oP„ Duizendste voedingswaarde - wijzer op AH- produkt Storm schade „De mensen stonden huilend langs de kant van de weg" STIJGING OMZET AHOLD OVER 1989 Service desk breidt service uit Kennismaking met Argyll de Britse Ahold-partner Drieling op oudejaars dag Ruim 24.000 jassen per week Coördinator Ahold-hulpactie Dick van der Lugt: Wat doet een doedelzakband bij The Fresh Company? Personeelsblad Koninklijk Aholdnv I j L H B 47e jaargang no. 2 mm hAL ^sSÊmt*. g^ta^ Februari 1990 Bbm Uif#^ Ér^sal pagina 4 pagina 3 pagina 8 pagina 11 In Nederland zijn inmid dels duizend produkten verkrijgbaar met een voe- dingswaardewijzer. De duizendste voedingswaar- dewijzer komt te staan op het kant-en-klare gerecht hutspot uit de serie AH- huistraiteur. Ter gelegen heid hiervan overhandig de de heer J. de Koning (ex-minister van Sociale Zaken) een trofee aan di recteur K. Dorsman van Albert Heijn. AH hecht eraan goede voe dingsinformatie te geven aan zijn klanten. Via bijvoorbeeld Allerllande, het additieven- boekje en de 06-lijn voor vra gen van klanten wordt veel informatie gegeven. Maar ook via een etiket op de ver pakkingen van produkten geeft AH informatie. Bijvoor beeld over de voedingswaar de die het produkt bevat. De overheid verplicht een der gelijke voedingswijzer ech ter niet. Lang niet alle pro dukten hebben dus zo'n eti ket op de verpakking. Bij AH krijgen alle huismerkproduk- ten in ieder geval wel een voedingswaardewijzer. Voor de bevordering van een correcte toepassing van eti ketten met een voedings waardewijzer is de Stichting Beheer Voedingswaardewij zer verantwoordelijk. De dui zendste voedingswaardewij zer is een belangrijke mijl paal, gezien het totale aantal voedingsmiddelen markeert het slechts een begin. Zowel K. Dorsman van AH als de woordvoerders van de Stich ting Beheer Voedingswaar dewijzer en de Consumen tenbond zijn van mening dat dit aantal de komende jaren nog flink zal moeten groeien. De heer de Koning overhandigt de heer Dorsman de trofee. De storm van donderdag 25 januari heeft ook Ahold niet gespaard. Vanaf 3 uur 's mid dags, een paar uur voor de storm zijn hoogtepunt zou bereiken, kwamen de eerste schademeldingen al binnen. „De omvang van de totale schade is moeilijk te schat ten, maar zal zeker meer be dragen dan een half miljoen", aldus Henk van Daalen van de afdeling Beheer van de Dienst Onroerende Goede ren. De zwaarst getroffen ves tigingen zijn de Groentecen trale Nieuwegein en AH-fi- liaal 1518 in Zutphen. Ook bij AH-filiaal 1440 in Zierik- zee is de schade aanzienlijk. De hele vrijdag stond de tele foon bij de afdeling Beheer roodgloeiend. Vrijdagmid dag waren er al ongeveer 50 meldingen binnen. Omgeval len antennes en ventilator- kappen, gescheurde dakgo ten en vooral afgewaaide dak pannen waren de meest voorkomende schadegeval len die gemeld werden. Van Daalen: „Er wordt opgebeld om te informeren wie de schade moet betalen. Meestal zal de eigenaar van het pand voor de kosten op moeten draaien. Maar de inhoud van het contract en het soort lil het januarinummer van Flitsen werd bericht dat Ahold op nieuwjaarsdag drie vrachtwagens, met in totaal 7.000 voedselpakketten, naar Roeme nië heeft gestuurd. Op 6 januari waren de wagens terug in Nederland. De hulpactie was op korte termijn georganiseerd en ging vooraf aan de grote nationale hulpactie. Voor zowel de Roemenen als de Nederlanders was het een emotionele ervaring. Een verslag. Toen op 1 januari vroeg in de morgen de meeste Nederlan ders, vermoeid van het olie bollen eten en vuurwerk af steken, hun bed opzochten, waren drie vrachtwagens van Albert Heijn al op weg naar Roemenië. Coördinator Dick van der Lugt van AH-logis- tiek, de vier chauffeurs Simon Loos, Peter de Lugt, Joep Groen en Ad Drenthen en de assistenten Corrie van der Lugt en Adje Drenthen arri veerden na drie dagen rijden over vaak slecht begaanbare wegen aan de Hongaars-Roe meense grens. In Budapest had het Rode Kruis-kantoor hun een regio toegewezen in het gebied waar de nood op dat moment het grootst was. Vervolg op pagina 2 schade spelen ook een rol". Aannemers hebben het zo druk dat in eerste instantie alleen noodvoorzieningen werden aangebracht. Hoe wel de schade veel ongemak met zich meebrengt, zijn er, voor zover Van Daalen weet, geen winkels die hebben moeten sluiten. Ook in Zie- rikzee, waar 800 dakpannen wegwaaiden en dakpannen van andere gebouwen scha de toebrachten, ging de ver koop gewoon door. Assis tent-bedrijfsleider Van der Slikke: „Het dak is voorlopig bedekt met plastic. Hopelijk houden we het droog tot de nieuwe dakpannen komen" Medewerkers van The Fresh Company in Amsterdam kon den in de actieweken in de cember jl. genieten van doe- deizakmuziek. Een voltallige band gaf de winkel een folk- kloristisch tintje. Tijdens de ze weken stond de Amster damse winkel in het teken van Engeland en Schotland. De omzet van Koninklijke Ahold nv in Nederland over 1989 steeg met 8,9% tot 9,1 miljard. In 1988 was de totale omzet 8,3 miljard. In de Verenigde Staten groeide de omzet met 15,5% tot 4,1 miljard tegenover 3,5 miljard in 1988. In 1989 steeg de geconsoli deerde omzet van Ahold in Nederland omgerekend in guldens met 15,6% tot 17,6 miljard. In 1988 werd 15.3 miljard gerealiseerd. Van de ze stijging werd ongeveer 3,7% veroorzaakt door de hogere omrekenkoers van de dollar. In Roemeense sneeuw poseert de ploeg rooi de vrachtwagens VOL LËKKERF

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 1