Mensen en marktaandeel van Incares interessant voor Ahold Feestelijke uitreiking certificaten FMKenFMA Flitsen pagina 11 Kleine bedrijven hebben grote zaken soms veel te bieden. Dat gaat helemaal op voor Incares uit Escharen (vlakbij Nijmegen). Vorig jaar liet Ahold het oog op deze handelsfirma in non-food pro- dukten vallen. De overname was snel rond: 1 juli 1989 was het een feit. Wat Incares is en doet? Lees het bedrijfsportret. Voor oprichter en directeur Henk Verbaten van Incares is één ding heel erg duidelijk. De eerste contacten met Ahold kwamen onverwachts en op een voor Incares strate gisch zeer belangrijk mo ment. De nieuwbouw zou snel starten. De grond was gekocht en het bouwplan ge reed. „Tja, toen Ahold wilde praten over overname heb ik direct gezegd: Praten is oké, maar voor 1 juli moet er een besluit genomen zijn". Ingrijpend „Voor een klein bedrijf als het onze is nieuwbouw een ingrijpende financiële kwes tie. We wilden dus goed we ten waar we aan toe waren. Het bouwplan was 1 april vo rig jaar klaar. Na de bouwvak vakantie zou de bouw begin nen." Het zou het eerste gro te nieuwbouwproject voor Incares worden in de nog korte geschiedenis van het kleine bedrijf. Zeven jaar ge leden startte Henk Verbaten (overigens ex-Kok-Ede-me- dewerker) samen met zijn vrouw de handelsfirma in ho tel- en systeemporselein, transportmateriaal, glaswerk, koffie- en theezetapparatuur, keukengerei, grootkeuken- apparatuur en voedselver- deelsystemen. Hij stapte in het zelfstandig ondernemerschap op het moment dat zijn toenmalige werkgever, Van de Borg Heslinga, failliet dreigde te gaan. Toen Henk drie maan den bezig was, viel inderdaad het doek voor Van de Borg. Twee ex-collega's kwamen bij hem in dienst. Een van hen maakt nog deel uit van het Incares-team. De groei van Incares ging voortvarend. Het karakteris tieke pandje met trapopgang werd diverse keren ver bouwd en uitgebreid. „Nu voldoet het pand niet meer aan de eisen van deze tijd, maar het heeft een leuke ge schiedenis. Het heeft veel be stemmingen gehad, van boe renbond tot oefenruimte voor de fanfare", vertelt Henk Verbaten. Doel Hij gaat verder over zijn ei gen zaak. „Wij waren het eer ste bedrijf in de non-food- branche dat met een compu ter ging werken. Ons doel was met zo min mogelijk mensen zo veel mogelijk werk verzetten. Automatise ren dus." De markt groeide. Het bleef niet bij het gebied rond Nijmegen, de Betuwe en Zuid-Nederland. „Ook in de andere delen van ons land bleken de produkten van In cares aan te slaan. Om die groei aan te kunnen zijn we enkele jaren geleden een soortgelijk bedrijf in Amers foort gestart. Toen hebben we gezegd, als we ons nog beter willen profileren in de markt, moeten we een nieuw pand bouwen. De administra tie was al elders gevestigd. De behoefte aan een fraaie showroom werd steeds gro ter", vervolgt Henk. Bij Incares werkten inmid dels veertien mensen van wie acht in de buitendienst. „We hebben onze mensen altijd zelf opgeleid. We hebben daardoor een klein jong team met een onderling sterke band." Redenen Henk Verbaten geeft een aan tal redenen aan waarom hij ja Incares-directeur Herik Verbaten is tevreden met de gang van zaken. tieplan, dat inmiddels gereed is en voorgelegd is aan de On dernemingsraad. De ver wachting is dat in augustus van dit jaar de reorganisatie is afgerond. Henk Verba ten. „Wij iva- ren het eerste bedrijf inde non-food- branchedat met een com puter ging werken." res in zee te gaan:Als markt leider wil Grootverbruik Ahold zich profileren als een pakketleverancier met een compleet aanbod van goede ren, food en non-food, en diensten ten behoeve van de grootverbruikers. GVA is vooral in de institutionele en bedrijfsrestauratieve sector sterk vertegenwoordigd met de levering van een traditio neel pakket droge kruide nierswaren; voor de produkt- groepen vers en non-food zijn daarom bij bestaande GVA-relaties nog volop groeimogelijkheden aanwe zig. De relatief forse omvang van de buitendienstorganisa tie van Incares stelt ons in staat op korte termijn specia listen in te zetten, die nodig zijn voor het realiseren van- de verwachte groei. Behalve droge kruidenierswaren kun nen we nu ook een zeer com pleet assortiment non-food, van glaswerk en porselein tot grootkeukenapparatuur, aan bieden. Onze doelstelling is alles te kunnen bieden wat in de grootverbruikkeuken no dig is." Naast Incares behoren ook De Koksmaat Bedrijfskeu- kens bv en Cetraco bv te Waalre, en Vendrig Consul tants te Rotterdam tot Groot verbruik Ahold Non-Food. Met de overname van Incares is de aanzet gegeven tot het opstallen van een ^eorganisa^ Centraliseren De bedoeling van de reorga nisatie is centralisatie van de non-food activiteiten in Ede. Volgens Laurens ten Horn is in december 1989 al een be gin gemaakt met de integra tie van de commerciële acti viteiten van De Koksmaat en Incares. Henk Verbaten is commercieel directeur Grootverbruik Ahold Non- Food Supplies geworden. Collega Pieter van Beek. di recteur van Koksmaat Be- drijfskeukens, is commer cieel directeur geworden van Equipment. Dat betekent dat onder Pieter's verant woordelijkheid alle verkoop activiteiten gericht op de in richting van de grootkeuken vallen. Alle andere verkoop activiteiten heeft Henk Ver baten onder zijn hoede. De buitendienstmensen heb ben een specialistische taak binnen Grootverbruik Ahold Non-Food gekregen. Zij rich ten zich op de verkoop van produkten, zoals zij dat ook bij Incares gewend waren, geven advies aan nieuwe af nemers en verlenen onder steuning aan de buitendienst medewerkers van de ver schillende GVA-verkoopfor- mules. Tevreden Henk Verbaten is met die gang van zaken erg tevreden. Hij benadrukt dat de overna me-onderhandelingen zeer vlot zijn verlopen. Bijzonder tevreden is hij over het feit dat alle mede werkers mee zijn gegaan naar Ahold. Zeker als het gaat om de nieuwe plek van 'zijn' me dewerkers die bijna een jaar geleden wel eens geksche rend hebben gezegd: „Henk, wanneer zitten we in Zaan dam?" Zaandam wordt het niet, Ede wel. heeft gezegd tegen Ahold. „Fors investeren betekent dat er een zware druk op de omzet zou liggen. De grond die we hadden gekocht, kon den we terug verkopen aan de gemeente. Onze jonge mensen hebben in een groter verband betere kansen op promotie. En de secundaire arbeidsvoorwaarden zijn bij Ahold beter dan bij Incares." Directeur Laurens ten Hom van Grootverbruik Ahold Non-Food noemt de motie ven van Ahold om met Inca- Het aantal geslaagde cursis ten van de FMK-opleiding is bijzonder hoog. De adverten tie gericht op herintreedster voor de FMA-opleiding kreeg veel respons. Dit waren enke le positieve noten bij de uit reiking van de certificaten voor de FMA- en FMK-oplei- dingen in area 8830. Op 31 januari 1990 vond deze uit reiking plaats. Speciale felici taties gingen naar mevrouw- K. Witte uit filiaal 1020 die inmiddels 25 jaar in dienst is, en naar de heer S. van Balle- gooyen, filiaal 1134 met zijn cum laude-resultaat. Inmid dels is de zesde groep FMA's gestart. Eind 1990 zullen on geveer 90 FMA's in area 8830 werkzaam zijn.

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 11