i Jfffiar Zo maar Zo maar Zo maar AH-filiaal 1288 in Hilversum Ti *w5£^i2ifc3. Bodybuilden Inzet Sociale functie Gezinsleven pagina 12 Flitsen Henk Codee bouu t Legokastelen met zijn zoontje Nico Majoor-. „Werken met de compute)-valt reuze mee" De meden erkers i an Albert Heijn aan de Hik'ersumse Gijsbrecbt van Amstelstraat hebben een roerige periode achter de rug. Vanaf mei vorig jaar werd de i ■oormalige buurt u nnkel metAVC-code 1 omgetoverd tot een 3 filiaal. Tijdens de verbouwing was de winkel, met uitzonderingian de tweede week tan december, gewoon open. Toch heeft de 'Gjsbrecht zoals dit I-Ult •ersumsefiliaal ook bekend staat, een totale metamorfose ondergaan. De vloeroppervlakte werd uitgebreid i an 200 naar3501nerkante meter, erku amen nieuwe vloeren, een andere indeling, een verdubbeling van de hoeveelheid stellingen en experimentele, compactere kassameubels. Het filiaal is klaar voor de jaren negentig. Zo maar, en toch niet zo maar filiaal 1288 in Hilversum. De 35-jarige Nico Majoor is even eens een fervent sporter. Twee keer per week is de toekomstige assistent-afdelingschef Zuivel te vinden op de sportschool, stoeiend met gewichten en andere appara ten. „Door dat bodybuilden voel ik me lekker fit. In twee avonden heb ik alle spiergroepen in mijn li chaam gehad. De borst, benen, buik, rug, biceps en triceps." Nico Majoor staat eveneens regel matig op de lange latten. Op de kunst-skipiste in Huizen bereidt hij zich voor op het echte werk in Oostenrijk. „Twee weken per jaar skiën is voor mij te weinig. Ik train op de borstelbaan mijn techniek en gelukkig gaat het langzaam voor uit." Nico Majoor wil ook binnen Albert Bedrijfsleider Bleye mept bij badminton de spanningen eruit „Ik heb het hier reuze naar mijn zin. Anders blijf je natuurlijk geen tien jaar ergens werken", zegt ook de 27-jarige Bea Schouten-van de Heijn vooruit. Hij zal binnenkort zijn AAC-opleiding weer oppikken. Maar zijn toekomstambities reiken verder: afdelingschef, dat lijkt hem wel wat. Hoewel hij pas acht weken bij het filiaal aan de Gijsbrecht van Am stelstraat werkt, heeft hij het er pri ma naar zijn zin. De collega's zijn leuk en zelfs het aanvankelijk ge vreesde werken met de computer blijkt mee te vallen. Nel de Jong (59), sinds drie jaar verantwoordelijk voor de kantine in het Hilversumse filiaal, is de nes- Niet alleen het filiaal is als nieuw, ook bedrijfsleider Bleye (36) is pas 12 weken aan het werk in de Gijs brecht. Toch werkt hij al 21 jaar bij Albert Heijn. Hoe begon zijn loop baan? „Dat weet ik nog precies", zegt hij onmiddellijk. „Op 23 de cember 1968 ben ik bij een Am sterdams filiaal begonnen. 'Begin maar met het bundelen van dat kar ton daar in de hoek', zeiden ze. Als ik dat goed kon mocht ik blijven." Bedrijfsleider Bleye was en is een man van uitdagingen. Zo nam hij zich voor op zijn zevenentwintig ste bedrijfsleider te zijn. Dat lukte. Ook het leiden van het vernieuwde Gijsbrecht-filiaal en het halen van de nieuwe omzetdoelstellingen beschouwt hij als een grote uitda ging. „Spannend natuurlijk, maar het gaat lukken, daar zijn we hier met zijn allen fanatiek genoeg voor," Ondanks de drukte probeert de nieuwe bedrijfsleider tijd vrij te maken voor zijn gezin en zijn we kelijkse spelletje badminton. „Ik vind het heerlijk om met vrienden anderhalf uur per week lekker mijn agressie eruit te meppen. De span ningen die ik in m'n werk soms heb, raak ik helemaal kwijt. Aan meer hobby's heb ik momenteel geen behoefte. Bovendien vind ik mijn gezin enorm belangrijk. Mijn dochter van zeven en mijn zoontje van twee zijn op een leeftijd dat ze veel aandacht nodig hebben." Ook voor Henk Codee (40), al 20 jaar Albert Heijn'er, staat het ge zinsleven naast zijn werk centraal. Zijn negenjarige zoontje krijgt veel aandacht. Behoefte aan hobby's heeft de afdelingschef Houdbaar en waarnemend bedrijfsleider niet. „Tot bedtijd spelen met mijn zoon is voor mij voldoende ontspan ning. Ik vind het heerlijk om samen Legokastelen te bouwen, te teke nen of te voetballen in de zomer avonden. En daarna lekker uitpuf fen op de bank." Anderhalf jaar geleden ging Henk Codee van een filiaal in Utrecht naar de Gijsbrecht in zijn woon plaats Hilversum. „Om meer rede nen", zegt hij, „meer tijd voor mijn gezin, minder reistijd en niet meer vernikkelen op de motor tijdens de koude winterdagen. En natuurlijk ook het vooruitzicht van de uit breiding van dit filiaal." Van die beslissing heeft hij geen moment spijt gehad. „Ik werk met veel plezier in dit team. En het is een enorme uitdaging om, ondanks een aantal beperkingen, onze klan ten zoveel mogelijk service te ver lenen en zo de omzet te verhogen." Velde, De assistent-afdelingschef Kassa is voor de vaste buurtklanten ongetwijfeld het bekendste ge zicht yan het Gijsbrecht-filiaal. Ook omdat de geboren en getogen Hilversumse op nog geen vijf mi nuten afstand van de winkel woont en dus min of meer thuis is in de Van Amstelstraat. Wat vindt ze de belangrijkste ei genschap voor een caissière? „Een goede inzet", zegt Bea zonder eni ge aarzeling. Caissières zijn de laat ste schakel in een winkel en dus enorm belangrijk. Zijn de klanten ergens ontevreden over dan krij gen de caissières dat op hun brood. Zelfs dan moet je vriendelijk blij ven ook al heb je een pestbui. An ders verlies je onherroepelijk klan ten." Met die inzet zit het wel goed. Dat bleek eens te meer tijdens de ver bouwing toen het filiaal tijdelijk geen verwarming had. „We zaten soms achter de kassa met flessen warm water in onze binnenzakken, om warm te blijven." Na die 'barre' maanden heeft Bea een vakantie dik verdiend. Ze is dan ook in januari gaan skiën in Oostenrijk. „Voor de achtste keer alweer, dat is mijn grootste hob by", zegt ze lachend. Ook in Neder land is de Hilversumse sportief be zig. Ze gaat één keer per week met vrienden lekker meppen op het badmintonveld. Bea Schouten Het bekendste ge zicht van de Gijsbrecht Nel de Jong is een moeder i 'oor haar Gijsbrecbt-kinderen tor van het gemiddeld twintig jaar oude gezelschap. Elke dag om tien voor twaalf heeft ze de lunch gereed, de tafel zorg vuldig gedekt en iets lekkers be reid. „Ik vind het mijn taak om te zorgen dat de medewerkers een vol uur rustig eten en dat de sfeer goed is. Boeken gaan onherroepe lijk van tafel!" Omdat ze wat ouder is heeft Nel de Jong een soort moederfunctie voor de jongere medewerkers, die ze liefdevol 'haar kinderen' noemt. „Tijdens de verbouwing moest ie dereen onder moeilijke omstan digheden werken. Vooral de jon kies hadden het soms moeilijk, die kwamen regelmatig tegen mijn schouder uithuilen." Ze glimlacht. „Halverwege de ver bouwing kreeg ik een mooi bloem stuk met daarop 'Bedankt voor al les, je kinderen'." Niet alleen met mensen kan ze pri ma overweg, ook met dieren. Twee honden, vier poezen en twee pape gaaien heeft ze in haar I.oosdrecht- se huis. Nog een uitvloeisel van veertien jaar werk als assistente van een dierenarts. „Nu zijn dieren alleen nog een hobby, maar ik heb er mijn handen aan vol. Gelukkig heb ik een grote tuin waarin de honden volop kunnen spelen. Ver der teken ik, schik bloemen en ga naar concerten van oude jazz. Een druk leventje dus." En passant vertelt Nel de Jong nog dat ze in de loop der jaren zestien pleegkinderen korter of langer in huis heeft gehad. Dat de 'kinderen' van het Gijsbrecht-filiaal in goede handen zijn bij 'moeder' Nel de Jong is zeker. Het filiaal kan met een gerust hart de jaren negentig in!

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 12