m bar Zo maar Zo maar Zo maar de afdeling Inkoop en Merchandising van GVA Alleseter Geen snelheidsduivel Veel vlieguren 'Après-tennis' Grote zelfbeheersing pagina 12 Flitsen Naast veel commercieel talent is er meer dat de medewerkers i1an de afdeling inkoop en Merchandising van Grootverbruik Al:old in Ede bindt: ze zijn ook allemaal verslingerd aan tennis. Voor Mark Druncks is zeilen meer dan alleen een familietraditie Hoofd Inkoop en Merchandising van Grootverbruik Ahold Mark Druncks stamt uit een familie van zeilers. Hij is alweer de derde gene ratie Druncks die de binnenwate ren bezeilt. Binnenkort komt daar een vierde generatie bij: „De tradi tie moet verder, daarom ben ik nu mijn zonen zelf zeilen aan het le ren. Dat vind ik leuker dan ze naar een school te sturen." Toch is zeilen veel meer dan een familietraditie. Mark Druncks beti telt zichzelf als tamelijk fanatiek. De weekeinden gaan - naast na tuurlijk de nodige aandacht voor vrouw en kinderen en een gere geld partijtje tennis - op aan het zeilen zelf en het onderhoud van zijn 'scheepje', zoals hij dat in zei lersjargon noemt. Vooral het onderhoud bevalt hem uitstekend omdat het zo totaal an ders is dan zijn werk: „Ik verkeer dagelijks tussen massa's mensen. Ik denk dat ik daarom ook het liefst alleen aan mijn schip werk. In m'n ouwe kloffie en zonder een tele foon die onophoudelijk rinkelt. Lekker met mijn handen werken. Wel met concentratie, maar van een heel andere soort dan ik op mijn werk nodig heb." Druncks mag zich de trotse eige naar van een Grundel noemen. Een platbodem van het Oudhollands ty pe, met zijzwaarden: „Zo'n scheep je is er altijd, net als je werk. Na een storm kijk je eerst of je huis er nog staat, en dan meteen naar de haven om het scheepje te inspecteren." De passie die Mark Druncks voor zijn scheepje opbrengt is niet aan Jan Botschuijver besteed. Daar voor heeft hij een te brede belang stelling. Botschuijver is een alles eter, iemand die zijn leven met veel variatie kruidt. Natuurlijk ten nist hij, maar hij mag ook graag een stukje fietsen of biljarten. Een potje bridge of een ander kaartspel - ais het maar gezellig is - is ook prima. Verder mag hij ook graag naar een concert of toneelstuk gaan, of ge woon thuis rustig naar een klassie ke plaat luisteren. Of aan zijn mun ten- en postzegelverzameling werken. Of zich met zijn gezin amuseren. Of tuinieren. Die brede belangstelling is niet al- den: „Ik ben inkoper in opleiding en ik wil het vak zo goed mogelijk leren, zodat ik later een eigen por tefeuille kan beheren. Dat betekent dat ik er nu veel tijd in moet steken. Veel vlieguren maken dus. Daarom neem ik vaak werk mee naar huis. Dan kan ik die dingen waar ik over dag geen tijd voor heb, nog eens rustig nakijken." Maar als hij vrij heeft, brengt hij die tijd graag sportief door. Tennis, squash en wintersport doorbreken zijn zittende bestaan. Daarnaast gaat Leonard vaak naar Amsterdam. Hij woonde daar tijdens zijn studie, maar verhuisde naar Eemnes om dichter bij zijn werk te wonen. Het is leuk wonen daar, maar Amster dam blijft trekken. Leonard is dan ook vaak met vrienden op het Leid- seplein te vinden: „We gaan vaak naar de nieuwe squashbaan. Eerst lekker alle stress van je afslaan, tot je helemaal afgepeigerd bent. En daarna gezellig een biertje drin ken." Gerda Overwijk staat vlak voor het interview bij wijze van spreken startklaar om op skivakantie te gaan. Ze is een fervent ski-ster: „Lekker vroeg opstaan, meteen de piste op en pas met de laatste liftjes terug. Nee, ik ben geen snelheids duivel. Dat zal ik ook nooit worden nu het op de pistes steeds drukker wordt. Ik zie regelmatig hoe men sen in volle vaart met de koppen tegen elkaar botsen. Lijkt me geen pretje. Ik schaaf wel aan mijn tech niek." De fanatiekste tennisser binnen GVA is Jan Kossen Jan Botschuijver heeft een brede belangstelling, wat hem tijdens zijn werk goed van pas komt leen een leidraad voor zijn leven, die komt hem ook goed van pas: „Wanneer je van veel dingen iets weet kun je gemakkelijk met veel verschillende mensen omgaan." Ook bij zijn werk als groepsmer- chandiser Vers is dat nuttig. Jan Botschuijver: „Wanneer je van veel markten thuis bent kan dat bij het onderhandelen goed van pas ko men." Junior-merchandiser Leonard Bult heeft op dit moment de tijd niet om er veel hobbies op na te hou- LeonardBult is regelmatig met vrienden op het Leidsepleiyi te vinden Gerda noemt zichzelf echt een mens voor doe-vakanties: „Bakken in de Spaanse zon is niet aan mij besteed, daar ben ik veel te onrus tig voor. Ik hou ervan om veel te bekijken, om lekker een program ma af te werken." En dat programma werkt ze dan het liefst in verre oorden af. Zo bezocht ze de afgelopen jaren In dia, Nepal en Thailand. Ook wan neer ze niet op vakantie is, is Gerda actief. Ze tennist graag en trimt in een clubje. Gerda: „Ik kom uit Zaandam, daar zat ik ook in zo'n clubje en trimden we langs de Noordzee. Nu ik rond Ede loop ben ik het bosleven pas gaan waar deren en besef ik pas hoe koud het langs de zee was." Merchandiser Non Food, Jan Kos ten, werkt alweer zestien jaar bij Ahold. En binnenkort drie jaar bij GVA in Ede. Hij was letterlijk één van de eersten. Het gebouw was zo nieuw dat er in zijn kantoor zeifis nog geen stoelen stonden. Jan: „Sa men met mijn collega Kantelberg heb ik ze toen maar uit de kamer naast ons gehaald. Volgens mij vraagt men zich daar nu nog af waar die stoelen gebleven zijn." Jan Kossen is een van de fanatiekste tennissers binnen GVA. Wat is er dan zo leuk aan? Winnen, dat is leuk! Zo herinnert hij zich nog de zaterdag in september van het afge lopen jaar toen hij op één avond maar liefst vier maal tenniskam pioen werd. De eerlijkheid gebiedt hem daarna te zeggen dat hij net lid was van een nieuwe tennisclub en zich dus als nieuweling mocht in schrijven. Een van de aardigste kanten van het tennis is volgens Jan Kossen het après-tennis op woensdagavond. Dan speelt hij met een aantal vrien den en collega's, maar het verve lende is dat de zaal pas om half elf beschikbaar is. Jan Kossen: ,Je gaat in feite op een moment de deur uit dat je eigenlijk geen zin meer hebt in tennis. Het tennis zelf is dan de storende factor bij het après-ten nis. Volgend jaar ga ik het anders aanpakken. Dan huur ik op een vroeger tijdstip een zaal af." Collega Dick van der Mast (groepsmerchandiser), ook lid van het tennisgenootschap, is het helemaal met Jan Kossen eens. En hij voegt daar nog aan toe dat de inspanningen die hij zich bij het tennis moet getroosten, peanuts zijn vergeleken bij die van het après-tennis. „De eigenaar van de sporthal is soe pel met de tijden. Dus vaak tennis je tot kwart voor twaalf door. Dan ga je onder de douche en praat onder het genot van een glaasje aan de bar nog even na. Daar dreigt het altijd uit de hand te lopen. Op tijd naar huis gaan is dan ook een kwes tie van grote zelfbeheersing." Dick van der Mast is zonder over drijven sportief aangelegd. Met zijn 55 jaar is hij de oudste actieve spe ler bij de veteranen van Lunteren. Volgend jaar voetbalt hij maar liefst een halve eeuw. Dick:Al mijn leef tijdgenoten zijn gestopt. De rest van het team is zo rond de veertig. Ik zeg wel eens gekscherend dat ik met mijn zonen loop te voetballen. Maar dat heeft ook z'n voordelen. Ik sta links- of rechtsachter en wil graag mee opkomen. Vroeger was ik dan ook op tijd terug. Nu lukt dat toch minder goed, maar dat vangen die jonge kerels fantastisch op." „Bakken in de Spaanse zon is niet aan mij besteed, daar ben ik veel te onrustig voor", zegt Gerda Overwijk Dick van der Mast: Op tijd naar huis gaan is een kwestie van zelfbeheersing

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 12