt, kan het eens een keer voorkomen dat hij een kwalitatief minder goede ap- V I nr. Harry Knoppert (zo nemanager AH Amsterdam), Cees Stengs (BL AH Soenda- plein), Jurriaan Jurg (direc teur James Telesuper) pel treft. Eén die we eigenlijk niet hadden mogen verko pen, maar die er tussendoor is geglipt. Maar bij James kun nen we ons dat niet permitte ren. Het moet honderd pro cent gegarandeerd in orde zijn." Kruimels Behalve de verse artikelen neemt het filiaal van Cees Stengs ook, zoals hij het uit drukt, de 'kruimels uit het houdbare circuit' voor zijn rekening. Dat zijn produkten waarvan het eigenlijk voor Ja- Vervolg op pagina 2 Evenals voorgaande jaren verschijnt er in april geen gewone Flitsen. In plaats daarvan ontvangt u de Jaarverslageditie die geheel gewijd zal zijn aan het jaarverslag 1989 dat medio april verschijnt. Vanaf begin maart is het door Albert Heijn gevoer de assortiment, inclusief de huismerken, via Ja mes Telesuper verkrijgbaar. Deze samenwerking tussen Albert Heijn en James Telesuper is een ex periment. Het wordt uitgevoerd in het gebied dat ligt tussen IJmuiden en Den Haag. In het centrum van Amsterdam en Den Haag wordt niet bezorgd. Tijdens deze proef wil Albert Heijn met de hulp van James ervaring opdoen met thuis bezorging, met de mogelijk heden en beperkingen die het bestellen per telefoon, fax of computer heeft en te vens wil zij nagaan in hoever re een dergelijke consument- vriendelijke service ook omzet)voordelen kan heb ben voor haar filialen. James Telesuper voert in totaal al ruim 6.000 produkten. Een belangrijke verandering voor zowel James als Albert Heijn is de wijze waarop van nu af aan verse produkten worden aangeleverd. Tot dusver was James, die zijn centrale in Heemstede heeft, aangewe zen op een aantal plaatselijke detaillisten: een groenteman, een slager, een kaashande laar. Tijdens het experiment worden dergelijke produk ten dagelijks geleverd door filiaal 1148 aan het Soenda- plein in Haarlem. Logisch Lid van de werkgroep die zich sinds vorige zomer be zighoudt met het opzetten en uitvoeren van het thuisbe- zorgexperiment is Harry Knoppert, zonemanager Al- bert Heijn Amsterdam: Ja mes is al jarenlang aan het experimenteren met thuis bezorging. Wat dat betreft is het eigenlijk logisch dat er op een gegeven moment een koppeling met Albert Heijn ontstond. James kan met zijn bestaande organisatie daar door de bagagedrager zijn waarop Albert Heijn zijn pro dukten bij de klanten aan huis bezorgt", aldus Knop pert. „En het is tevens een stuk extra service van Albert Heijn." Belangstelling Knoppert is er heilig van overtuigd dat er een brede belangstelling bestaat voor het thuisbezorgen van pro dukten uit het winkelassorti ment van Albert Heijn. Niet in het minst vanwege de be trouwbaarheid en kwaliteit waar de naam Albert Heijn borg voor staat. Maar ook omdat er steeds meer twee verdieners komen, of men- „U bent ook een bekende Nederlander" waar schuwt actrice Linda van Dijk in het bekende tele visiespotje van Postbus 51. „Want er zijn meer ge gevens van ons geregistreerd dan we denken." Om misbruik van persoonlijke informatie tegen te gaan en ieders persoonlijke levenssfeer te be schermen is op 1 juli 1989 de eerste en op 1 januari 1990 de tweede fase van de Wet Persoonsregistra ties in werking getreden. Sindsdien moet elke organi- we wet stelde Ahold het satie die persoonlijke gege- Ahold Reglement Persoons- vens bijhoudt zich aan regels registratie op voor intern ge- (plichten) houden. Iedere bruik. De Centrale Onderne- persoon heeft bij de wet vast- mingsraad heeft inmiddels gestelde rechten gekregen; een positief oordeel gegeven het recht op inzage bijvoor- over dit reglement, beeld. In aansluiting op deze nieu- Zie ook pagina 9

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 1